Jump to content
Dogomania

Jakie kosmetyki dla odbudowy sierści?


lucky23

Recommended Posts

Xena od zawsze była na karmie z kurczakiem <Brit, Hills> i wszystko było ok, chciałam jej zmienić na ''coś lepszego'', więc pokusilo mnie na Bosh <wiele osób ją wychwala, że taka, dobra, super> a że Xenie nie każda karma smakuje pokusiło mnie żeby wziąć z Jagnięciną i Ryżem <bo ponoć lepiej psom smakuje ;-;> i parę dni po wprowadzeniu tej karmy <wprowadzaliśmy oczywiście stopniowo> Xena zaczęła bardziej lnieć, i zaczęła jej wypadać (?) wycierać (?) się sierśc na szyi.. Myślałam że to może od obroży, więc zmienilysmy ale brak rezultatów niestety. Wczoraj na spacerze zauważyłam że Xenka ma takie żółtawe strupki (?), takie żółte coś.. Migiem do weta - diagnoza - zapalenie skóry, prawdopodobnie alergiczne. Xena dostała OXYCORT i wapno. Narazie zmian niewidac, ale mam nadzieje że niedługo przejdzie.. Tylko że.. Xena ma teraz taką cienką (?) sierść, niefajną w dotyku + to łyse miejsce.. Jakie kosmetyki polecacie na podreperowanie jej sierści? Kosmetyki, leki, ogółem produkty. Coś co podziała ale nie wywoła żadnych kolejnych problemów. Proszę o pomoc!

Link to comment
Share on other sites

[B]cockermanka,[/B] dzięki za odpowiedź.. No właśnie ten gammolen, przez jednych polecanych, przez innych całkowicie odradzany..
I sama już nie wiem.. Myślę nad olejem z łososia i siemieniem lnianym.. Tylko czy to mogę jej podawać już teraz?

Link to comment
Share on other sites

Mój wet przy ONce której leciało futro garściami polecał ... łyżkę oleju do karmy. Ja swoim psom podaje siemię lniane mielone w młynku (łyżka do karmy), lub olej lniany.
Suka która masakrycznie prószyła dostawała jakiś preparat, nie pamiętam nazwy, jak sobie przypomnę to napiszę.

Już pamiętam:
[url]http://allegro.pl/beaphar-laveta-super-dog-preparat-witaminow-50ml-i4372700586.html[/url]

Po tym faktycznie pruszakowi o połowe mniej futra leciało, aż byłam zdziwiona. Efekt utrzymywał się długo, po skończeniu jednej buteleczki dopiero od zeszłego roku znów jest problem z prószeniem się. Efekt trwał jakieś 2-3lata.

Edited by Maron86
Link to comment
Share on other sites

Lucky, jak moja suka sobie pół tyłka z futra wygryzła (w trakcie jedego wieczora przez zatkane gruczoły okołoodbytowe) to poradzono mi abym łyse miejsce posmarowała olejem z ryby, ale takim zrobionym własnoręcznie ze skór. Śmierdziało nieziemsko, ale sierść pięknie odrosła w tym miejscu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...