Jump to content
Dogomania

Brak szczekania?


adiiszek

Recommended Posts

Witam,
mam takie zapytanie, mianowicie :


Moja Shila (owczarek szkocki, suczka) ma 3 miesiące i 2 dni, szczeka podczas zabawy (tylko i wyłącznie gdy jeest baaaaaardzo rozdrażniona przez kogoś lub coś) oraz gdy się denerwuje podczas odświeżania powietrza sprayem (choć jej to już przechodzi).
Co mnie dziwi i nie wiem, czy jest to normalne, podczas zabaw z innymi psami, gdy któryś szczeknie, mała ucieka.
Nie potrafi odszczeknąć, nawet gdy mały YORK szczeknie na nią podczas zabawy - ona nie odszczekuje, tylko nie reaguje.

Czy jest to normalne?
Czy to kwestia charakteru i tego, że pies musi dorosnąć?
Czy po prostu mam ciapę w domu?

PS - warto dodać, że jeśli pies jest większy to podczas zabawy pokazuje uległość i daje robić ze sobą dosłownie WSZYSTKO (chyba, że już ją to nudzi to zabiera się do roboty i również odwzajemnia podgryzanie itd)

Dziękuję z góry za odp!!
Pozdrawiam :) !

Link to comment
Share on other sites

Problem w tym, że gdy podbiega inny pies, nawet mniejszy i jest AGRESYWNY, to młoda nie potrafi się postawić, obronić, tylko podkula ogon, ucieka i chowa się za mnie ;)
Nie chcę wychować małego agresora, wiadoma sprawa ale jestem ciekaw jak się ma sprawa u takiego malucha jeśli chodzi o OBRONĘ WŁASNĄ : )

Link to comment
Share on other sites

No wlaśnie w tym sęk, że pies nie ma się sam bronić - od tego jest właściciel, aby zadbać o jego bezpieczeństwo. Jeśli tyle spotykacie agresorów, to uważaj na socjalizację, co by Ci lękowy agresor nie wyrósł - pies w ramach socjalu powinien mieć kontakt z fajnymi, zrównoważonymi osobnikami. Pies, który ustępuje, ma większe szanse w starciu z agresorem, bo po prostu instynktownie odpuszcza. Natomiast ona jest jeszcze malutka - mój pies dotąd wywala się przed dużo większymi psami i zupełnie mi to odpowiada ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Jest akurat odwrotnie: wyjątkiem są szczekliwe kolaki.

Potwierdzam. Mój collie przez całe życie był cichy, szczekał raz na ruski rok i tylko w wyjątkowych sytuacjach.

@adiiszek - ciesz się, że nie masz szczekliwego psa i nie martw się, że jest "ciapą". Collie nie powinny być agresywne. Mój collie też nigdy nie reagował na zaczepki psich kurdupelków. Nie ma to nic wspólnego z tchórzostwem, po prostu zrównoważony pies nie wdaje się w byle awanturki bez żadnego powodu. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...