Jump to content
Dogomania

Potrzebuja nas i naszej pomocy. Ludzie i zwierzeta – powodzianie na Bałkanach.


egradska

Recommended Posts

  • Replies 192
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W Chorwacji woda opada, w najbardziej zalanej miejscowosci Gunja na szczescie tylko czesc jest jeszcze pod woda. To jest typowo rolnicza wies, duza jak na chorwackie warunki, pelni tez role gminy. Lezy przy samej granicy z Bosnia:

[url]http://hr.wikipedia.org/wiki/Gunja[/url]

Przejscie graniczne od wczoraj jest czynne. Mieszkancy moga przebywac w Gunji od 7 do 19.00. Przebywaja przede wszystkim po to, by ocenic rozmiar strat, ewentualnie zaczac porzadkowac to, co sie da. W TV pokazali czlowieka, ktory nagral swoje wejscie do zalanego domu, na pietrze widac stol i talerz z niedojedzona zupa - to wskazuje na tempo, z jakim ludzie uciekali.
W Gunji bylo ponad 1000 sztuk zwierzat hodowlanych, czesc z nich udalo sie uratowac, ale... po dlugim przebywaniu w wodzie sa w zlym stanie, padaja:shake: Ostateczne dane szacunkowe na temat ocalonych zwierzakow bedzie mozna podac za jakis czas, kiedy juz bedzie pewne, ile z nich przezyje.
A teraz o naszych kochanych psiakach: poki co maja co jesc. Jest kilka stowarzyszen, mniejszych badz wiekszych, ktore sie nimi opiekuja. Obecnie w gescie solidarnosci naplywa pomoc, ale glosno sie mowi, ze powodzianie zejda na dalszy plan z chwila poczatku Mistrzostw Swiata w pilce noznej. CHorwaccy wolontariusze blagali, zebysmy o nich nie zapominali w dalszej perspektywie.
Jako ze mi mowili, ze na juz potrzebne sa leki, z pozaskarpetowych pieniedzy, ktore dostalam od przyjaciol na pierwsza pomoc, kupilismy to, o co Stowarzyszenie Rina uznalo za potrzebne. Mam fakture, wkleje skan.
A 29 maja w hr tv byla taka audycja o wolontariuszach
[url]http://djh.hrt.hr/kucni-ljubimci/10439-volonteri-spasavaju-kucne-ljubimce[/url]
Ostatnie slowa reporterki - wydawaloby sie, ze tu dochodzimy do happy endu historii zwierzakow z reportazu. Niestety, ten happy end bedzie mozna oglosic za jakis czas, kiedy zwierzaki znajda sie w swoich domach. Poki co, uzaleznione jest to od calego lancucha ludzi dobrej woli.
[B]Z calego serca Wam dziekuje, ze jestescie tu ze mna i razem jestesmy malym ogniwem tego lancucha:loveu:
[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mela Jakimiuk']Pieniążki poleciały...[/QUOTE]
Dziekuje:loveu:

[quote name='maarit']Kiedy oni to wszystko odbudują :shake:[/QUOTE]

Po powrocie do domu staram sie wszystkie zaleglosci nadrobic, ale myslami wciaz siedze na Balkanach. Jest taki program al jazeera balkan, reportaze leca co i rusz, wczoraj pokazywali Bosniakow spiacych na zewnatrz, na jakiejs otwartej drewnianej szopie (drewno wyschlo). Nie ma kto sie nimi zajac, nie maja dokad pojsc. Pomoc humanitarna daje jedzenie, o reszte nie ma kto zadbac. Bosnia jest zostawiona sama sobie, dokladnie tak samo, jak w czasie wojny. Tam nawet nie ma kogo pytac o psy:-(
Rozmawialam z P. Ania i jedzonko dla serbskich psiakow chcemy zamowic w najblizszych dniach (ten tydzien, albo poczatek nastepnego)

