Jump to content
Dogomania

Legowiska, posłanka,materace,budki.


moon_light

Recommended Posts

bloto,piach,woda itp.. wiem cos o tym.. dlatego moje na poslaniach maja koce dodatkowo, ktore pozniej wytrzepuje jak piach tam opadnie z psow;p co do wymiarow legpowsika to nei zgadzam sie zeby bylo mneijsze.. moj ON ma meduze rozm 4 czyli cos ok 110/140cm.. mala etz ma tak duze spanko zbey mogla sie spokojnie na nim wyciagnac..ale po 2 latach meduza nie wyglada najlepiej.. a do tego srodek od poczatku byl bardzo plaski i cienki;/ mi sie podobaja te legowiska , ktore pokazala firciaczek.. jak wreczcie bede miala jakas kase to epwnie takie psom kupie..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 849
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='marmara_19']bloto,piach,woda itp.. wiem cos o tym.. dlatego moje na poslaniach maja koce dodatkowo, ktore pozniej wytrzepuje jak piach tam opadnie z psow;p co do wymiarow legpowsika to nei zgadzam sie zeby bylo mneijsze.. moj ON ma meduze rozm 4 czyli cos ok 110/140cm.. mala etz ma tak duze spanko zbey mogla sie spokojnie na nim wyciagnac..ale po 2 latach meduza nie wyglada najlepiej.. a do tego srodek od poczatku byl bardzo plaski i cienki;/ mi sie podobaja te legowiska , ktore pokazala firciaczek.. jak wreczcie bede miala jakas kase to epwnie takie psom kupie..[/quote]
Moje z kolei dwa obecne i jeden za TM wszystkie lubią/ły spać na takich przytulnych. Większe swego czasu poprostu wyniosłam do schronu nowiutkie bo nikt nie chciał na tym leżźeć.... Wyciagać to one wyciągają się na kanapie :evil_lol: Nie no ;) Na posłanku też :) Fladego boki muszą być niezawysokie aby im było wygodnie :p Co do błotka i kocyków...Wiesz że musiałabym bez przerwy je zmieniać? :cool1: Miałam ONke i mam niufy - wiem co mówię :evil_lol: ONek jest szczytem porzadku w domu w stosunku do tych 2 bab :diabloti: Z Onkiem miałam trochę piasku, trochę błota i ogrom kudłów w okresie linienia. Z niufami mam ogrom błota, ogrom wody ( jak piją to nabierają pełny pysk a potem idą leżeć :diabloti:) i trochę siersci w okresie linienia :evil_lol: Przy takich kudłaczach to najlepiej kupić hurtowo 10 posłań i prać...prać....prać - codziennie w deszczowe dni :cool1:

Link to comment
Share on other sites

hehe no moj akurat jest kundlem nie ONem;p ma dluzsza siersc.. biega po zaoranych polach.. w blocie po brzuch.. wiec syfu jest pelno.. ok zgadazam sie,ze wielkosc legowiska zalezna od psiaka.. ale moje msuza sie wyciagnac na takim;p;p w lozku nie sypiaja niestety.. moze czasami wejda sie potulac i na tym koniec;/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marmara_19']hehe no moj akurat jest kundlem nie ONem;p ma dluzsza siersc.. biega po zaoranych polach.. w blocie po brzuch.. wiec syfu jest pelno.. ok zgadazam sie,ze wielkosc legowiska zalezna od psiaka.. ale moje msuza sie wyciagnac na takim;p;p w lozku nie sypiaja niestety.. moze czasami wejda sie potulac i na tym koniec;/[/quote]
Wierz mi, że na 100% nie wnosi tyle co moje....Nigdy w życiu ( nawet wtedy jak mi hodowca opowiadał jak to wygląda) nie wyobrażałam sobie, że można w przeciagu 2 minut mieć chlew w domu :diabloti: Teraz jak ktoś dzwoni i mówi że chce niufa to opowiadam mu jak to wygląda. Jedni rezygnuja a drudzy nie ;) Potem dzwonią i mówia że przenigdy sobie tego aż tak nie wyobrażali :evil_lol: Uwazali ze przesadzam :diabloti:
Dla mnie najlepszym wyjściem byłoby posłanie z tego materiału co namioty szyją. I takie zamówiłam w Bimbayu....Kosztowało diabelnie dużo ale ....Wrrrrrrrrrrrrrrrrrrr!! Pies leżeć na tym nie chce bo dno cieniuteńkie, boki za wysokie i za grube :angryy: A pytałam ich o miękkość posłania i wysokość boków :cool1: Mówili co innego - zrobili co innego :angryy: Potem oglądałam u innych Bimbayowskie posłania nie na zamówienie. Są identyczne wiec...to poprostu chała i tyle.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='furciaczek']Tak sie zastanawiam.... mial ktos legowisko wypelnione granulatem styropianowym?? Chyba pierwszy raz sie z tym spotykam i nie wiem co myslec:roll: Te podane przezemnie wczesniej maja wlasnie to wypelnienie...[/quote]

Ja mam ponton, ktorego brzeg jest wypełniony takim granulatem. Bardzo się ten styropian ugniata. Posłanie mam od stycznia i ten wypchany brzeg stracił chyba z połowę objętości. Teraz muszę kombinować gdzie dokupić tego granulatu, żeby dosypać.

