Jump to content
Dogomania

Z psem na rowerze


gojka

Recommended Posts

Wiadomo,że temat raczej do właścicieli małych psów. Bardzo lubię weekendowe wyprawy rowerem. Moja jamniczka w tym roku pierwszy raz będzie zabierana na takie wyprawy.I mam prośbę do bikelubnych: podzielcie się swoimi opiniami na temat jazdy z psiakiem: jak reagują,w jakich koszach je wozicie,jak sobie radzicie z koszem na kierownicy,czy psiaki się wiercą czy raczej siedzą spokojnie. W jakim wieku po raz pierwszy psiak podróżował na rowerze? Jaki kosz byłby najodpowiedniejszy dla jamnika standardowego? No i na co trzeba uważać? Czy psiaka jakoś przypinacie czy wystarczy przywiązać smyczą? Ja planuję wyprawy głownie leśne,nie wiem czy nie lepiej będzie psiaka do lasu dowieźć a potem niech sobie pobiega bo wiadomo jak w lesie z nawierzchnią.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Z ogłoszeń, które widziałam dotyczących transporterków na rower to te montowane mają ograniczenia wagowe do 6 kg, nie wiem czy standardowy jamnik się zmieści w tej granicy. Są też takie montowane na bagażniku, w nich można przewozić cięższe psy. Większość takich transporterków/koszyków albo ma zamontowaną taką króciutką linkę z karabińczykiem albo są zamykane od góry. Przy moim najmniejszym psie koszyk na rower się nie sprawdził, bo pies się wyrywał i chciał biec. Jednak myślę, że spokojniejszy pies bez problemu się może przyzwyczaić, moja w domu chętnie do niego wchodziła, dopiero jak widziała, że rower się rusza to chciała biegać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gojka']Wiadomo,że temat raczej do właścicieli małych psów. Bardzo lubię weekendowe wyprawy rowerem. Moja jamniczka w tym roku pierwszy raz będzie zabierana na takie wyprawy.I mam prośbę do bikelubnych: podzielcie się swoimi opiniami na temat jazdy z psiakiem: jak reagują,w jakich koszach je wozicie,jak sobie radzicie z koszem na kierownicy,czy psiaki się wiercą czy raczej siedzą spokojnie. W jakim wieku po raz pierwszy psiak podróżował na rowerze? Jaki kosz byłby najodpowiedniejszy dla jamnika standardowego? No i na co trzeba uważać? Czy psiaka jakoś przypinacie czy wystarczy przywiązać smyczą? Ja planuję wyprawy głownie leśne,nie wiem czy nie lepiej będzie psiaka do lasu dowieźć a potem niech sobie pobiega bo wiadomo jak w lesie z nawierzchnią.[/QUOTE]

Przy każdym koszyku dostępnym w internecie masz zapisaną maksymalną wagę "rzeczy", które mogą być w nim wożone. Ja też mam zamiar kupić koszyk na dłuższe wyprawy i będę kupować najzwyklejszy zawieszany z przodu roweru. Darowałam sobie te wszystkie specjalistyczne ze sklepów zoologicznych, bo raz że są po prostu za drogie, dwa- na ogół do 6-7 kg i jak ludzie wrzucają zdjęcia to już taki west nie ma w nim praktycznie żadnej przestrzeni, a moja suka mimo, że jest wizualnie szczuplejsza od westa to jednak dłuższa. Mam w planach kupić koszyk tego typu:
[URL]http://www.activsport.eu/pol_pm_KOSZYK-DO-ROWERU-TYPU-KLICK-WYPINANY-5599_3.jpg[/URL]

wypchać go w środku kocykiem i nauczyć psa, że ma siedzieć w nim spokojnie. Są też kosze na bagażnik- one wytrzymują większy ciężar.

Moja jest mniej więcej wielkości jamnika, tylko ma dłuższe łapki i spokojnie sama robi 15 km głównie po leśnych/polnych terenach.

Link to comment
Share on other sites

Ejre- jamnik waży na razie 5 kilosów.Ale ponieważ jest mieszańcem standarta i miniaturki to pewnie będzie cięższy.Widziałam te kosze zamykane od góry.Niestety,wszystkie które widziałam są powyżej 200 zeta :( Klaki-też myślałam o zwykłym,wygodnym,dużym koszu.Wolałabym wiklinowy- ten ze zdjęcia jakoś mi się nie widzi.Ale oczywiście spróbuję czy sięspinie spodoba. Trochę dziwne,że kosze na bagażnik są dla cięższych psów skoro na kierownicy widziałam montowane krzesełka dla dzieci i żadne z tych dzieci nie ważyło poniżej siedmiu kilo:) Moja psina też ma kondycję i lubi biegać.Kwestia jest tylko taka,że aby dotrzeć do terenów polnych czy leśnych musimy pokonać kilka kilometrów dość ruchliwą drogą krajową.Dlatego też myślę by psiaka podczas pokonywania tej trasy przewozić w koszyku.

Link to comment
Share on other sites

a co powiecie o plastikowych koszach na owoce?
na pewno wytrzymają więcej nić 7kg,można znaleźć spory,a sklepikarz pewnie odsprzeda za mniej niż 200zł;-)
wiem,że wizualna strona takiego rozwiązania kuleje i to bardzo.ale może warto?w Holandii widziałam bardzo dużo rowerów z takimi koszami z przodu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Koszmaria']a co powiecie o plastikowych koszach na owoce?
na pewno wytrzymają więcej nić 7kg,można znaleźć spory,a sklepikarz pewnie odsprzeda za mniej niż 200zł;-)
wiem,że wizualna strona takiego rozwiązania kuleje i to bardzo.ale może warto?w Holandii widziałam bardzo dużo rowerów z takimi koszami z przodu.[/QUOTE] Wrzuć linka bo zupełnie nie wiem jak te kosze wyglądają.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gojka']Ejre- jamnik waży na razie 5 kilosów.Ale ponieważ jest mieszańcem standarta i miniaturki to pewnie będzie cięższy.Widziałam te kosze zamykane od góry.Niestety,wszystkie które widziałam są powyżej 200 zeta :( Klaki-też myślałam o zwykłym,wygodnym,dużym koszu.Wolałabym wiklinowy- ten ze zdjęcia jakoś mi się nie widzi.Ale oczywiście spróbuję czy sięspinie spodoba. Trochę dziwne,że kosze na bagażnik są dla cięższych psów skoro na kierownicy widziałam montowane krzesełka dla dzieci i żadne z tych dzieci nie ważyło poniżej siedmiu kilo:) Moja psina też ma kondycję i lubi biegać.Kwestia jest tylko taka,że aby dotrzeć do terenów polnych czy leśnych musimy pokonać kilka kilometrów dość ruchliwą drogą krajową.Dlatego też myślę by psiaka podczas pokonywania tej trasy przewozić w koszyku.[/QUOTE]

Bierz zwykły kosz ;)

U mnie wiklina by siadła po pierwszej terenowej jeździe :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...