Jump to content
Dogomania

Salsa szuka stałego domu. Filigranowa sunia w typie pitbulla


headie

Recommended Posts

[SIZE=2][FONT=arial]Witam wszystkie Cioteczki :)
Salsa została obadana wewnętrznie (USG), krwiście oraz moczowo także też.
Sunia ma niedoczynność tarczycy i dlatego mogą występować problemy skórne. Konieczne będzie włączenie hormonów tarczycy -euthyrox 150 mcg.[/FONT][/SIZE][COLOR=#000000][FONT=HelveticaNeue][SIZE=2][FONT=arial]Ma także nużeńca - i na to mamy zaaplikować advocate.
[/FONT][/SIZE][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=HelveticaNeue][SIZE=2][FONT=arial]Dostała zalecenie włączenia witamin (vetoskin 1 kapsułka/dzień) i podawania oleju lnianego. Dieta na razie bez zmian, niemniej jeżeli zmiany na skórze nie będą się cofały wskazana będzie zmiana na karmę dla alergików. Mocz (przez niepamięć - skleroza nie boli) musieliśmy zanieść do najbliższego weta. Jest stan zapalny, wysyłamy (scan) do wet naszej i czekamy na zalecenia (jaki lek bo już na USG wyszło, ze z pęcherzem i nerkami coś się dzieje - stan zapalny, z opisu: obie nerki o lekko zatartym zróżnicowaniu k-r, pęcherz moczowy o pogrubiałej ścianie, widoczne drobne mineralizacje podejrzenie zapalenia pęcherza moczowego).
Bouncy (taki kawałek prywaty) miała za to w sedacji robione prześwietlenie łapy (bark) robione i wyszły przy okazji inne niefajne rzeczy więc wybaczcie że tak zdawkowo opisuję, ale muszę przegryźć temat własnego psiego dziecka (chociaż Sal też dla mnie jak rodzone dzieciątko) i obmyślic co dalej i gdzie na konsultację.
Buziaki od cudownego Salsiątka (u p. doktor była dzielna i grzeczna chociaż nadpobudliwa - ale taki jej urok).[/FONT][/SIZE]
[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 117
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Salsunia kochana. Kciuki za zdrowie obu dziewczynek mocno trzymam. Też mam sunię tarczycową i też bierzemy Euthyrox. Moja tez miała początki problemów skórnych, wygryzała łapkę, ale euthyrox problem rozwiązał.

Link to comment
Share on other sites

Zaciskamy mocno mocno za serduszka:buzi: :buzi:

ciociu [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/253117-Rozliczamy%21Pieknie-dziekuje%21-cudnej-wychudzonej-Salsy%21pomozmy-kochani-do-22-5-g-22-oo[/URL] z bazaru cegiełkowego sa kolejne wplaty , wstaw proszę na bazarus :bye:

Link to comment
Share on other sites

Witajcie wsie ukochane Ciotunie
Salsa drapie się i gryzie :( dzis kolejny raz kąpałam ją w hexodermie, od wczoraj bierze euthyrox (nie znam się na dawkach ale Sal bierze dwa razy dziennie po 150 mg) i na poprawę czekam jak na zbawienie... dodatkowo, przez to, ze dziś kąpana czekamy na zaaplikowanie advocate do soboty wieczór. Nadal ma grudkowate uczulenie, a sierść już szczątkowa (szczególnie na klacie łapach, udach) nie wiem, może dodatkowo jest alergiczką? na wszelki wypadek od dziś totalnie odstawiałam wszelkie "smakowitości" tj kupne ciasteczka, parówki (wypełniałam nimi kongo) etc.
Bouncy.. miała prześwietlenie przedniej łapy przy okazji wyszły plamy na płucach i powiększone serce. Dziś byliśmy u prof. Sterny sucz dostała podskórnie Cartrophen-Vet (i co tydzień będzie dostawała kolejne 3 dawki). Po opisaniu objawów Bouncy (kulawizna przedniej łapy a zwyrodnienie na tyle małe, ze dziwi ta kulawizna) prof bał się, ze to może być kostniako-mięsak. Badanie (trzymanie wygiętej łapy z zegarkiem w ręku a potem szybki chód na szczęście wykluczyły podejrzenia, ale ile w tym czasie mi siwych włosów przybyło to moje).

