Jump to content
Dogomania

4 tygodniowy szczeniaczek pomocy


Nanusiia

Recommended Posts

Witam dostałam 4 tygodniowego szczeniaczka... I teraz tak jak ja mam Go karmić właściciel powiedział ze mlekiem 5 razy dziennie, czytałam ze krowim sie nie powinno ale maly dzis dostal takie mleczko i nic Mu nie jest a czytalam ze niektorzy tez daja zwykle krowie. czytałam także że odizolowanie od matki i rodzeństwa źle wpływa na psychikę takiego malucha.. Proszę o jakieś wskazówki i proszę o to żeby mnie nie krytykować już dużo się nasłuchałam że wziełam takiego pieska itp. trudno stało się proszę teraz o to żeby mi udzielić wskazówek, żeby pieskowi było u mnie jak najlepiej ... Chodzi teraz o Jego dobro nie o krytykowanie mnie.

Bardzo się boje że nie dam rady a najbardziej o Niego samego, że coś Mu się stanie.

Link to comment
Share on other sites

jeśli chcesz karmic mlekiem to w sklepach zoologicznych jest do kupiebnia mleko dla szczeniat w proszku.takie mozesz rozrabiac z woda i podawac.może byc moczona karma sucha np starter royal canin.powinien jeśc 5-76 posiłków dziennie ale w bardzo małych ilosciach.
uważaj na mleko krowie mimo wszystko,jeśłi je jadł i nie było biegunki to prawdopodobnie jeszcze trawi laktoze.ale biegunka u tak małego szczeniaka moze się skończyć dla niego tragicznie

Link to comment
Share on other sites

Jak tylko masz możliwość, zwróć szczeniaka do matki i rodzeństwa na kolejne 4 tygodnie... Żadną karmą ani suplementami nie zastąpisz mu ani przeciwciał z mleka matki, które chroniłyby go przed chorobami zakaźnymi do wieku, w którym można go zaszczepić, ani nauki psich zachowań, co może zaowocować problemami w relacjach z innymi psami w przyszłości, także agresją.
Jeśli jednak szczeniak zostaje u Ciebie z konieczności, a nie dlatego, że Ty nie chcesz go oddawać, bo tak i już - to w tym wieku dawałabym dobre mleko zastępcze dla szczeniąt plus powoli wprowadzała gotowane mielone mięso, a za tydzień rozmoczoną dobrą karmę dla szczeniąt.

Link to comment
Share on other sites

Tylko podrzucę - jak mały podrośnie, weź go do jakiegoś psiego przedszkola, czy gdzieś, gdzie nauczy się zdrowych relacji z innymi psami. Mój mąż miał kiedyś tak wcześnie odebranego pieska (konieczność niestety, bardzo cieżko chora mama i część miotu) i pies po prostu nie umiał wysyłać żadnych normalnych sygnałów do innych psów, w sumie chyba nie kumał, ze jest psem. Ciężko się z takim cudakiem żyje, ale można go naprostować, jeśli zacznie się go wcześnie socjalizować. Tak więc poszukaj info na ten temat w swojej okolicy.

Co do karmienia - są mleka zastępcze dla szczeniąt, kup najpierw jedno w zoologu, a potem poszukaj online, najlepiej od razu, zeby zdążyło dojść, bywa znacznie taniej. Znalazłam np. taki zestaw: [url]http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/mera_dog/32253[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...