Jump to content
Dogomania

Tragedia w Holandi -ciag dalszy!!!!!


xxxx52

Recommended Posts

Paranoja, ja bym w takim kraju nie mogła żyć...

[quote name='Alpina']Nie chciałabym mieć psa, którego bandzior może drzwiami przesunąć a on nawet nie drgnie...Pies musi być ułożony zgoda ale nie każdy człowiek od razu ma być dla niego przyjacielem...
[/quote]
Popieram;)

[quote name='Owadek']Straszą tymi pokrakami.[/quote]
Sam jesteś pokraka.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 235
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Kasia_82'][B]Vectra [/B]uwazasz,ze musza poleciec glowy,zeby nastepni przestrzegali prawa? :crazyeye: No coz,kazdy ma swoje zdanie :roll: Nie rozumiem tylko,dlaczego musza to byc glowy psow :angryy:

Zgadzam sie z wypowiedzia [B]Alpina[/B].Nie kazdy pies musi pozwolic na grzebanie w swojej misce z jedzeniem ;) Moja najslodsza na swiecie Strea tego poprostu nie lubi i juz.Chodzace w poblizu inne psy,ktore skonczyly juz swoj posilek nie stanowia dla niej problemu ale moja reka w misce tak.Dzieki Bogu,ze nie mieszka w USA bo takich testow ze sztuczna reka w misce by nie przeszla :shake:[/quote]

Wg Ciebie może i lepiej by było bez prawie , Twoja wola , Twoje zdanie , nie spieram się , to nie tylko polecą głowy psów ,ale i głowy ludzi i to najważniejsze , jeśli 10 zabuli odpowiednie grzywny czy też posiedzi sobie na "wczasach" to moze następny pomyśli zanim zacznie myśleć zanim weźmie do domu psa ..............

A Twoja druga wypowiedź - to jestem w szoku , nie wyobrażam sobie by mój pies na mnie warknął ....... a nie powiem moja suka CAO miała takie skłonności ,ale oduczyłam ją tego.
I poprawka - nie usypiają psa od razu po tym jak pierwszy raz warczy przy misce , odczulają go , bo to są różne psy , z różną przeszłością i jeśli mimo pracy pies nadal broni miski , niestety jest usypiany.
Zapobiegają w ten sposób wielu nieszczęściom .... pogryzieniom nowego opiekuna i ich rodziny.Bo może u nas to schroniska mają gdzieś co robi i gdzie pies wydany od nich ,ale w bardziej cywilizowanych krajach , dbają o bezpieczeństwo ludzi , potencjalnych właścicieli psów i ich otoczenia.


Ciekawa sytuacja jest na dogo :cool3: w jednym wątku linczują wszystkie TTB , uspać , zabić , wyeliminować , tu proszę.

Link to comment
Share on other sites

[b]xxxx52[/b] skąd masz te informacje? Ja czytałam w gazecie to nie było 29 psów tylko jeden szczeniak tej rasy... I narazie sprawa się toczy.
Rzeczywiście w Hol. nie można mieć pitt bulli ale wystarczy pojechać do Hagi i można je zobaczyć na każdym kroku...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a_ga.isk'][B]xxxx52[/B] skąd masz te informacje? Ja czytałam w gazecie to nie było 29 psów tylko jeden szczeniak tej rasy... I narazie sprawa się toczy.
Rzeczywiście w Hol. nie można mieć pitt bulli ale wystarczy pojechać do Hagi i można je zobaczyć na każdym kroku...[/quote]

a to był szczeniak pitbulla ? bo xxxxx napisała że staffika :cool3: :cool3: :cool3:
a różnica jakby tu powiedzieć - duża :cool1:

Link to comment
Share on other sites

pisalam w poprzednich watkach.ta historia z szczeniakiem moze to nowa sprawa?
tekst e-maila otrzymalam w jezyku holenderskim,ktory zostal przetlumaczony na j.niemiecki i rozeslany dalej ,do innych krajow niemieckojezycznych np.Austri

Link to comment
Share on other sites

[B]Vectra [/B]prosze czytaj ze zrozumieniem ;) Nigdzie nie napisalam o tym,ze moja suka na mnie warczy podczas wkladania reki do miski z jedzeniem.Ona poprostu bacznie mi sie przyglada,przestaje jesc i zamiera w bezruchu.Wnioskuje z tego zachowania,ze moja reka w misce nie jest mile widziana ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kasia_82'][B]Vectra [/B]prosze czytaj ze zrozumieniem ;) Nigdzie nie napisalam o tym,ze moja suka na mnie warczy podczas wkladania reki do miski z jedzeniem.Ona poprostu bacznie mi sie przyglada,przestaje jesc i zamiera w bezruchu.Wnioskuje z tego zachowania,ze moja reka w misce nie jest mile widziana ;)[/quote]
a to już temat nie na tren wątek , moja suka też tak reagowała ;) a teraz się cieszy jak jej ręką w misce grzebie .. zaufała mi ;)


to jak xxxxx to pitbulle czy staffiki ? :razz:

