Jump to content
Dogomania

>>>ZA TM-BEZ SZANSY NA ODZYSKANIE WZROKU, 15-LETNI DIESEL- duży, stary , niewidomy-POMÓŻMY!!!!


Recommended Posts

12 godzin temu, Jolusia napisał:

Dzisiaj zrobiłam przelew swojej lutowej stałej. Przepraszam, że tak późno ale dopiero dzisiaj dostałam pensję. Teraz już stale będę dostawała pensję po 20-tym i wtedy będę wpłacała swoją deklaracje. Buziaczki dla Dieselka :)

bardzo dziękuję, buziaczki przekaże :)

 

Zapisałam Diesla, Czupurka i Ralfa na bezplatne echo serca ( w klinice Lancet na sadybie), mają tam taką akcję promocyjną, więc skorzystałam.

Link to comment
Share on other sites

O 23.02.2016o00:11, Jolusia napisał:

Dzisiaj zrobiłam przelew swojej lutowej stałej. Przepraszam, że tak późno ale dopiero dzisiaj dostałam pensję. Teraz już stale będę dostawała pensję po 20-tym i wtedy będę wpłacała swoją deklaracje. Buziaczki dla Dieselka :)

jest na koncie, bardzo dziękuję :)

 

Link to comment
Share on other sites

Dieselkowa stała marcowa wpłacona 

Kochani,

09/03 Dieselek i Ralfik są już zapisani na wizytę u okulisty dr Garncarza na 17:00, zobaczymy co tam z tymi ślepaczkami sie dzieje  , przed wizytą u okulisty chłopaki zapisane są na darmowe badania kardiologiczne - Beatka wypatrzyła takie w klinice weterynaryjnej , w której bywa i zapisała cała trójkę z tym ,że Czupurek ma wcześniej te badania 

ale będzie wesoło w podróży po doktorach 

 

 

Link to comment
Share on other sites

stała od dorci za 03.15 i jest nowa wielbicielka staruszow, pani Elżbieta Sz. ( znajoma naszej Basi K), która wpłaciła 50zł. Bardzo dziękuję i p. Eli i Basi, jesteście kochane :).

 

Z wydatków - dopłata do lutowego chipa, który zabija grzyby - 30zł, jak dziś ustale z dorcią kwote to wyśle za obróżkę 65zł + za zeel i con...( coś tam, zapomniałam)  na stawy

Link to comment
Share on other sites

O 18.01.2016o18:21, Jolusia napisał:

JWidzę, że leczenie piesia sporo kosztuje więc przed chwilą zrobiłam przelew na dodatkowe 10 zł. Wiem, że nie jest to dużo ale pewnie i to się przyda.

 

 

ojejku, zapomniałam podziękować. Jolusia, 10zł to dużo bo np hepatil na cały miesiąc i watroba się regeneruje :) :) . Wielkie dzięki za pomoc

Link to comment
Share on other sites

są marcowe deklaracje od Magdy S i Hani SZ, wielkie dziękuję :), zostało 53 zł

zapłacilam za hotelik 300zł, jeszcze wiszę u Ralfa za obrózkę i lekarstwa na stawy ( jeżeli zostanie, bo dajemy na początku tym znajomym psiakom, które najbardziej potrzebują), no i środowy wyjazd do okulisty i kardiologa ;(

Link to comment
Share on other sites

Zagladam pozdrawiam

slalam dorci paczunke  z bazareczku mojego i wlozylam kilka rzeczy ,

aby dolozyla na bazarus dla Diselka i Czupunia

dorciu widzialam serce ze robisz bazarus czy dolozysz fanciki?pisz prosze dorciu na bazarku ze otrzymalas juz przesylke

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

O 8.03.2016o21:06, Nadziejka napisał:

Zagladam pozdrawiam

slalam dorci paczunke  z bazareczku mojego i wlozylam kilka rzeczy ,

aby dolozyla na bazarus dla Diselka i Czupunia

dorciu widzialam serce ze robisz bazarus czy dolozysz fanciki?pisz prosze dorciu na bazarku ze otrzymalas juz przesylke

pozdrawiam

bardzo dziękujemy

Link to comment
Share on other sites

Dziś miałyśmy ciężki dzień, od rana do wieczora jeżdziłyśmy z Ralfem i Dieslem - najpierw wizyta bezpłatna u kardiologa. Na  szczęście serca ok. Potem 4 godz przerwy ( spędzone na psim wybiegu w Wilanowie) i o 17 wizyta u okulisty dr Garncarza. Wiadomo, że D. nie widzi, soczewki są już jakby zdrewniałe,czy jakoś podobnie ujął to p dr, jeżeli siatkówka jest ok ( trzeba zrobić badanie w narkozie ) to można myśleć o usunięciu soczewek i nałożeniu nowych. I Diesel widziałby znowu świat ( na wszelki wypadek nie pytałam się o koszt ).  Dr miał u siebie dużo ślepych psów z palucha i stwierdził u wielu to samo, powiedział, że takie mocne zmiany są typowe dla psów z ciężkich warunków, złe jedzenie, stres.

I potem powiedział, że mamy większy problem. Pod prawą powieką jest nowotwór. Można go usunąć poprzez zamrożenie. Nie ma szwów, i to  jest zaleta zabiegu, mimo, że rana goi się dłużej, ok. 3 tyg. Zabieg kosztuje 300zł i jesteśmy umówieni na 22.03. Do tego radził, żeby za jedną narkozą zrobić badanie siatkówek i wtedy wspólny koszt 500zł ( oddzielny zabieg to 500zł i kolejna narkoza, a tak dwa zabiegi  naraz). Zgodziłyśmy się, bo brzmi to sensownie, mimo, że Diesel goły i wesoły. Dostał kropelki  ( z tego co mogę odczytać ditadol i tobrexon)do oczu, do podawania do czasu zabiegu. Koszt wizyty 60zł, plus kropelki 45zł. Podróż - do podziału z Ralfem - ok. 22zł na psiaka ( coraz taniej, bo benzyna tanieje, zrobiłyśmy 155km)

U Ralfa wszystko dobrze, serce ok, oczko ma zmiany, ale są to zmiany związane z wiekiem tj problem z akomodacją, może gorzej widzieć z bliska, kropelki niepotrzebne, za pół roku kontrola.

W podróży Diesel  powrotnej był tak zmęczony, że zasnął pod nogami dorci, przy przednim siedzeniu. W tamtą stronę jechał a tyłu na kanapie, a z przodu szalał Ralf. Nie do opanowania. Gdy wylądował przypięty do pasa z tyłu miał możliwość obserwowania drogi i się wyciszył. A Diesel najpierw przytulał się do dorci a potem osunął się i zanął..

Podczas pobytu na wybiegu ( żeby "zabić" czas) Ralf szalał z piłeczką. W piasku wykopał  Rów Mariański, dokopał się do geowłókniny na spodzie piachu, może nawet do Chin,  no, troszkę zdewastował ;). Diesel chodził na początku niziutko, na ugiętych nogach  ( to samo po ulicach do gabinetów i w gabinetach), boi się nowych miejsc, jest bardzo ostrożny, idzie wolno i wywąchuje drogę. Przy trzecim samodzielnym obchodzie wybiegu, już się wyprostował, uśmiechnął, chodził pewniej. Były nawet dwie koleżanki, z którymi dobrze się nasze psiaki dogadały.  Mamy zdjęcia i będziemy wstawić jutro.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, dorcia2 napisał:

Dieselek był bardzo grzeczny przy badaniu , chciałoby się go ciągle przytulać

zrobimy co w naszej mocy , żeby mu pomóc 

jutro powstawiam zdjęcia i więcej napiszę bo pewnie zaraz padnę 

i Pan dr go bardzo chwalił i chyba polubił :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Zmartwiłyśmy się bardzo tym guzem u Dieselka , bo nie dość , że nie widzi to jeszcze to na dodatek się przypałętało. 

Dobrze się złożyło z badaniem echokardiograficznym bo dzięki temu Dieselek ma  teraz wszystkie badania niezbędne do tego aby poddać go narkozie, kompleksowe badanie krwi miał robione ok 1,5 m-ca temu i dr Garncarz powiedział, że są wystarczające. 

Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym, dlatego psiak musi być w dobrym stanie zdrowia i mieć wydolne narządy ważne dla metabolizmu narkozy.

Tak jak napisała Beatka siatkówka Dieselka jest stwardniała i nie przepuszcza światła, jaka jest dokładnie przyczyna tego stanu u niego trudno powiedzieć z pewnością jednak warunki życia miały na to wpływ , cukrzyca, która może być jedną z przyczyn zaćmy jest wykluczona bo przy okazji grzybka w nosie miał sprawdzany poziom glukozy we krwi. 

Żeby wykluczyć uszkodzenie siatkówki , Dieselek zostanie poddany nieinwazyjnemu badaniu elektroretinograficznemu (ERG),które polega na ocenie zmian potencjału czynnościowego powstającego w siatkówce oka pod wpływem błysku świetlnego. 

Najważniejsze jest teraz usuniecie guza , który najprawdopodobniej mu już zaczyna przeszkadzać chociaż jest niewielki ale w oku , nawet drobną cząsteczkę się czuje . Doktor pytał, czy nie trze czasami tego oczka,  ale my, czy opiekunka mogliśmy tego nie zauważyć. Oby guzek nie był groźny.

Po badaniu ERG zobaczymy czy nasz chłopak ma szansę zobaczyć niebo . 

Dieselek cała wyprawę dzielnie zniósł , chociaż nowe miejsca , nieznane podłoża trochę stresu mu przysporzyły. Jak szliśmy na psi plac zabaw to trochę nam to zajęło z parkingu bo tempo było zawronie wolne, ciut szybciej szedł jak trawkę poczuł pod łapinkami. Problem był również z dywanem w gabiniecie u dr okulisty , bał się i prawie się na nim rozpłaszczył ale jakoś dał radę. 

Na placu zabaw najpierw krążył przy ogrodzeniu , jakby potrzebny mu był punkt odniesieni w postaci płotu , podobnie zachowywał się mój niewidomy Lucjan (*),gdy był wypuszczany na ogrodzonym terenie to maszerował przy ogrodzeniu. 

Dieselek został wyczesany chociaż nie sądziłam , że z Ralfa wyczeszę 4 x więcej sierści niż z Dieselka . 

U dr Garncarza na koniec wizyty bidulinek usnął, widać było jak mocno jest zmęczony i nawet Ralf ciut przystopował. W drodze powrotnej do hoteliku spał jak aniołek, gdyby był ciut mniejszy to pewnie by mi się wgramolił na kolana ale zbyt duży gabaryt z tego naszego puchatka.

Doktor powiedział, że nie ma związku z jego grzybami w nosku a chorymi oczkami.

 

w poczekalni u kardiologa

IMG_20160309_131847.jpg.60818f36dd555ddc

na placu zabaw

IMG_20160309_145829.jpg.e20a10a028730cc0

IMG_20160309_150751.jpg.74d1783228d60a70

IMG_20160309_151009.jpg.785cb00e007819e2

IMG_20160309_151229.jpg.f99bc79e24a7d0d9

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

lek homeopatyczny Zeel na spondylozę Dieselek i Ralfik dostaną później bo to co zamówił nam doktor z Niemiec poszło na bardziej potrzebujące psiaki , zamówimy jeszcze raz i wtedy dostaną chłopaki 

Czupurek dostanie teraz 

Beatko, dziękuję za rozliczenie wydatków :

2016-02-17 Przelew z rachunku Nr rach. przeciwst.: 
44 1750 0012 0000 0000 0318 5858
Dane adr. rach. przeciwst.: 
TOMASZ MIRKOWSKI
Tytuł: ZEEL (160ZŁ)
DLA RALFA,DIESLA,CZUPURKA
OBRÓŻKA KILTIX DLA DIESLA (65ZŁ)
DZIĘKUJĘ
 

-17/02- 65 zł za obróżkę dla Dieselka 

-09/03 - wizyta u okulisty + kropelki do oczu 

56e538c808c4f_Zdjcie0031.jpg.61c50bfca10

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...