Link to comment
Share on other sites

kochane dziewczynki [IMG]http://supergify.pl/images/stories/Milosc%20gify/serc02.gif[/IMG] zdrowenka stokroć :glaszcze::thumbs:
150mg to duza dawka , lekarz na pewno zmniejszy, za jakiś czas :thumbs:kochane dwie lalunie

Link to comment
Share on other sites

jeszcze z drugiego bazareczkuu [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/253224-Rozliczam!-Azarro-i-Kariera-Nikodema-Dyzmy-dla-cudnej-Salsy-do-28-maj-godz-22-00?p=22161794#post22161794[/URL]
będzie 4 zl dla Salsuni :loveu:od bela 51 :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Moja sunia (ok 29 kg) bierze euthyrox 200 mcg - 5 tabletek dziennie. Też sie drapała i wygryzała sobie łapki. teraz zupełnie przestała i ma ładną sierść. jednak na efekt działania euthyroxu trzeba poczekać parę tygodni.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za zaproszenie na wątek sunieczki , oby maleńka znalazła dobry domek, sama mam amstaffkę wyciągniętą ze schronu schorowaną , po przejściach :-( trzymam za misiaczka kciuki aby ze zdrówkiem było wszystko dobrze:loveu:

miałam zakupić cegiełki dla Salsuni na bazarku Cioci Gonzales ale spóźniłam się wpłacę więc skromne 20 zł bezpośrednio dla sunieczki (rachunek taki jak w bazarku Cioci Ewci ?):loveu:

Link to comment
Share on other sites

Pozdrowionek milion :buzi:
proszę o potwierdzonko na bazareczku [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/253224-Rozliczam%21-Azarro-i-Kariera-Nikodema-Dyzmy-dla-cudnej-Salsy-do-28-maj-godz-22-00[/URL] 5 zl od beli51 :loveu:za perfumki

Link to comment
Share on other sites

Witajcie :*
Wybaczanie absencję i brak nowych wieści od Salsy ale mnie zmogło (rwa..oj nic przyjemnego naprawdę nic :()
Salsa w piątek kończy brać antybiotyk (zakażenie układu moczowego) do tego dochodzi osłonowy lek
cały czas bierze euthyrox (dla przypomnienia 150 mkg 2 razy dziennie),
dostaje vetskin
dostaje oeparol (sama z siebie jej daję, zaszkodzic nie zaszkodzi a pomóc może)
olej z łososia i olej lniany i...
nadal drapie się bidulka jak najęta (mimo kąpieli w hexodermie) nadal ma grudowate krosty (bo grudkami tego nazwać niepodobna) i gubi sierść w zatrważającym tempie (ostatnio zaczęłam uwieczniać sierściowe straty po masażu, masuję ją opuszczakmi8 palców bo to mniej drastyczne niż jej samodzielne drapanie) więc we wtorek (17 czerwca) idziemy na wizytę do dermatologa. Zostanie dokładnie przebadana pod kątem dermatologicznym bo to już za długo trwają te perturbacje skórne :(
Generalnie psychicznie na pewno dziewczyna kwitnie, jest radosna i kochająca a z podniecenia i ekscytacji zawsze przy nowych osobach (listonosz, kurier, kominiarz) puszcza bąki aż miło :) każdy gość w dom to u Salsy radość i szczęscie w dom. kocha wszystkich małych i dużych ale inne zwierzęta są wg niej do wyeliminowania. Taka z niej jedynaczka. myślałam, ze separowanie dziewczyn bardziej nas umęczy, ale dajmy radę, a to już miesiąc odkąd Sal u nas się pojawiła.

Jak tylko dostanę info o wpływach na konto (Ewa pisała, ze jeszcze coś poszlo) to tu wstawię dane :)

Trzymajcie za Sal kciuki nadal bo ja już się jej skóra i sierścią zaczynam martwić nie na żarty.
Najpierw (wstępne ustalenia z dermatolog) zrobimy badanie w kierunku grzybów, pasożytów etc. Jeśli nie to przyczyną weźmiemy się za kwestie ew. alergii.
więc jakby to ując jest dobrze, ale dobrze nie jest.
Sal przybrała na wadze :) Waży obecnie 17.700 kg :)