Link to comment
Share on other sites

[url]http://balkans.aljazeera.net/video/al-jazeera-objektiv-velika-kisa#.U4-N843W[/url]

to powyzej to link do tego reportazu, o ktorym pisalam wczoraj.
Dzis wzruszylam sie historia 9 latka z chorwackiej Gunji, ktory nie chce jesc z rozpaczy, bo nie wie, co sie stalo z jego pieskiem


[url]http://www.glas-slavonije.hr/237262/4/Djecak-ne-jede-i-ne-pije-i-samo-zeli-pronaci-svog-psa-kojeg-je-ostavio-u-Gunji[/url]

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#141823][FONT=Helvetica]Jestesmy na etapie wyboru sklepu, przez ktory zakupimy jedzonko dla serbskich pieskow - dostalam namiary na 3 sprawdzone, mam nadzieje, ze zechca dorzucic swoja cegielke dla takiego wiekszego zamowienia. W tym tygodniu chcemy zrealizowac serbska czesc pomocy.
Powodz juz zeszla z pierwszych stron wiadomosci, ale niektore zwierzaki uratowano dopiero niedawno. Ten piesek 12 dni ! czekal na dachu szopy, czekajac na pomoc
[URL]http://www.zivotinje.rs/vestiStrana.php?id=9108&name=obrenovac-pas-12-dana-proveo-na-krovu-supe-cekajuci-da-ga-neko-spasi-foto&tip=vesti[/URL]

edit: Marzenka pisze:
[/FONT][/COLOR][COLOR=#141823][FONT=Helvetica]Jeśli dobrze policzyłam, mamy do dyspozycji kwotę 3364,93 z

[/FONT][/COLOR][COLOR=#141823][FONT=Helvetica]DZIEKUJE WAM PIEKNIE; PRZYJACIELE Z DOGOMANII[/FONT][/COLOR]:loveu:[COLOR=#141823][FONT=Helvetica]
[/FONT][/COLOR]


[COLOR=#141823][FONT=Helvetica]


[/FONT][/COLOR]

Edited by egradska
Link to comment
Share on other sites

[B]Stan wpłat na koncie SKARPETY OWCZARKOWEJ na dzień 06.06.2014r
[SIZE=3]Mamy na koncie [COLOR=#ff0000]3364,93 zł[/COLOR][/SIZE]
Bardzo dziękujemy za taki piękny odzew [/B]:loveu::loveu::loveu:
Aneta M. - 50 zł
Anna G-R - 50 zł
Anna W. - 20 zł
Alla Ch. - 100 zł
Bernadeta P. - 15 zł
Anna Eugenia K. - 100 zł
Grażyna R-G - 30 zł
Mateusz W. - 20 zł
Anna D-B - 500 zł
Ewa N-Cz - 20 zł
Monika K. 100 zł
Ewa R. 150 zł
Anna Maria Sz. - 50 zł
Elżbieta Barbara Z-Ł - 100 zł
Agata K. - 15 zł
Małgorzata K. - 50 zł
Małgorzata G. - 50 zł
Beata Agnieszka Dz. - 100 zł
Paweł Leszek D. - 20 zł
Agnieszka B. - 500 zł
Katarzyna M-Sz - 30 zł
Marzena F. - 50 zł
Grażyna R-G - 30 zł
Maria T-F - 200 zł
Beata J. - 100 zł
Jolanta W. - 30 zł
Łukasz S. - 50 zł
Ewa Janina B. - 150 zł
Grażyna Maria L. - 39,93 zł
Agata S. - 30 zł
Joanna Maria K. - 20 zł
Barbara B. - 50 zł
Ewa M. - 100 zł
Halina P. - 15 zł
Marta Magdalena I. - 50 zł
Jolanta R. - 50 zł
Izabela M. - 30 zł
Paweł Leszek D. - 20 zł
Ewa D. - 40 zł
Bożena Ł. - 70 zł
Agnieszka D. - 50 zł
Jolanta B. - 50 zł
Ewa K. - 100 zł

