Jump to content
Dogomania

Czy można podciąć??


dejwid333

Recommended Posts

myślę,że nie ma to sensu;)jeśli ropa jest zbyt obfita,dobrze by było poszukać przyczyny i ją zlikwidować.chociaż myślę,że podcięcie(ostrożnie!!!!;))nie będzie miało duzego wpływu na zdrowie psa,aczkolwiek nie jestem pewna co do tej decyzji bo te włoski mogą pełnić funkcję ochronną oka:shake:

Link to comment
Share on other sites

Myślę,ze lepiej przemyć to ciepłym rumiankiem ;) ....obcinanie nie jest raczej bezpieczne,a i po obcięciu nadal będą sie sklejać:roll: ...
Często mówi się,ze takie wycieki powoduje wiaterek :p :p ,więc nie powinno być problemu,a oczka powinnaś myć codziennie,żeby zapobiec sklejaniu się futerka ;) ;) ;) ..
Pozdróffka dla kudłaczka :loveu: .....

Link to comment
Share on other sites

o nie,rumianek się nie nadaje:cool3:mnóstwo ludzi uznaje tą metodę,powszechnie mówi się,że oczka dobrze przemywać rumiankiem jednak jest to mit!!!!:shake:dobry wet kategorycznie mi tego odradzał.o wiele lepszą alternatywą jest esencja z herbatki:)
jeśli pieskowi za bardzio leci z oczek warto przejść się do weta bo często niezauważalną przez właścicieli dolegliwością jest zapalenie spojówek:wallbash:wet może wciskać kit,że w takim wypadku konieczny jest zabieg jednak krople w zupełności powinny wystarczyć,przeważnie usuwają przyczynę.w każdym razie najpierw warto spróbować kropli i nie narażać niepotrzebnie piesia na stres i ingerencję w ciałko;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Blow']o nie,rumianek się nie nadaje:cool3:mnóstwo ludzi uznaje tą metodę,powszechnie mówi się,że oczka dobrze przemywać rumiankiem jednak jest to mit!!!!:shake:dobry wet kategorycznie mi tego odradzał.o wiele lepszą alternatywą jest esencja z herbatki:)
jeśli pieskowi za bardzio leci z oczek warto przejść się do weta bo często niezauważalną przez właścicieli dolegliwością jest zapalenie spojówek:wallbash:wet może wciskać kit,że w takim wypadku konieczny jest zabieg jednak krople w zupełności powinny wystarczyć,przeważnie usuwają przyczynę.w każdym razie najpierw warto spróbować kropli i nie narażać niepotrzebnie piesia na stres i ingerencję w ciałko;)[/quote]

Zgadzam się z Tobą Blow:lol: ....

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyno - kup kroipelki swietlika lekarskiego - to homeopatyczny lek. Ale lepiej niech w oczymu spojrzy lekarz! A swietlik nei zaszkodzi - tak mi moj wet powiedzial, kiedy tylko widze, ze oczy Gucia sa czerwonawe i leci z nich - od razu po swietlik.

Link to comment
Share on other sites

Bo moja koleżanka ma 2 maltańczyki i ona mi powiedziała ze moge troszke mu to podciąc ale chyba sie przejde to weta i sie dokladnie zapytam o tą całą sprawę,on co prawda nie ma mocno posklejanych tych włosków ale to jednak troszke jest:p

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

[quote name='sota36']Dziewczyno - kup kroipelki swietlika lekarskiego - to homeopatyczny lek. Ale lepiej niech w oczymu spojrzy lekarz! A swietlik nei zaszkodzi - tak mi moj wet powiedzial, kiedy tylko widze, ze oczy Gucia sa czerwonawe i leci z nich - od razu po swietlik.[/quote]

Dokładnie - mój poprzedni pies na starość miał srogie problemy z oczami i świetlik (można kupic tez w postaci "herbatki" do zaparzania), polecony zresztą przez kilku weterynarzy działał rewelacyjnie - przynajmniej do czyszczenia oczu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...