I jeszcze jedna kwestia. Zrobiłam ciasteczka, ale nie wiedziałam jak rozwiązać kwestię opłat za przesyłkę i..na razie sprzedaję po znajomych a gotówka ląduje w salsowej przysłowiowej skarpecie (ok w kopercie)
[IMG]https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/t1.0-9/p180x540/10394606_749345215118393_6616707469300169607_n.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Martika ale ja miałam dylemat dotyczący opłaty za kopertę plus przesyłkę, bo wg mnie przelew za ciacha idzie na konto fundacji jeśli koszt przesyłki byłby w przelewie to....trochę dużo byłoby w tym mojego wkładu.
Ciastek wyszło 10 paczek po 100g każda. Koszt niewiele ponad kg ciastek to ok 40 zł (samego tuńczyka 390 g, do tego jaja od kur z wolnego wybiegu, mąka orkiszowa, olej ryżowy, zioła (wszystkie świeże): mięta, koperek, pietruszka i bazylia plus siemię lniane owszem eko też. W związku z tym że ciacha w wersji megao eko sreko wyszły do tego są bardzo pracochłonne (krojenie na małe kwadraciki) to cena 10 zł plus koszt wysyłki. Z tego co widzę koszt przesyłki listowej do 350 g wynosi 1,75 plus koperta bąbelkowa. I nie wiedziałam jak rozwiązać technicznie kwestię koszt ciacha i koszt wysyłki. Koszty wysyłki przy 10 paczkach ciach to ok 30 zł. Podawać dwa konta? za ciacha na salsowe za wysylkę moje? bez sensu...A generalnie nie uśmiecha mi się "wsadzać" w ciacha i wysyłkę 70 zł, żeby dla Salsy zarobić "na czysto" 30 zł (to już bym wolała te pieniądze jej wpłacić bo te ciastka są naprawdę pracochłonne).

a mąż tak sie postarał i taką ładną etykietkę zaprojektował:
[IMG]https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/t1.0-9/10361057_749588488427399_6628461848289052509_n.jpg[/IMG]

Edited by BellaBouncy
dodanie
Link to comment
Share on other sites

[quote name='BellaBouncy']Martika ale ja miałam dylemat dotyczący opłaty za kopertę plus przesyłkę, bo wg mnie przelew za ciacha idzie na konto fundacji jeśli koszt przesyłki byłby w przelewie to....trochę dużo byłoby w tym mojego wkładu.
Ciastek wyszło 10 paczek po 100g każda. Koszt niewiele ponad kg ciastek to ok 40 zł (samego tuńczyka 390 g, do tego jaja od kur z wolnego wybiegu, mąka orkiszowa, olej ryżowy, zioła (wszystkie świeże): mięta, koperek, pietruszka i bazylia plus siemię lniane owszem eko też. W związku z tym że ciacha w wersji megao eko sreko wyszły do tego są bardzo pracochłonne (krojenie na małe kwadraciki) to cena 10 zł plus koszt wysyłki. Z tego co widzę koszt przesyłki listowej do 350 g wynosi 1,75 plus koperta bąbelkowa. I nie wiedziałam jak rozwiązać technicznie kwestię koszt ciacha i koszt wysyłki. Koszty wysyłki przy 10 paczkach ciach to ok 30 zł. Podawać dwa konta? za ciacha na salsowe za wysylkę moje? bez sensu...A generalnie nie uśmiecha mi się "wsadzać" w ciacha i wysyłkę 70 zł, żeby dla Salsy zarobić "na czysto" 30 zł (to już bym wolała te pieniądze jej wpłacić bo te ciastka są naprawdę pracochłonne).

a mąż tak sie postarał i taką ładną etykietkę zaprojektował:
[IMG]https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/t1.0-9/10361057_749588488427399_6628461848289052509_n.jpg[/IMG][/QUOTE]

Można zebrac wszystko na swoje konto, a potem tylko przelac na fundacyjne kwotę za ciacha, a za przesyłki zostawić na swoim :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewa gonzales']Pozdrowionek milion :buzi:
proszę o potwierdzonko na bazareczku [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/253224-Rozliczam!-Azarro-i-Kariera-Nikodema-Dyzmy-dla-cudnej-Salsy-do-28-maj-godz-22-00[/URL] 5 zl od beli51 :loveu:za perfumki[/QUOTE]

potwierdzam, wpłyneło :*

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...