Jump to content
Dogomania

Jaka karma ?


Czaki

Recommended Posts

Ostatnio zaczęłam czytać o żywieniu psa i w życiu nie pomyślałabym, że mój pies zjada "śmieci-marketówki".:shake: Z tej racji, proszę o doradzenie mi jakiejś dobrej, ale i nie drogiej karmy. Jaką polecacie, gdzie można zamówić jakieś próbki ? (ogrom tych karm, producentów itp. że nie wiem co i jak :oops:, )
Z góry dziękuje za odpowiedź i jeśli był już taki wątek to poproszę o linka :p

Link to comment
Share on other sites

Jest wiele karm na rynku to prawda, gąszcz wiadomości niekiedy sprzecznych nawet znawcę tematu może przyprawić o zawroty głowy.
Dużo zależy oczywiście od budżetu. Lecz nie zawsze jest tak że im droższa karma tym lepsza, choć w większości przypadków tak jest.
Dużo zależy też jaki to piesek, mały zje mniej więc można pozwolić sobie na droższy produkt, piesek może mieć uczulenie na np zboża i tu wybór jest ograniczony i cena wyższa.
Zadałeś bardzo odważne pytanie, i uwierz prawdopodobnie posypie się wiele odpowiedzi, lecz na koniec stwierdzisz iż wiesz jeszcze mniej, ponieważ wiele opinii będzie nie poparta własnymi doświadczeniami lecz informacjami ze składu na etykiecie, informacji zasłyszanych.

Nie poradzę ci dużo lecz np

Brit - karma którą osobiście uważam za dobry stosunek jakości do ceny ( karma z niższej półki ) - wiele znam osób karmiących nią z satysfakcją
Royal - wysoka niczym nie uzasadniona cena (chyba że większość z jej ceny to mareting i reklamy) dużo zboża, mało mięsa
acana, orjien, 1stchoice, ProNature holistic- bardzo dobre karmy, jednak bardzo drogie

sam jestem osobą sprzedajacą karmy i tu np
Canivera - karma na bazie suszonego mięsa, bardzo dobry stosunek ceny do jakosci (obecnie karmię nią swojego wyżła)
Taste of the Wild - karma o której ciężko znaleźć złą opinię - ( wyżeł karmiony nią przed Caniverą)
Nutra Nuggets - karma tańsza od poprzedniczek z dobrym stosunkiem ceny do jakości
Nutra Gold Breeders Bag - nie używałem tej karmy ( tu musisz sam poszukać informacji) z mojego doświadczenia jedynie jako handlowca mogę powiedzieć iż jest to produkt więcej niż popularny (20kg w cenie 176zł)

jeżeli poczytasz o taste of the wild lub Caniverze i bedziesz chciał wypróbować którąś z nich napisz do mnie to prześlę ci próbki

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czaki']Ostatnio zaczęłam czytać o żywieniu psa i w życiu nie pomyślałabym, że mój pies zjada "śmieci-marketówki".:shake: Z tej racji, proszę o doradzenie mi jakiejś dobrej, ale i nie drogiej karmy. Jaką polecacie, gdzie można zamówić jakieś próbki ? (ogrom tych karm, producentów itp. że nie wiem co i jak :oops:, )
Z góry dziękuje za odpowiedź i jeśli był już taki wątek to poproszę o linka :p[/QUOTE]

Ja polecam karmę Marcus Muhle w zooplusie 15 kg worek kosztuje 129 zł. Karma rewelacyjna,karmię nią labradorkę od prawie 2 lat,sunia zjada z apetytem,wygląda rewelacyjnie,sierść pięknie błyszczy,waga prawidłowa,żadnych zaburzeń pokarmowych, można zobaczyć na facebooku moją czarnulkę.
Ta sama firma wyprodukowała niedawno nowa karmę Black Angus, jest o 60 zł droższa od MM, kupiłam na próbę i dla urozmaicenia jedzenia mojej suni 5 kg worek,też wcina nie powiem ale bardziej biegnie do miski jak jej te karmy pomieszam,więc chyba jednak pozostanę przy MM.:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andromeda']Faktycznie mozna dostać zawrotu głowy :)

łatwiej doradzić wiedząc w jakim przedziale cenowym ma być karma.[/QUOTE]