Jeszcze takie coś jest fajne:
[URL]http://allegro.pl/item243861800_legowisko_dogstyle_100x70x15.html[/URL]
Tylko zastanawiam się jakim cudem trzyma kształt jeśli ma wypełnienie z granulatu.

Link to comment
Share on other sites

Mi się wydaje, że styropian to dobre rozwiązanie jeśli mamy możliwość go później zdobyć i dosypać jak się ugniecie. Jest o tyle fajny, że nie chłonie wilgoci.

Są jeszcze legowiska wypełnione granulatem z pianki poliuretanowej - ja nigdy nie miałam i jestem bardzo ciekawa jak się sprawdza - miał ktoś takie?

[URL]http://www.allegro.pl/item246022901_legowisko_owalne_marki_beds4dogs_rozmiar115cmx95cm.html[/URL]
To ma takie wypełnienie na przykład. Nie wiem też co to jest to włókno poliestrowe.

Link to comment
Share on other sites

Kurcze, ja sie powaznie zastanawiam nad legowiskiem.Ale - chce prostokatn, bo pies mi lezy pod drzwiamii oboawiam sie o nerki w czasie zimy. Nie bardzo,wg mnie,mile sa dla psa eskory ekologicznej - wiecie - te narozne - ladnie wygladaja, ale mysle, ze psiak powinien miec przytulne, a to - fakt - latwiej utrzymac w czystosci, ale z przytulnoscia w porownaniu do " materialowego:ma wiele do zyczenia. No i stanelam w marwym punkcie - obym tylko nie doczekala w nim zimy. Co polecacie ?Dla briarda. No i jakie wymiary?Bo pierw czytam, ze najlepeij duuuze, a potem, z emneijsze, bo ...przytulne. Dzieki za rady!
<Mnie sie to podoba... ale czy ja wie...
[url]http://allegro.pl/item245109584_legowisko_poslanie_kanapa_xxl_new.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

hmm material jest wazny.. wlasnie zeby sie fajnie czyscilo.. a niezaleznie od materialu z jakiego jest legowsko moje i tak maja po 2 koce na.. jeden poalrkowy jednokolorowy na przykrycie calego pontonu.. i drugi na srodek.. chcoiaz cek to wali;p ale jak jest kocyk brudny to wytzrpac trzeba;p a z kolei alfa pod tym drugim kocykiem a na polarkowym spi;p bo ona cala sie shcowac musi;p wiec te z tej niby skory wydaja sie fajne jesli chdoiz o czyszczenie.. hmm no a jesli duze legowisko to najlepeij zmierzyc psiaka na stojaco.. tj wysokosc w klebie i dl psa;p ja tak robilam i tego sie trzymam;p bo zcasem sie zwina psiaki a czesto etz sie wyciagaja..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sota36']Kurcze, ja sie powaznie zastanawiam nad legowiskiem.Ale - chce prostokatn, bo pies mi lezy pod drzwiamii oboawiam sie o nerki w czasie zimy. Nie bardzo,wg mnie,mile sa dla psa eskory ekologicznej - wiecie - te narozne - ladnie wygladaja, ale mysle, ze psiak powinien miec przytulne, a to - fakt - latwiej utrzymac w czystosci, ale z przytulnoscia w porownaniu do " materialowego:ma wiele do zyczenia. No i stanelam w marwym punkcie - obym tylko nie doczekala w nim zimy. Co polecacie ?Dla briarda. No i jakie wymiary?Bo pierw czytam, ze najlepeij duuuze, a potem, z emneijsze, bo ...przytulne. Dzieki za rady!
<Mnie sie to podoba... ale czy ja wie...
[URL]http://allegro.pl/item245109584_legowisko_poslanie_kanapa_xxl_new.html[/URL][/quote]
Dla briarda to jak dla niufa ;) Też tyle kudłów :evil_lol: No...Moze w pysku do legowiska briard wody nie przynosi ;)
To legowisko jest ok :) Takie kupię Szelmie teraz i podobne ma Zmorka :) Co do wymiarów to ten z linku jest dobry dla Szelmy ale ona na 74 cm. w kłębie i waży 73 kg..... Takie ma to badziewne z Bimbaya i rozmiar ( chociaż to :cool3:) jest w sam raz ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='furciaczek']Tak sie zastanawiam.... mial ktos legowisko wypelnione granulatem styropianowym?? Chyba pierwszy raz sie z tym spotykam i nie wiem co myslec:roll: Te podane przezemnie wczesniej maja wlasnie to wypelnienie...[/quote]
Mój pies ma :eviltong: miesiąc ma ponton i wytrzymuje DUŻO :diabloti: nic się z tym nie dzieje , śpią , skaczą , ganiają się ....
strasznie dużo tych kulek jest w tym pontonie :crazyeye: wiem bo drugi taki sam ponton stracił życie :evil_lol: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

