Jump to content
Dogomania

Pies a szczur


Cammelot

Recommended Posts

Witam! Na początku zaznaczę ,ze wpisałem w wyszukiwarkę "Pies, a szczur" i nie znalazłem zadowalającej mnie odpowiedzi. Ale przejdę do rzeczy.

Jestem szczęśliwym posiadaczem dwóch szczurów - Alexa i Maxa i od jutro będę miał dodatkowo jeszcze owczarka niemieckiego - sukę. I "dręczy" mnie to czy zwierzęta będą żyły w zgodzie. Oczywiście jeżeli tak nie będzie pies i szczury nie beda miały ze sobą kontaktu, jednak miło by było popatrzeć na przyjazne sobie zwierza. Z góry dzięki za odp

PZDR

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To chyba gównie kwestia przyzwyczajenia, znam dużo osób, które mają i szczura i psa i zwierzaki żyją sobie w zupełnej zgodzie. Jeszcze zależy czy to będzie dorosły pies czy szczeniak no i czy szczury miały wcześniej kontakt z jakimś psem

Link to comment
Share on other sites

Moje psy się wychowały ze szczurami.
Żyją z nimi w absolutnej zgodzie.
Szczury biegają non stop luzem po mieszkaniu (nie polecam, póki się nie zna możliwości psa oraz ma nie do końca pozabezpieczanego mieszkania!!!!), a psy nie zwracają na nie większej uwagi - Chyba że sie szczury leją. Fakt, na te piski moje psy reagują i biegna natychmiast sprawdzić o co chodzi ;)

Link to comment
Share on other sites

Mój Kreon zjadłby moją szczurzycę napewno :cool1: jak ja widzę jak on na nią patrzy i jak się oblizuje i zachowuje jak wyjmuję Majcie z klatki..........:diabloti: a Foxi za to nie zrobi małemu domowemu zwierzątku nic;) co innego na dworze:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja kurcze marze o szczurzastym i dopóki sie nie wyprowadzeto d... MIałam pare lata temu szczurzynkę i jak się z nią bawiłam to tylko w zamkniętym pokoju(albo na biurku), ale moja wyzelica miała wtedy juz 7 lat jak łaciatek do nas przybył. Ze szczeniakiem będzie na pewno prościej, a tak btw. mam nadzieje, ze piesek będzie rodowodowy... :)

Link to comment
Share on other sites

Uu, a ja sobie o szczurku pomarzyć mogę. Nie chcę ryzykować, moja Zuzka jest nieprzewidywalna. Już ja widzę, jaki ona ma stosunek do szczura mojego brata , który już ze mną nie mieszka. Niby się cieszy, niby ogonkiem macha, a zębiska pokazuje i człapnąć chce! Wolę nie ryzykować! Tym bardziej, że ostatnio będąc na polu przyniosła mi mysz w zębach :(
Szalona z niej baba, na ogół bardzo posłuszna, ale jak zobaczy coś, co ją kręci to w nosie ma wszystkie moje zachcianki- ćwiczymy nad tym!

PS No w końcu ma coś z psa na polowania ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja mam 8 szczurów, 5psów, 3 koty;)
3 psy mają kontakt z szczurami i jest bardzo dobrze;) Jedna sunia uwielbia zabawy z szczurami co widac czesto u mnie galeri na fotkach mimo,iz to pół spanielka co predzej by upolowala ale tu nie bawia sie wspaniale;). Szczury syzbko przyzwyczjaja sie do nowych zwierzat w domu, wiec nie widze problemu, szczgeolnie gdy pies ma byc szczneiakiem to szybko sie nauczy co wolno a co nie;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olekg18']Jak sie nie dogadają to nic.Przecież szczura trzyma się w klatce.A psa na czas łazikowania ogona można wykopać z pokoju prawda?[/quote]

Oj, tam zaraz w klatce...
Szczur tez człowiek. Lubi mieć całą chatę dla siebie :cool3:
A przecież klatki dla psów tez robią :diabloti: :diabloti: :diabloti:
a tak poważniej, to ja myślę, że młody pies sie przyzwyczai do szczurów i będzie wszystko oki. ;)

Link to comment
Share on other sites

No tak... Mam juz pieska - jest przesłodziutka! Samodzielna i w ogóle, ale jak zobaczyłem jej ząbki jak igiełki to doszedłem wdo wniosku ,ze boję sie ja poznać ze szczurami.... No cóż.... Może jak jej przestaną rosnąc zęby to zapoznam :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...