Jump to content
Dogomania

Niepokojąca zmiana w zachowaniu psa


tralala

Recommended Posts

Witam. Jestem właścicielką psa rasy mieszanej. Pies ma ok. 9 miesięcy. Od miesiąca pies stał się bardziej agresywny. Piesek zaczął nawet gryźć nie tylko nieznajomych ale i ludzi których widział nie pierwszy raz np. mojego kuzyna który często u mnie bywa. Drugie niepokojące jego zachowanie jest takie że szczeka na wszystko np. na przejeżdżający samochód a nawet na swoje odbicie w szybie. Pies nie jest w żaden sposób bity, jedynie jak coś bardzo przeskrobie to dostaje lekkiego klapsa. Lubi się bawić piłką.

Link to comment
Share on other sites

tralala,

garść pytań pomocniczych:

-ile razy i na jak długo pies wychodzi na spacery?
-co robicie podczas spacerów?
-jakie zna komendy, czego go uczycie, jak zostawał do tej pory wychowywany?
-skoro do tej pory gryzł [B]" tylko nieznajomych"[/B] w jaki sposób reagowaliście na jego zachowanie?

Stawiam na to, że pies dojrzewa, za dużo mu rzeczy uchodziło płazem i zaczyna rządzić. Ale to się okaże po odpowiedzi na moje pytania

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mam ten sam problem z dorastającym facecikiem. Znalazłam go gdy miał ok 6-7 miesiecy i było świetnie przez pewien czas. Ponieważ to znajda, więc sporo było przytulania i całowania psia. Teraz facecik ma ok roku i od 2 miesięcy mam problem z agresją.
Przede wszystkim zacznij go uczyć komend, musi wiedzieć kto jest przywódcą stada. Rozważ kastracje, Figo w zeszłym tygodniu stracił jajka.
Madie zadała dobre pytania, z nich wyniknie czy nie popełniłaś błędów wychowawczych

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...