Jump to content
Dogomania

FILON już w hoteliku :) poznaje świat po 9 latach w schronie. .szukamy DS !


Doda_

Recommended Posts

Miałam u siebie już psy , które niedowidziały , w szczególności wieczorem i myślę ,że Filet od nich nie należy. On widzi bardzo dobrze, ale boi się biedaczek , jest niespokojny, biega w koło domu. Nie jest w stanie się wyciszyć i skupić na toalecie. Choć mam wrażenie ,że ostatnio trochę lepiej mu idzie, ale nie chcę zapeszać. Próbowałam go wyprowadzać na smyczy i bez niestety bez koopkowych efektów. Za to zdarza się ,że zrobi kupkę w kojcu i zawsze robią ją na kocyk , który mu kładę , aby było wygodniej. Mimo ,że kojce mają podłogę z desek psiaki lubią sobie leżeć na czymś mięciutkim. A Filonik codziennie kupkę wali na koc :P

Niestety w dalszym ciągu boi sie mężczyzn , są dni ,że normalnie przychodzi do mojego męża i są też takie ,że jak go widzi to ucieka za dom.Jest najtrudniejszym przypadkiem jaki teraz mam u siebie. Ma straszne braki socjalizacyjne , ale nie ma co się dziwić po 9 latach w schronie. Najgorsze jest to ,że on nie ufa bezgranicznie człowiekowi i nie wie,że w jego towarzystwie może czuć się bezpieczny.

Bardzo dobrze czuje się w towarzystwie psów, w sumie im w większej sforze tym jest pewniejszy siebie. Podpatruje inne psiaki, ale nie uczestniczy w zabawach. Gdy rzucam im piłeczkę to też biegnie , ale z tyłu i na tyle wolno by jej nie dogonic czasami :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bea100']No bardzo jest biedny z tym wszystkim...wymaga wiele cierpliwości i łagodności ale myślę, że z każdym dniem będzie się czuł coraz pewniej i wszystkie problemy będą powoli się wyciszały.[/QUOTE]

Dokładnie. Filon siedział w schronisku 9 lat, więc nie można oczekiwać cudów po tak krótkim czasie, ale wierzę, że z dnia na dzień będzie coraz lepiej...

Link to comment
Share on other sites

A ja ciągle nie mogę przestawić się na imię Filon, mimo ,że Filet ( hihi) trafił do mnie na krótko przed zakończeniem bazarku imiennego:)

Wiecie co mam wrażenie jakby Filon miał dostęp do neta i czytał co ja napiszę. Odkąd napisałam ,że załatwia się na kocyk , to już tego nie robi!! Jak zdarzy mu się kupka po nocy w kojcu to jest obok kocyka!!! W dodatku w tym tygodniu udało mu się załatwić RAZ toaletę na wieczornym spacerze:):) :) Radość z tego była bardzo wielka !!takie małe postępy cieszą jak cholera:)

Pojawiły się u nas pierwsze kleszcze i przydało by się Filet... tzn Filonowi jakieś zabezpieczenie, ma wprawdzie obrożę ze schroniska , ale jak się nie mylę jest to najtańsza obroża i na te krwiopijce nie działa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...