Jump to content
Dogomania

lanczuszek zaciskowy


ziza24

Recommended Posts

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Przyznam szczerze, że nie znam się za bardzo na tych sprawach, ale po prostu łańcuszka nie byłam w stanie używać, patrząc na duszącego się ciągle psa. Może nie umiem go właściwie używać-wiem, nie jestem ekspertem, więc wolę w takim razie nie stosować w ogóle. A kantarek poleciła mi (oczywiście jako środek wspomagający, nie uczący psa niczego) treserka szkoląca psy pozytywnie, wypowiadająca się na forum goldenim.

Link to comment
Share on other sites

ten trener był okropny, aż się sama teraz dziwię, że wcześniej nie zrezygnowałam z tego szkolenia. więcej nauczyłam psa sama niż on to zrobił.
a najgorsze że to szkolenie było grupowe, to psy sobie latały luzem przed zajęciami i trener w ogóle nie reagował jak na siebie warczały czy kłapały zębami, dopiero jak się zaczynały gryźć to "wkraczał do akcji" (ale i tak zachowywał się tak, jakby nie wiedział, co robić). mój wprawdzie nie pogryzł się z żadnym, ale nabawił się sporej niechęci do samców i z tym problemem borykamy się do dziś :(

Link to comment
Share on other sites

Niestety znaleść dobrego szkoleniowca to sztuka i kawałek. Dla mnie dodatkow zmotywowanie siebie żeby regularnie jeździć gdzieś tam jest ponad moje możliwości. Wystarczy że muszę być konsekwentna w pracy z Su. :oops:

Ja jeżeli znam psy (długo znam) i widze że krew się nie leje ani nikomu nic nie grozi to nie wkraczam bo zwykle to tylko zabawa - Su z pitem się tak bawi, Pitu z Lalą się tak bawił itd przynajmniej w wykonaniu tych zakumplowanych psów.

Ale czy on musi kochać te samce? Nie musi, tak jak ja czy Ty nie lubimy wszystkich wokół. Ba, mamy prawo nie lubić i może nas ktoś irytować. Ważne żeby nie posunąć się do rękoczynów;)

Link to comment
Share on other sites

vena&vivi
To zastanow sie sama. Jak to sie dzieje, ze pies czujacy tak duzy dyskomfort jak szarpniecie kolcami czy duszenie sie na lancuszku jest w stanie ciagnac, a na halterze ten sam pies nie ciagnie....wniosek? Halter musi sprawiac jeszcze wiekszy dyskomfort. Chyba ze masz jakies inne propozycje na wyjasnienie tej sytuacji?

Link to comment
Share on other sites

Oj, wredna będę:diabloti:.

Bo działa 'błyskawicznie'?:evil_lol:
A czyż nie tego oczekują klienci? ;)

Co do łańcuszka - właśnie dziś użyty do korekty nieporządanego zachowania, w celu uświadomienia mojemu podrostkowi, z tabunami hormonów ganiajacymi w caszce (zamiast mózgu chwilowo:mad:), że od teraz każdy wyskok będzie baaardzo niefajny. Się chłopak zdziwił - zgodnie z oczekiwaniami:evil_lol: - i zdecydowanie bardziej kontrolował reakcje.
Powyższe zastosowane po wyczerpaniu innych opcji.
Generalnie jestem za stopniowaniem bodźców negatywnych - a nie od razu 'z grubej rury', bo później nie ma się już czego chwytać...:shake:

Link to comment
Share on other sites

Hmmmm bo to takie usprawiedliwienie samego siebie. Przeciez nie szarpie psa, czyli nic zlego mu nie robie :razz: Nie to, co te wstretne kolce/lancuszek, ktorymi trzeba sazrpac biednego pieseczka :razz: I jakie ladne tlumaczenie, kantarek nie sprawia bolu ( w przeciwienstwie do kolcow/lancuszka), kantarek sprawia DYSKOMFORT. I sumienie mamy "czyste", a niczego nieznajacy sie na rzeczy klienci, ufaja swoim szkoleniowcom i zakladaja kantarek, zadowoleni ze nie krzywdza swoich psow, tylko lagodnie je wychowuja. :diabloti:

Ps. Wsrod ludzi, gloszacych sie szkoleniowcami pozytywnymi zauwazylam tez pewne zaleznosc: wprost brzydza sie jakakolwiek przemoca fizyczna czy chociazby przymusem, natomiast z ogromna lekkoscia zalecaja stosowanie przemocy psychicznej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...