Jump to content
Dogomania

Zdrowe Przekaski Naszych Psiakow


locatio

Recommended Posts

Na rynku jest duzo roznych smakolykow dla naszych psiakow ale skad mamy wiedziec co naprawde im sluzy jesli macie jakies informacje na ten temat prosze piszcie
co podajecie swoim psiakom procz karmy mozecie takze napisac jaka karme podajecie
czesto spotykam sie z opina o pedigri ze nie jest dobry dla psow a co z ich kosteczkami herbatnikami saszetkami
widzialam takze przekaski w rossmanie dla psow chodzi o takie herbatniki
mam pytanie odnosnie tego czy mozna 2 miesiecznemu pieskowi podawac kurze lapki biele ze sklepow zoologicznych i inne przekaski tego typu

pozdrawiam;)

Link to comment
Share on other sites

Aris dostaje karmę suchą Royal Canin yorkshire terrier i z puszki Shiny Dog. Osobiście uważam, że karma Pedigree nie jest dobra, zawiera mnóstwo barwników itp.
Ale nie zaprzeczę, że Arisowi nie kupuję ciastek Schmackos z tej firmy. To nie jest karma, tylko ciastka, nie są kolorowe, tylko normalne, jak z innych firm. Zwykle ciastka kupuję w Warszawie, z lepszej firmy, są prawie takie same. No niestety, jak szybciej się skończą, niż się spodziewałam, dostaje Pedigree. Nic mu się nie stało, nie daję mu ich codziennie, tylko co parę dni podczas nauki nowych komend lub powtórce. I to po maleńkim kawałeczku, bo sam nie pogryzie :roll:
Odnośnie karmy nie polecam, bo pies jada ją codziennie, ale takie ciastka nie powinny zaszkodzić, jeśli dostaje je w umiarze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bblue']Gdzieś widziałam przepisy na takie ciasteczka :)[/quote]

Internet:

[FONT=Arial][COLOR=#000066]3 jaja
1/3 szklanki oleju
0.5 kg wątróbki
2 szklanki mąki
ząbek czosnku
[/COLOR][/FONT]
[SIZE=2][COLOR=#000066]Jajka i olej mieszamy, wrzucamy czosnek. Dorzucamy pokrojoną drobno lub zmieloną wątrobę. Dodajemy tyle mąki, żeby otrzymać ładne ciasto, niezbyt lejące się. Całość układamy na blaszce. [/COLOR][/SIZE]
[SIZE=2][COLOR=#000066]Pieczemy w nagrzanym piekarniku 30 minut, w temp 220 stopni. Kiedy powierzchnia jest sucha i zaczyna się rumienić na brzegach wyciągamy ciasto z pieca. Kroimy na kawałki pozostawiamy do wystygnięcia. Przechowujemy w lodówce lub zamrażalniku.[/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Iza*']Internet:

[FONT=Arial][COLOR=#000066]3 jaja[/COLOR][/FONT]
[FONT=Arial][COLOR=#000066]1/3 szklanki oleju[/COLOR][/FONT]
[FONT=Arial][COLOR=#000066]0.5 kg wątróbki [/COLOR][/FONT]
[FONT=Arial][COLOR=#000066]2 szklanki mąki [/COLOR][/FONT]
[FONT=Arial][COLOR=#000066]ząbek czosnku[/COLOR][/FONT]

[SIZE=2][COLOR=#000066]Jajka i olej mieszamy, wrzucamy czosnek. Dorzucamy pokrojoną drobno lub zmieloną wątrobę. Dodajemy tyle mąki, żeby otrzymać ładne ciasto, niezbyt lejące się. Całość układamy na blaszce. [/COLOR][/SIZE]
[SIZE=2][COLOR=#000066]Pieczemy w nagrzanym piekarniku 30 minut, w temp 220 stopni. Kiedy powierzchnia jest sucha i zaczyna się rumienić na brzegach wyciągamy ciasto z pieca. Kroimy na kawałki pozostawiamy do wystygnięcia. Przechowujemy w lodówce lub zamrażalniku.[/COLOR][/SIZE][/quote]


O to mi chodziło!
A jak długo takie ciasteczka mogą być w lodówce? I ile ich mniej więcej jest, zakładając, że są średniej wielkości?
Jutro piątek, więc wieczorem mogę się za to zabrać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bblue']A to moje ciacha:

[url]http://images22.fotosik.pl/158/b5335b0bb67c99ea.jpg[/url]

I jak mi wyszły?
Dla mnie to one nie mają żadnego smaku, ale Scooby łyka je w całości :)[/quote]

Takie mają wyjść. Nasz jamnior je uwielbia:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bblue']To dobrze. Bo nie po to się męczyłam przez 2 godziny. Kuchnia wyglądała jakby przez nią tornado przeszło :)[/quote]


A Scoobiemu smakuje? U mnie nie było tak źle:loveu: .Chociaż mama powiedziała że chyba zgupiałam robiąc psu ciastka:evil_lol: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Iza*']A Scoobiemu smakuje? U mnie nie było tak źle:loveu: .Chociaż mama powiedziała że chyba zgupiałam robiąc psu ciastka:evil_lol: .[/quote]

On je uwielbia! Jak się piekły to wyczekiwał pod piekarnikiem, a jak je wyjęłam to tak się na nie rzucił, że musiałam uważać, żeby się nie poparzył.
Efekt jest taki że ja złapałam całą ręką gorącą blachę. Ech...
Smakują mu bardzo. Właśnie siedzi i piszczy. Chce ciastko :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bblue']On je uwielbia! Jak się piekły to wyczekiwał pod piekarnikiem, a jak je wyjęłam to tak się na nie rzucił, że musiałam uważać, żeby się nie poparzył.
Efekt jest taki że ja złapałam całą ręką gorącą blachę. Ech...
Smakują mu bardzo. Właśnie siedzi i piszczy. Chce ciastko :)[/quote]

U mnie było tak samo.Jak się piekły to pies się już oblizywał:evil_lol: .Jednak ja je używam do szkolenia.Piesek już ładnie siada,gdy go naprowadzam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Iza*']Aśka, ja jej dałam ten przepis. Jest on szeroko dostępny, nie wymyśliła go Kinga.[/quote]
A czy ja cos mówie :diabloti: , tylko tyle ze widziałam go Pinczerowej :evil_lol: .

[quote name='Bblue']A to moje ciacha:

[url]http://images22.fotosik.pl/158/b5335b0bb67c99ea.jpg[/url]

[/quote]

Mniam Mniam :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...