Link to comment
Share on other sites

"Nigdzie nie napisalam o tym,ze moja suka na mnie warczy podczas wkladania reki do miski z jedzeniem.Ona poprostu bacznie mi sie przyglada,przestaje jesc i zamiera w bezruchu."

... rozumiem że wobec tego unikasz sięgania do psiej miski.
:crazyeye:
W ten sposób egzystuje większość, niestety, właścicieli tzw. trudniejszych ras w naszym kraju.
I to jest powód do zmartwienia...
:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwop']Kiłi a podoba ci się w Polsce, w ktorej z psow produkuje sie smalec sprzedawany potem w sklepach gminnych...?:oops:[/quote]
Ale chyba nie robi się tego legalnie?:-o
Nie chciałabym żyć w kraju gdzie usypia się legalnie psy tylko dlatego, że są. Po za tym nie wyobrażam sobie życia bez DC czy innych "groźnych" psów;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']a ga .isk - cyt rechter laat 29 pittbulls afmaken!
een pitbull houden mag echt niet,tenzin......itd[/quote]
no to czemu piszesz w pierwszym poście że staffiki :razz:

[quote name='xxxx52'] rozchodzi sie o psy rasy Staffordshiere Bullterrier.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Mona4-co roku dostajemy (w maju)list od gminy,urzedu miasta list w ktorym musimy wpisac dane naszych psow tzw.trzymanie psow20/40.Tzn 20 kg lub powyzej 40 cm.ten list zawiera duzo pytan odnosnie "mojego"psa,i tak np.rasy uznane jako niebezpieczne tj.alano,amerykanski bulldog,bullmastff,mastiff,mastino espaniol,mastino nepoletano,fila brasieiro,dogo argentino,rottweiler,tosa inu oraz mieszance z tymi rasami zabronione jest hodowla,krzyzowanie ras,sprzedawanie .Dotyczy rowniez ten zakaz dla Pitbull-terrier,amerycan staffordshire-terrier,staffordshire-bullterrier,bullterriwr oraz krzyzowki.Zarzadzenie o zakazach jest od roku 2003.jezeli osoba ma juz taka rase musi starac sie o zezwolenie tz.musi miec dokument ,ze pies przeszedl test sprawdzajacy,pies jest ubezpieczony 500.ooo w przypadku pogryzienia czlowieka,250 000 w przypadku innych szkod jakie pies moze uczynic.Psy tych ras nie moga dobrowolnie oddalac sie od wlasciciela,oraz poza teren domu w ktorym mieszkaja,na cpacery musza chodzic na lince,i w kagancu(bez kaganca moga chodzic psy po zdaniu specjalngo egaminu)
wet.musi wystawic zaswiadczenie o czipie lub tatuazu.
Sprowadzenie z Polski psa lub szczeniaka tych ras grozi kara do 5000euro[/quote]
Dziwi mnie wtakim razie,brak kontroli odpowiednich sluzb w Holandi.Jestem tam kilka razy w roku,i zakazdym razem gdy odwiedzam targ kwiatowyc widze chandlarzy sprzedajacych psy,roznych ras rowniez typu bul.Czyzby psy nierodowodowe typu bul byly tam uznanane za KUNDELKI tak jak unas w Polsce?

Link to comment
Share on other sites

"Nie chciałabym żyć w kraju gdzie usypia się legalnie psy tylko dlatego, że są."

Jak mogliśmy przeczytać w wypowiedziach innych użytkownikow forum, jeśli dopełnisz wszystkich formalności i psa zaresjestrujesz, wykastrujesz i zaczipujesz oraz wykupisz ubezpieczenie, nikt Ci go ani nie zabierze, ani nie uspi.

:eviltong: :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Berek']"Nie chciałabym żyć w kraju gdzie usypia się legalnie psy tylko dlatego, że są."

Jak mogliśmy przeczytać w wypowiedziach innych użytkownikow forum, jeśli dopełnisz wszystkich formalności i psa zaresjestrujesz, wykastrujesz i zaczipujesz oraz wykupisz ubezpieczenie, nikt Ci go ani nie zabierze, ani nie uspi.

