Jump to content
Dogomania

Platinum Natural Adult Lamb & Rice czy Brit Care Adult Medium Lamb & Rice ?


arek.sobczak

Recommended Posts

Nie będę podawać Ci kolejnych źródeł, dopóki sama nie podasz tego o co prosiłam oraz o przykłady karm (o które prosiło parę innych osób). Karma Totw polecana jest jako jedna z najlepszych karm suchych na świecie, przyswajalność białka w tej karmie jest bardzo wysoka.
Podałam Ci źródło wiarygodne, polecam je przeczytać. Dodam jeszcze, że amerykańskie/angielskie opisy meal odnosi się również do mięsa w postaci wysuszonej. Świeże mięso, o którym tak piszesz i tak jest MOM-em.
Co do mączki, tak jak już wcześniej pisałam, dzieli się ona na różne rodzaje, przyswajalność o której piszesz uściślij, więc do jednego z tych rodzai.

Link to comment
Share on other sites

Elia wielkie brawo,to się nazywa kulturalna odpowiedź, niektórzy forumowicze powinni się od Ciebie uczyć!
A co do TOTW po pierwsze jakoś nie zauważyłam żeby ta karma była wysoko notowana w światowych rankingach karm, a po za tym niestety ciągnie się za nią afera z serią karmy wzbogaconej salmonellą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cayenka']Nie będę podawać Ci kolejnych źródeł, dopóki sama nie podasz tego o co prosiłam oraz o przykłady karm (o które prosiło parę innych osób).[/QUOTE]

Nie podasz, bo nie ma takiego profesjonalnego źródła. Co do karm najwyższej jakości - pisałam już, że nie jestem lobbystką na rzecz jakiegokolwiek producenta karm, więc publicznie nie podaję i nie promuję żadnych produktów. Moim celem jest informowanie czytających ten wątek o przewadze jakościowej karm mięsnych nad mączkowymi. Ciebie zresztą to i tak nie dotyczy, bo przecież stosujesz inne metody żywieniowe.



[QUOTE]Karma Totw polecana jest jako jedna z najlepszych karm suchych na świecie, przyswajalność białka w tej karmie jest bardzo wysoka.[/QUOTE]

I to jest świadectwo jej wysokiej jakości??? Przez kogo jest polecana? Przez producenta, importerów, dystrybutorów, którzy mają w tym żywotny interes, czy przez Ciebie? Rekomendacje niezbyt przekonujące... I stroń raczej od pisania na temat przyswajalności białka w karmach TOTW, bo Twoja wiedza jest tu iluzoryczna, a poza tym nie podajesz żadnych konkretnych argumentów, bo też takowych nie masz.


[QUOTE]Podałam Ci źródło wiarygodne, polecam je przeczytać. Dodam jeszcze, że amerykańskie/angielskie opisy meal odnosi się również do mięsa w postaci wysuszonej. Świeże mięso, o którym tak piszesz i tak jest MOM-em.[/QUOTE]


Nie wiem, o jakim "wiarygodnym" źródle piszesz, chętnie się do tego odniosę. Co do określenia "meal" - poczytaj dokumenty światowego prawa rolno-spożywczego, poczytaj również definicje mączki i mięsa stworzone przez HACCP, instytucję amerykańską; myślę, że po tym przestaniesz uprawiać demagogię. Poza tym, Ty nie odróżniasz mączki od sproszkowanego mięsa, co jest błędem w założeniu w tej dyskusji. A twierdzenie, że, cytuję, "...świeże mięso...i tak jest MOM-em", świadczy tylko jeszcze raz dobitnie o Twojej niewiedzy z zakresu procesów produkcji i systemów kontroli jakości w najlepszych fabrykach produkujących suche karmy najwyższej jakości.


[QUOTE]Co do mączki, tak jak już wcześniej pisałam, dzieli się ona na różne rodzaje, przyswajalność o której piszesz uściślij, więc do jednego z tych rodzai.[/QUOTE]


Wiesz, z całym szacunkiem do tego, "co już wcześniej pisałaś", ale trudno mi zaakceptować Twoje autorytarne stwierdzenia, bo i autorytet Twój w tej dziedzinie, niestety, szczytów nie sięga. Na koniec (bo siły w tej dyskusji nie są równe i nie zamierzam Cię narażać na dalszą kompromitację) radzę traktować forumowiczów z należytym szacunkiem, a najlepiej jest zacząć od siebie: poprawne pisanie w ojczystym języku jest również wyrazem szacunku dla siebie samej (piszemy "rodzajów", a nie "rodzai" i t.p.); jeśli zaczniesz więc szanować siebie, jest nadzieja też, że innych będziesz traktować podobnie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[B]Elia [/B]skoro nie chcesz podawać nazw karm publicznie, to trochę mijają się z celem stwierdzenia typu "znam wiele karm tańszych a lepszych" etc, bo automatycznie ludzie zaczynają pytać jakie to karmy. Nie ma w tym nic dziwnego.
Ja sama osobiści poprosiłam Ci o kilka przykładów, odpowiedzi nigdy nie otrzymałam. Skoro nie chcesz publicznie możesz napisać PW.





[quote name='Elia']
Nie wiem, o jakim "wiarygodnym" źródle piszesz, chętnie się do tego odniosę. Co do określenia "meal" - poczytaj dokumenty światowego prawa rolno-spożywczego, poczytaj również definicje mączki i mięsa stworzone przez HACCP, instytucję amerykańską; myślę, że po tym przestaniesz uprawiać demagogię. Poza tym, Ty nie odróżniasz mączki od sproszkowanego mięsa, co jest błędem w założeniu w tej dyskusji. A twierdzenie, że, cytuję, "...świeże mięso...i tak jest MOM-em", świadczy tylko jeszcze raz dobitnie o Twojej niewiedzy z zakresu procesów produkcji i systemów kontroli jakości w najlepszych fabrykach produkujących suche karmy najwyższej jakości.[/quote]

Poproszę jakieś linki do tych definicji.






[quote name='Elia']Na koniec (bo siły w tej dyskusji nie są równe i nie zamierzam Cię narażać na dalszą kompromitację) radzę traktować forumowiczów z należytym szacunkiem, a najlepiej jest zacząć od siebie: poprawne pisanie w ojczystym języku jest również wyrazem szacunku dla siebie samej (piszemy "rodzajów", a nie "rodzai"[B] i t.p.[/B]); jeśli zaczniesz więc szanować siebie, jest nadzieja też, że innych będziesz traktować podobnie.[/QUOTE]

Nikt nie jest doskonały

Link to comment
Share on other sites

[quote name='isabelle301']Rosiczko - masz rację - literówka...
Osoby powinny znac, osoby powinny pójść

Barbaro - akurat w tym przypadku nie potrzeba językoznawcy[/QUOTE]

Literówka ha,ha,ha!:shiny: Jeżeli tak to wstrząsająco często ci się zdarza. Jeden jak nie umiał pływać to mówił,że to dlatego bo woda za rzadka.:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='isabelle301']chcesz coś jeszcze dodać?[/QUOTE]

Według życzenia,mam jeszcze coś do dodania,albo raczej prośbę, przeczytaj mój cytat z 10 razy żebyś się na przyszłość nie próbowała gumować,:evil_lol: że niepoprawna polszczyzna u ciebie nazywa się "zwykłą literówką"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...