Jump to content
Dogomania

Zagubiła się?Wyrzucona?A może w ciąży?!Suczka DON Zawiercie Kromołów...


madziakato

Recommended Posts

Jestem prawie na 100% pewna, że w każdym przypadku należy odczekać 14 dni i w tym czasie podjąć próby znalezienia właściciela jeśli się nie znajdzie psiak przechodzi na Twoją własność. Taki przepis obowiązywał całkiem nie dawno a czy się zmienił nie wiem:lol: Jak sunia reaguje na inne psiaki, głównie suczki? Nie powiem urzekła mnie[quote name='madziakato']DagaK, witam Cię na wątku:-) W zasadzie myślę o sterylce, tylko niewiem, co byłoby gdyby np. zgłosił się właściciel i miałby problem....Może ktoś z Was wie, jak to wygląda od strony prawnej?[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betkak']Jestem prawie na 100% pewna, że w każdym przypadku należy odczekać 14 dni i w tym czasie podjąć próby znalezienia właściciela jeśli się nie znajdzie psiak przechodzi na Twoją własność. Taki przepis obowiązywał całkiem nie dawno a czy się zmienił nie wiem:lol: Jak sunia reaguje na inne psiaki, głównie suczki? Nie powiem urzekła mnie[/QUOTE]Niestety jest agresywna wobec wszystkiego, co ma 4 łapy....:-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betkak']Jestem prawie na 100% pewna, że w każdym przypadku należy odczekać 14 dni i w tym czasie podjąć próby znalezienia właściciela jeśli się nie znajdzie psiak przechodzi na Twoją własność. Taki przepis obowiązywał całkiem nie dawno a czy się zmienił nie wiem:lol: [/QUOTE]

Pies przechodzi na właśność po dwóch latach, w tym czasie właściciel ma prawo odebrać zwierzaka - takie były przepisy i mam nadzieję, że się nie zmieniły. 14 dni to okres jaki ma schronisko na szukanie właściciela, a po tym czasie może wyadoptować psa, ale to nie oznacza, że właściciel nie może dochodzić swoich praw.
Z kolei co do sterylizacji, to jeśli pies nie jest rodowodowy, to właściciel nie może mieć pretensji, ani też środków prawnych by żądać jakiegoś odszkodowania - tak mi się wydaje. A jeśli prowadzi nielegalną hodowlę to tym lepiej wysterylizować.

Link to comment
Share on other sites

Tak, zapomniałam, że przecież jesteście osobami prywatnym;)[quote name='Neelith']Pies przechodzi na właśność po dwóch latach, w tym czasie właściciel ma prawo odebrać zwierzaka - takie były przepisy i mam nadzieję, że się nie zmieniły. 14 dni to okres jaki ma schronisko na szukanie właściciela, a po tym czasie może wyadoptować psa, ale to nie oznacza, że właściciel nie może dochodzić swoich praw.
Z kolei co do sterylizacji, to jeśli pies nie jest rodowodowy, to właściciel nie może mieć pretensji, ani też środków prawnych by żądać jakiegoś odszkodowania - tak mi się wydaje. A jeśli prowadzi nielegalną hodowlę to tym lepiej wysterylizować.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Odnośnie własności, to niestety działa w dwie strony. Gdyby zaginął mi pies i ktoś go przygarnął to walczyłabym z całych sił aby go odzyskać. Ale gdyby teraz ktoś przyszedł i powiedział, że chce mi odebrać Saxona (przyjęty do schroniska ponad rok temu, adoptowany przeze mnie pół roku temu) nie oddałabym, po moim trupie :diabloti: Zależy więc od punktu siedzenia. To taka na marginesie dygresja ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Neelith']Odnośnie własności, to niestety działa w dwie strony. Gdyby zaginął mi pies i ktoś go przygarnął to walczyłabym z całych sił aby go odzyskać. Ale gdyby teraz ktoś przyszedł i powiedział, że chce mi odebrać Saxona (przyjęty do schroniska ponad rok temu, adoptowany przeze mnie pół roku temu) nie oddałabym, po moim trupie :diabloti: Zależy więc od punktu siedzenia. To taka na marginesie dygresja ;)[/QUOTE]Masz absolutną rację, też nie oddałabym żadnego ze swoich psów...Bardzo chciałbym z resztą, żeby Lola wróciła do swojego domu, ale co jeśli ten dom nie będzie dobry? To pytanie zawsze mnie nurtuje....

Edited by madziakato
Link to comment
Share on other sites

[quote name='madziakato']DagaK, witam Cię na wątku:-) W zasadzie myślę o sterylce, tylko niewiem, co byłoby gdyby np. zgłosił się właściciel i miałby problem....Może ktoś z Was wie, jak to wygląda od strony prawnej?[/QUOTE] Zastrzyk jest stosunkowo tani w stosunku do sterylki, a na tę akurat chwilę trzeba zapobiec ew. pojawieniu się szczeniaków. Doczytałam, ze prawdopodobnie zjawił się właściciel - może sam zadecyduje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madziakato']Oby dwa psy wróciły do domu(są z tego samego domu), jednak już wieczorem miałam telefon, żeby owczarce znaleźć nowy dom...Sama niewiem co o tym myśleć....:-([/QUOTE]
Czyli to jakiś pseudowłaściciel.
Jeśli tak stawia sprawę, to trzeba zacząć szukać domu dla suni, w przeciwnym razie mogą ją wywalić lub oddać do schroniska.
Szkoda słów....

Link to comment
Share on other sites

Ludzie są okropni:angryy: Ona jest taka piękna, że sama bym ją adoptowała. Aha gdyby ktosik chciał zajrzeć to mamy profil na fb Hotelik Psia Przystań:lol:[quote name='madziakato']Oby dwa psy wróciły do domu(są z tego samego domu), jednak już wieczorem miałam telefon, żeby owczarce znaleźć nowy dom...Sama niewiem co o tym myśleć....:-([/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...