W sumie to myślę, że tak max to kilkanaście zł/1 kg
Dodam, że pies waży 9 kg.
Chciałabym, żeby karma miała coś na sierść - jest matowa, a poza tym (myślę, że wynika to z niewłaściwego żywienia) "zdarzają się rzadkie kupki", nie biegunka .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czaki']W sumie to myślę, że tak max to kilkanaście zł/1 kg
Dodam, że pies waży 9 kg.
Chciałabym, żeby karma miała coś na sierść - jest matowa, a poza tym (myślę, że wynika to z niewłaściwego żywienia) "zdarzają się rzadkie kupki", nie biegunka .[/QUOTE]

Za karmę,która Ci proponowałam płacisz poniżej 10 zł za kg. Po niej sierść Twojego psa na pewno nabierze blasku i rzadkie kupki się skończą. Zresztą poczytaj opinie o MM w internecie,mało która karma ma takie dobre jak właśnie ta którą Ci proponuję. Możesz na stronie Luposan lub Marcus Muhle zamówić próbki tej karmy, nic nie szkodzi sprawdzić czy psu smakuje,a jeżeli tak to po pierwsze nie ucierpi Twoja kieszeń, a po drugie wygląd psa ulegnie znacznej poprawie.Wierz mi Niemcy produkują bardzo dobre karmy dla psów, teraz weszły do sprzedaży nowe bez zbożowe karmy Simpsons i GranataPet,tylko są one droższe.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Juniasnel']Co do niemieckich karm to polecam Vollmer's. Dobra karma w przystępnej cenie, można u nich zamówić także suszone mięso bądz suplementy diety oleje z łososia norweskiego i takie tam ;)[/QUOTE]

Z całym szacunkiem Vollmer's ma w składzie za dużo zbóż,w tym te zawierające uczulający gluten jak pszenica i jęczmień. Obecnie producenci odchodzą od karm zbożowych na rzecz tych które ich w składzie nie mają ,więc uważam że trochę przereklamowałeś tą karmę.

Link to comment
Share on other sites

Hej, podłączę się do tematu. Kończy nam się [COLOR=#FFFFFF][FONT=arial][B]HILLS Nature's Best Puppy Large/Gigant[/B][/FONT][/COLOR] i nie jestem zachwycona...:roll: Nie było nic strasznego, ale miały gazy w sporej ilości i zaczęły nagminnie poszukiwać trawy, co nie miało miejsca przy wcześniejszej karmie.

Mam teraz na celowniku dwie inne, ponoć dobre karmy: [COLOR=#FFFFFF][FONT=arial][B]ROYAL CANIN Junior Large Dog /[/B][/FONT][/COLOR][COLOR=#303030][FONT=Arial][B]Orijen Puppy Large Breed.
[/B][/FONT][/COLOR] Składowo o wiele lepiej wygląda Orijen, tym bardziej, że Sadza mi się drapie jak zeżre za dużo węglowodanów np. ryżu. Nie mniej Royal ( tylko nie linczujcie) też nie wygląda źle a i cena jest niższa.
Zastanawiałam się także nad [COLOR=#303030][FONT=Arial][B]PURINA PRO PLAN Puppy z łososiem. [/B][/FONT][/COLOR].

Karma ma być dla dwóch dużych szczeniąt ok 6 miesięcy (20 kg) i ok 5 miesięcy (25 kg). Z góry dzięki za rady

Link to comment
Share on other sites

Prawda jest taka,że to nie my decydujemy którą karmę wybrać dla psa tylko niestety decyduje o tym sam piesek. Często jest tak,że ktoś nam poleca super karmę która uwielbia jego pupil,a nasz pies jej nie ruszy i z pogardą odchodzi od miski i nie ma siły żeby go zmusić do zjedzenia jej.No chyba,że będziemy go brali na przetrzymanie aż głód nie zmusi do jedzenia karmy,a to na dłuższą metę nie ma sensu. Trzeba albo jakos zdobywać próbki albo kupować małe opakowania karm,aż pies którąś zje ze smakiem i to będzie to.Oczywiście należy wykluczyć karmy marketowe, które są szpikowane ulepszaczami i czasami pies nawet zje taką karmę ze smakiem,ale na pewno nie wyjdzie mu ona na zdrowie.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 3 weeks later...