Link to comment
Share on other sites

[quote name='egradska'][COLOR=#141823][FONT=Helvetica]Jestesmy na etapie wyboru sklepu, przez ktory zakupimy jedzonko dla serbskich pieskow - dostalam namiary na 3 sprawdzone, mam nadzieje, ze zechca dorzucic swoja cegielke dla takiego wiekszego zamowienia. W tym tygodniu chcemy zrealizowac serbska czesc pomocy.
Powodz juz zeszla z pierwszych stron wiadomosci, ale niektore zwierzaki uratowano dopiero niedawno. Ten piesek 12 dni ! czekal na dachu szopy, czekajac na pomoc
[URL]http://www.zivotinje.rs/vestiStrana.php?id=9108&name=obrenovac-pas-12-dana-proveo-na-krovu-supe-cekajuci-da-ga-neko-spasi-foto&tip=vesti[/URL]

edit: Marzenka pisze:
[/FONT][/COLOR][COLOR=#141823][FONT=Helvetica]Jeśli dobrze policzyłam, mamy do dyspozycji kwotę 3364,93 z

[/FONT][/COLOR][COLOR=#141823][FONT=Helvetica]DZIEKUJE WAM PIEKNIE; PRZYJACIELE Z DOGOMANII[/FONT][/COLOR]:loveu:[COLOR=#141823][FONT=Helvetica]
[/FONT][/COLOR]


[COLOR=#141823][FONT=Helvetica]


[/FONT][/COLOR][/QUOTE]

A macie tam kogos na miejscu?moze dałoby rade prosto z fabryki chrupki zamówić?byłoby dużo taniej.np.Ring w ich sklepie kosztuje 1100 dinarow a z tego co czytałam to niemiecka fundacja zamawiala po 918 dinarow za 10 kg.nie jestem pewna ale zamawiali chyba bezpośrednio z fabryki.

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam nie mam czasu czytać wątku, ale moja znajoma ma możliwość zorganizowania transportu z darami dla zwierząt do Serbii. Proszę żeby osoba decyzyjna wysłała mi na pw swój adres mailowy (koleżanka nie korzysta z dogo), skontaktuję Was i może wspólnie uda się pomóc większej ilości psów :)

Link to comment
Share on other sites

Tereny popowodziowe sa traktowane truciznami: na szczury, myszy i inne takie, i z powietrza- samoloty rozsypuja srodki przeciwko komarom. W Bosni emerytom sciagneli bez pytania srodki na powodzian, niewiele, ok. 2 marek konwertybilnych (widzialam odcinki z emerytur, najczesciej w granicach 360 marek (180 euro). Ambasada BiH w Polsce zorganizowala zbiorke darow, ktora trwala... 1 dzien:crazyeye: 2 czerwca zbierali, 30 maja oglosili zbiorke
[url]http://pl.ambasadabih.pl/[/url]
Widac ambasada tak samo zorganizowana, jak reszta aparatu panstwowego.
Widzialam, ze slowenscy muzycy organizowali koncert na rzecz czworonogow z Bosni, probowalam sie skontaktowac z ta fundacja, ktora sie pojawila u nich na stronie, ale zero odpowiedzi. W przypadku Bosni poki co nie mam pomyslu, jak pomoc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='grazia_1979']A macie tam kogos na miejscu?moze dałoby rade prosto z fabryki chrupki zamówić?byłoby dużo taniej.np.Ring w ich sklepie kosztuje 1100 dinarow a z tego co czytałam to niemiecka fundacja zamawiala po 918 dinarow za 10 kg.nie jestem pewna ale zamawiali chyba bezpośrednio z fabryki.[/QUOTE]

Znam Balkany z obu stron: od tej najlepszej i tej najgorszej (bywalam tam takze w czasie wojny) i powiem tak: nie znajac osobiscie kierownictwa i pracownikow fabryki nie odwazylabym sie zamawiac karmy bezposrednio u producenta wlasnie teraz... Boje sie myslec, gdzie moga trafiac te wszystkie tony padlych zwierzat... Oficjalnie mowi sie i pisze o utylizacji

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...