Jump to content
Dogomania

3.5 miesiąca, a wymiana zębów


adiiszek

Recommended Posts

Witam, pytam o poradę, jakieś informacje dotyczące wymiany zębów u szczeniaka, mianowicie :

Czytając to forum prześledziłem temat wymiany zębów ale nie uzyskałem informacji których bym potrzebował.
Pani pisała tam, że jej pies mając 7 miesięcy jest już po całej wymianie, inna, że pies ma 3 miesiące i ruszają mu się zęby.....

Shila ma 3.5 miesiąca i niestety - mimo obgryzania twardych kości, kości wapiennych, bawienia się z nią sznurkiem do ciągnięcia, który miałem nadzieje- rozrusza jej zęby - ZĄBKI SIĘ NIE RUSZAJĄ.
Tylko pod kłami widać w dziąśle jakby coś pod zębami było, siekacze są baaaardzo małe dosłownie jak 1/2 ziarenka grochu, przedtrzonowce i trzonowce ładne, bieluśkie, duże, ale nie wyglądają jakby się im chciało wyjść - wszystkie zęby ani nie myślą się ruszyć, twardo siedzą i mają dosyć dużą wytrzymałość :roll:
Z jednej strony się cieszę, że mała ma fajne ząbki ale z drugiej...martwię się, że te mocne zęby będą przeszkodą by wyszły zęby stałe.

Czy jest ktoś w stanie mi wytłumaczyć czy wypadanie zębów jest jakoś uwarunkowane pod względem ras, płci czy na jakiej zasadzie to działa?

PS 2 - mała ma w jamie ustnej (w miejscu gdzie jest język - tak jakby pod nim - na samym przodzie - coś jak na naszym podniebieniu) takie brązowe przebarwienia, jakby plamki - co to może być? 2 duże i 1 mała....

Z góry dziękuję ;)

Edited by adiiszek
Link to comment
Share on other sites

Wymiana zębów to rzecz indywidualna. Taka moja rada, byś jednak stan paszczy obserwował i jak tylko zauważysz coś niepokojącego lub jeśli po 6 miesiącu mleczaki będą się utrzymywać, leć do weta. W tym drugim przypadku nie będzie wykluczone usuwanie mleczaków. Jednak bez paniki, taki zabieg raczej robi się u małych psów, więc dalej masuj ząbki, staraj się je rozruszać, baw się dużo ze szczeniakiem w szarpanie, podawaj twarde rzeczy do gryzienia i powinny same wypaść.
Co do przebarwień... myślę, że to sa po prostu plamki. Mój też je ma i nie tylko w pyszczku, ale jest ciapkaty na całym ciele: na brzusiu, łapkach... Także nie panikuj. I jeszcze raz - jeśli coś się niepokoi pod względem zdrowotnym (tzn. że coś może być objawem choroby), powiedz o tym weterynarzowi, który Was prowadzi. :)

Link to comment
Share on other sites

Dobrze, że trzeba było napisać ale napisałem tutaj, bo jakby nie było - wymiana zębów przez psa, a przez właściciela - pomoc w zmianie zębów poprzez parę czynników, to pielęgnacja.
Dlatego temat założyłem tu. Tym bardziej, że już kiedyś też był tu taki temat z wieloma odpowiedziami, niestety - żadna nie rozwiała moich wątpliwości.
Dziękuję za odpowiedzi, uspokoiliście mnie - będę czekał jeszcze trochę i postaram się małej ''pomóc'' w wymianie :))
Raz jeszcze dzięki!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='adiiszek']Dobrze, że trzeba było napisać ale napisałem tutaj, bo jakby nie było - wymiana zębów przez psa, a przez właściciela - pomoc w zmianie zębów poprzez parę czynników, to pielęgnacja.
[/QUOTE]
NIE. To weterynaria.
Pielęgnacja,to mycie zębów i dbanie o nie osadzanie się kamienia.

Link to comment
Share on other sites

Szkoda, że w WETERYNARII były głównie problemy usuwania zębów, problemów z dziąsłami, narośli, a ja pytałem o coś zupełnie innego.
Można to interpretować dwojako, dla mnie temat jest zamknięty, więc nie wiem po co te wywody ;)
Dziękuję za pomoc i tyle :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...