A moja psinka od mniej więcej roku sypia sobie na Bimbaju (taki jajowaty worek, ale nie ponton) i powiem tyle, że na początku miała trochę problemów z ułożeniem się ale jak załapała o co chodzi, to posłanie stało się ulubionym miejscem w domu :cool3: i nie zauważyłam aby styropianu ubyło. Jak dla mnie jedyną wadą jest wbijająca się sierść w pluszowy materiał...trochę odkurzaczem trzeba się pomęczyć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='roda']A moja psinka od mniej więcej roku sypia sobie na Bimbaju (taki jajowaty worek, ale nie ponton) i powiem tyle, że na początku miała trochę problemów z ułożeniem się ale jak załapała o co chodzi, to posłanie stało się ulubionym miejscem w domu :cool3: i nie zauważyłam aby styropianu ubyło. Jak dla mnie jedyną wadą jest wbijająca się sierść w pluszowy materiał...trochę odkurzaczem trzeba się pomęczyć.[/quote]

Może masz jakiś lepszy jakościowo styropian. Bo o ile u mnie na początku ponton był tak wypchany, że aż twardy, to teraz jest flak, a co najgorsze jak się te kulki w środku poprzesuwają to psa od podłogi dzieli tylko materiał.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='torpi']Może masz jakiś lepszy jakościowo styropian. Bo o ile u mnie na początku ponton był tak wypchany, że aż twardy, to teraz jest flak, a co najgorsze jak się te kulki w środku poprzesuwają to psa od podłogi dzieli tylko materiał.[/quote]

A może było to spowodowane faktem, że ponton był mocno wypchany...i dlatego kulki się "spłaszczyły". Legowisko Rody było wypełnione tak mniej więcej w 70%. Przed położeniem się Roda "ugniata" legowisko w ten sposób, że trochę kulek przenosi się na boki ale nigdy nie widziałam aby leżała na podłodze...

Może Twoje posłanie było za duże dla Twojego psa? Dokładne wymiary legowiska Rody to 125x110 (owal nr 9), sucz ma około 65cm w kłębie i 40kg.

A fotka w awararze to Roda na Bimbaju :-)

Link to comment
Share on other sites

Legowisko mojego Amona ma coś około 120x90, a pies ma 74cm w kłębie, więc raczej nie za duże. Możliwe że się bardziej ugniotło, bo było mocno wypchane. Albo to bardziej widać jeśli na początku było twarde a teraz sflaczało ;)

Link to comment
Share on other sites

No i nie wiem!! Pomocy!!! Ktore polecacie! Dla briarda! HELP!!!!
[URL]http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=244026441[/URL]
albo:
[URL]http://allegro.pl/item245109584_legowisko_poslanie_kanapa_xxl_new.html[/URL]
Chyba nie jest za duze? Alektore wybrac?????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sota36']No i nie wiem!! Pomocy!!! Ktore polecacie! Dla briarda! HELP!!!!
[URL]http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=244026441[/URL]
albo:
[URL]http://allegro.pl/item245109584_legowisko_poslanie_kanapa_xxl_new.html[/URL]
Chyba nie jest za duze? Alektore wybrac?????[/quote]

to jzu sama musisz wybrac, ktore bardziej wizualnie Ci sie podoba.. no i zobaczyc jakie materialy i wypelnienie.. bo ja nie zerkalam na opisy;p

Link to comment
Share on other sites

Sotuś ja mam ostatnio kupiłam takie posłanie z allegro . Jestem zadowolona bo Tekila ma mnóstwo miejsca a i Laluś z nim spi i jest miejsce.
Box wazy 35 kilo. Gnerelanie posłanie zajmuje mi drugi cały mały przedpokój :lol:

[URL]http://www.allegro.pl/item244026441_legowisko_kanapa_nr_5_wym_120x98_super_mocne_.html[/URL]

[IMG]http://photos02.allegro.pl/photos/400x300/244/02/64/244026441_6[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...