Witam. Posiadam 7 letniego cocker spaniela i od ponad roku kupuję mu suchą karmę Acana adult dog 13kg za 170zł ale niestety troszkę zmieniła się moja sytuacja finansowa bym chciał zmienić karmę na tańszą ALE NIE GORSZĄ i mam pytanie którą karmę byście polecili za ok.120zł za 13-15kg? Bym chciał żeby składnikowo była podobna do acany tzn. dużo mięsa, warzyw i owoców. 

z góry dziękuje za pomoc

Link to comment
Share on other sites

Boniunio, tej cenie da się znaleźć coś sensownego,  może coś akurat podpasuje twojemu psu, poczytaj składy i najlepiej na początek weź małe opakowanie ;)

 

Możesz popatrzyć na karmy:

- Markus Muhle (ok. 110-130 zł/15 kg) - jedna z lepszych opcji, ale np. mój pies nie chciał jeść karmy w takiej formie, bo granulki są bardzo twarde, ale poza tym jest podobno chętnie jedzona i służy :)

- Brit Care (ok. 130zł/12 kg)

- Brit Premium (ok. 100 zł/15 kg)

- Fitmin (ok. 100 zł/15 kg)

- Josera (ok. 130 zł/15 kg)

Link to comment
Share on other sites

Z tych wyżej wymienionych chciałbym spróbować Brit Premium Adult M lub Fitmin dog for life adult mini bo np. jeśli chodzi o markus muhle to jeśli karma jest twarda to napewno mój jej nie ruszy. A tak jeśli spojrzeć na składniki to która jest lepsza?

1.BRIT

kurczak (41 %), kukurydza, pszenica, ryż, tłuszcz z kurczaka (konserwowany tokoferolami), olej z łososia, drożdże browarniane, naturalny aromat, suszone jabłka, minerały, wyciągi z ziół i owoców (300 mg/kg), mannooligosacharydy (150 mg/kg), fruktooligosacharydy (100 mg/kg), wyciąg z juki Schidigera (80 mg/kg), miedź organiczna, cynk organiczny, selen organiczny.

 

2.FITMIN

mięso (świeże mięso /drobiowe, wieprzowe, wołowe/ - 30%, suszone mięso drobiowe 21%, hydrolizowana wątróbka drobiowa 3,5%), pszenica, otręby pszenne, tłuszcz drobiowy, mąka pszenna, ryż,  wysłodki buraczane suszone (z buraków cukrowych), olej z łososia 1%,  miazga jabłkowa suszona, drożdże piwne, diwodorofosforan dwuwodny, zarodki pszenne,  celuloza, korzenie cykorii (0,01 %), juka (0,005%

Link to comment
Share on other sites

Składy dosyć porównywalne, mięsa będzie pewnie mniej więcej tyle samo (w fitminie trzeba będzie odjąć trochę wody z tego świeżego mięsa, więc procentowo jest trochę mniej, w bricie nie piszą, czy te 42% to świeże czy już wysuszone mięso), zboża na podobnym miejscu w składzie, tyle samo tłuszczu i białka.

Brit ma mniejsze dawkowanie, czyli teoretycznie worek starczy na dłużej:

Na 10 kilo zwierza brita zalecają dawać 112 gram, a fitmin 145 (inna sprawa, jak to dawkowanie wychodzi w praktyce).

 

Ciężko powiedzieć, która lepsza, najlepiej wypróbuj na swoim psie ;)

Worek 3 kg obu karm kosztuje ok. 30 zł, warto sprawdzić czy będzie jadł i czy będzie mu służyć (brity można też znaleźć w workach po 1 kg)

Link to comment
Share on other sites

Składy dosyć porównywalne, mięsa będzie pewnie mniej więcej tyle samo (w fitminie trzeba będzie odjąć trochę wody z tego świeżego mięsa, więc procentowo jest trochę mniej, w bricie nie piszą, czy te 42% to świeże czy już wysuszone mięso), zboża na podobnym miejscu w składzie, tyle samo tłuszczu i białka.

Brit ma mniejsze dawkowanie, czyli teoretycznie worek starczy na dłużej:

Na 10 kilo zwierza brita zalecają dawać 112 gram, a fitmin 145 (inna sprawa, jak to dawkowanie wychodzi w praktyce).

 

Ciężko powiedzieć, która lepsza, najlepiej wypróbuj na swoim psie ;)

Worek 3 kg obu karm kosztuje ok. 30 zł, warto sprawdzić czy będzie jadł i czy będzie mu służyć (brity można też znaleźć w workach po 1 kg)

No ja kupuję odrazu duże 15kg a w obu przypadkach do koszt ok.100zł

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...