Jump to content
Dogomania

Ejre

Members
 • Content Count

  152
 • Joined

 • Last visited

About Ejre

 • Rank
  Advanced Member

Converted

 • Location
  śląsk
 1. Ejre

  Dogtrekking

  10.09 jest dogtrekking w Tychach, już piąta edycja. Dzisiaj ruszyły zapisy. http://www.czlowiekipies.pl/?page_id=411 Zabieram się tam z prośkiem i pokurczem:)
 2. Asura - wiele też zależy od tego jakich masz sąsiadów, ponieważ raczej nie poprawi Twojego stanu codzienne wysłuchiwanie tekstów typu "gdzie leziesz z tym psem" czy czepianie się , czasem bardzo dosadne o kupy czy kaganiec (ale też o inne sprawy). Był tu kiedyś taki wątek o chamstwie psiarzy (i nie tylko psiarzy) nawet. Czasem posiadanie psa może bardziej przytłoczyć, niż "dodać skrzydeł" o tym też trzeba pamiętać.
 3. Ejre

  nasze największe wystawowe wtopy

  Żywy język ewoluuje, to przecież normalne. Inaczej nadal mówilibyśmy staropolskim.
 4. Ejre

  Collar Puller

  To jest ulubiona zabawka mojego Anyżka. Dałby się za nią pokroić i serio zrobi wszystko, jeśli wie, że nagrodą będzie szarpanie pullerem. W prawdzie używam mojego dość oszczędnie, jako najbardziej motywującej nagrody ale widzę, że jest super wytrzymały, jutowe gryzaki po podobnym czasie używania przez mojego psa, są w gorszym stanie (jeśli jeszcze po tym czasie w ogóle istnieją).  
 5. Ja bym się skupiła też na fajerwerkach i burzy. Bo to bywa dla wielu psów dużym problemem i teraz mając porównanie poprzedniego, bojącedo się psa z obecnymi olewającymi takie sytuacje, wiem że kolejne moje psy będą to tego przyzwyczajane, bo to ułatwia życie. Myślę, że może być też istotne, nie reagowanie na osoby kręcące się po klatce schodowej (jeśli mieszkasz w bloku), żeby pies nie szczekał jak kroś z sąsiadów w nocy do domu będzie wracał.
 6. Moja 3,5kg suczka jeździ w kagańcu i nic jej się od tego nie dzieje. Od małego uczyłam ją, że w autobusie się śpi a nie wierci i rozgląda i teraz mam spokój. Poza tym właściciele małych piesków mają przecież wybór, zamiast kagańca można użyć zamykanego transporterka, wtedy pies ma więcej "prywatności" i się tak nie stresuje.
 7. Ejre

  Leda- małe białe szczęście....

  Sagat sam zjadł 25 kg?? Czy Leda mu pomogła?
 8. Ejre

  Problem natury moralnej...

  Ja po odejściu poprzedniego psa rzeczy schowałam do pudełka, nie ze względu na psy ale na siebie. Po jakimś czasie je przejżałam i te, których prawie wcale nie nosił (lub były ich wspólne) albo rozdałam albo noszą je moje obecne psy a kilka rzeczy zostawiłam na pamiątkę w piwnicy. Powiem szczerze, że psy mają to za przeproszeniem gdzieś. Jeśli wypierzesz taką obrożę, to nawet nie będą wiedziały, że to obroża po tamtym psie, bo mieszkając pod jednym dachem przesiąkły na wzajem swoim zapachem. Jedynym przeciwwskazaniem mogą być Twoje uczucia, sama musisz sobie powiedzieć, czy będziesz potrafiła patrzeć na swojego psa w obróżce po tym nieżyjącym, bo to może być trudne, zawsze będzie ci go przypominała.
 9. Ejre

  Problem natury moralnej...

  Dubel.....
 10. Po takim małym "on nic nie zrobi" piesku mam dodziś ślad na nodze. Podleciał, użarł mnie i poleciał dalej. Byłam bez psa, nawet nie widziałam kiedy podbiegł. Więc nawet bez powodu może użreć mały podbiegacz, bez warczenia i wcale nie przypadkiem. Ja też nie rozumiem pisania czy mówienia "bo to taki mały piesek", sama oprósz 2 dużych mam też małego, który często biega luzem i jakoś nie ma problemu, żeby wracał do mnie jak widzę, że ktoś z psem idzie (jakby był taki problem to chodziłby zawsze na smyczy). Kiedyś była u nas na osiedlu babka, która panicznie bała się psów i nawet mojego 3kg pieska się bała, zawsze prosiła żeby go przytrzymać jak szła, mimo, że nie podlatywał do niej. Więc tym bardziej musi taka osoba się bać jeśli leci do niej pies z japą.
 11. Kundle to były bardzo tanie w utszymaniu psy myśliwskie. Jest kilka wzmianek o nich w dawnych opisach ale były zbyt mało cenne (do tego stopnia, że strata nawet kilku kundli w jednym polowaniu nie była problemem dla myśliwych), żeby zostały opisane dokładniej. Później, kiedy kundli już nie było, to taką nazwą określano psy nierasowe, żeby podkreślić brak wartości takiego psa.   No i jeszcze jedna sprawa, to że dany pies wygląda jak miks jakiejś rasy, to nie znaczy, że jest jej mixem. Znam psa, który przypomina gończego a jego dziadkiem jest collie.
 12. Ejre

  Suczka to czy pies ?

  Przecież istnieją psy hermafrodyty. Może z zewnątrz wyglądać jak suka ale być obojniakiem.
 13. U nas był przez lata taki onek. Dokładnie to samo, babka wyzywała wszystkich, którzy "mieli czelność" chodzić na spacer wtedy co ona, a pies nienawidził wszystkich samców. Różnica była tylko taka, że chodzł luzem i kilka psów miał na sumieniu przez to. Zawsze łapała go za ogon i futro na grzbiecie jak jakiś pies szedł i wyzywała właściciela. Była wielokrotnie zgłaszana na sm ale nic nie mogli zrobić bo pies do ludzi był ok, rzucał się tylko na psy.
 14. Ejre

  Czy to dobra forma skarcenia psa?

  Zawsze możesz mu powiedzieć, że któregoś dnia piesek może się odwinąć i "dla żartu" odgyźć mu kawałek ręki.
 15. Ejre

  Mam dość mojego psa :(

  Bo łatwiej jest się cisnąć przez drzwi przed psem na chamca, niż czegokolwiek psa nauczyć. Tak samo z jedzeniem przed psem.
×