:eviltong: :eviltong:[/quote]
Ano chyba, że tak:eviltong: A ja bym chciała reproduktora? I co wtedy?:eviltong: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Sprawdź w przepisach czy istnieje możliwość hodowli tej konkretnej rasy.
Jeśli istnieje, to zapewne Ci go mieć pozwolą.

Jeśli nie, to może się okazac, że bardziej Ci zalezy na - izwienitie wyrażenie - jajkach psa niż na samym psie - trochę dziwna miłość do psów konkretnej rasy skoro fakt ich wykastrowania pozbawia obcowanie z nimi całego uroku.
:roll: :crazyeye:

P.S.
Jakiś czas temu na różnych forach (na Dogo też) przewijal się gostek ktory koniecznie chciał mieć wilka. Ma doświadczenie, mianowicie czytał wszystkie powieści Londona więc sobie poradzi.

Istnieje w Polsce zakaz trzymania w domach zwierząt dzikich - w sumie gostek też mogły wykrzyknać:

"A ja bym chcial wilka! I co wtedy??"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Owadek']U nas też powinni dać zakaz trzymania pitbullów, kupują je sobie osoby którzy mają jakieś złe relacje z otoczeniem i później słyszę takie teksty "jak ja bym chciała to już bym z panem problem dawno rozwiązała" "ma pan szczęście że jestem taka cierpliwa". [B]Straszą tymi pokrakami.[/B][/quote]
Owadek sam jesteś pokraką:roll:
A email wysłany:p

Link to comment
Share on other sites

Ja tylko mówie, że nie chciałabym w takim kraju żyć nie dlatego, że pies wykastrowany ma dla mnie mniejsze znaczenie, ale dlatego, że chciałabym mieć możliwość wyboru:roll:
Z tego co wiem DC też są zakazane...
No i oczywiście jakbym już miała mieszkać w takim kraju to pies byłby ważniejszy, jak ktoś mógłby pomyśleć inaczej:mad: ;)

Link to comment
Share on other sites

Berek -tak jest do tego pies musi byc stestowany,i musisz zdac test ,ze wolno Tobie posiadac psa 20/40 cm.Nikt go Tobie nie zabierze ,kiedy bedzie dobrze ulozony,i placisz ubezpieczenie i wysoki podatek ,ale gdyTwoj pies ugryzie ,lub zagryzie innego psa to mozesz sie liczyc z odebraniem przez urzednikow z wet.uspiony jest tylko wtedy kiedy po kilku miesiacach pobytu w schronisku,po probach resocjalizacji ,kilka wet(komisja )wyda wyrok albo skazujacy,albo da szanse na resocjalizacje.Wiem,ze jest specjalna org.zajmujaca sie trudnymi psami ,szczegolnie psami bojowymi.Oni sami adoptuja.Dzialaja tam ludzie wiedzac jak postepowac z psami ,ktore trafily ze zlych rak.

Link to comment
Share on other sites

Dogomaniacy.Prosze czytajcie ze zrozumieniem ;)

[B]Berek [/B]jezeli chcesz wiedziec to nie unikam siegania do jej miski.Zawsze "pracuje" zanim otrzyma posilek oraz odczulana jest od owego dziwnego zachowania jakie przejawia.
O jakim egzystowaniu tutaj mowa? :crazyeye: Moja suka jest kundlem tak wiec nie ma mowy aby zaliczala sie do trudniejszych ras :evil_lol:
Egzystowac to moze pies na lancuchu a nie moj pies ktoremu poswiecam kazda wolna chwile......eh nie o nas powinna jednak tutaj byc mowa.
Przepraszam za OFFA :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[B]xxxx52[/B] piszesz,ze jezeli pies ugryzie,badz zagryzie innego psa wowczas zostaje poddany badaniu......moze otrzymac szanse na resocjalizacje badz nie.Nasuwa sie na jezyk nastepujace pytanie: Dlaczego owe 29 psow zostalo skazane na smierc? Nic nie wspomnialas o ataku, zagryzieniu a nawet ani jednego slowa odnosnie psychiki.Ot nie sa zarejestrowane i nie maja ubezpieczenia?Jezeli owa organizacja o ktorej piszesz daje szanse nawet tym bojowym psom to dlaczego owe 29 nie mialo by jej otrzymac?Podejrzewam,ze owe bojowe psy pochodzace ze zlych rak nie byly rowniez zarejestrowane.Bo jak zle rece moga czynic dobro :roll:

Troche sie gubie :cool1: Bojowe,atakujace i zagryzajace inne psy otrzymuja szanse.A nie zarejestrowane szczeniaki musza zostac uspione? :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...