Jump to content
Dogomania

Pseudo pomoc.


Fundacja Ogony

Recommended Posts

Witam. Ostatnio w środowisku szczurzym pojawiła się informacja o hodowli w której sprzedaje się szczury z amputowanymi ogonami (tablica.pl/oferta/szczurzynki-bez-ogona-ID4sCEj.html#1006c0ae65). Hodowczyni w prywatnych rozmowach informuje że ma weta który zajmuje się kopiowaniem oraz amputacjami. Informuje również że wysyła zwierzęta po przez paczkomaty.

Jak udało się ustalić właścicielka (facebook.com/sylwia.heler?fref=ts) "hodowli" zajmuje się również kopiowaniem uszu oraz ogonów u psów. Prowadzi również hodowlę psów ras agresywnych.

O sprawie została powiadomiona prokuratura jednak do dnia dzisiejszego nie podjeła żadnych kroków.

Sprawie przyglądał się również OTOZ jednak jedyne co zrobił to wysłał na miejsce kontrolę inspekcji weterynaryjnej.

Fundacja Ogony nie posiada w tym regionie wolontariuszy więc prosimy o pomoc ludzi i organizacje z regionów Wejcherowa.

Osobom zainteresowanym pomocą zostaną przekazane wszystkie zebrane materiały dowodowe.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='beataczl']gdzie mozna cos wiecej przeczytac..?[/QUOTE]



Proszę napisz PW do Fundacji Ogony dostaniesz linki. Ja spróbuję wkleić jak tylko net zacznie ze mną "współpracować".
Oto link z "ogłoszeń hodofcy" podany przez FO : [url]http://www.tablica.pl/oferta/szczurzynki-bez-ogona-ID4sCEj.html#1006c0ae65[/url] .

Edited by PACZEK
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fundacja Ogony']W pierwszym poście znajduje się link do profilu na FB owej hodowczyni. Tam można znaleźć więcej informacji o jej pseudo działalności.[/QUOTE]

To ten link :
[url]https://www.facebook.com/sylwia.heler?fref=ts[/url]
Profil "hodofczyni".:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='figamaga']Szczurki, kotki, pieski....:/ szlak by ich trafił! A z tym kopiowaniem to nie wiem co jest grane. W Małopolsce pojawił się "hodowca", który też rasie agresywnej kopiuje uszy :/[/QUOTE]

"Bohaterka" podaje w ogłoszeniach na Tablicy adresy z Wybrzeża, Częstochowy i Wrocławia.

Link to comment
Share on other sites

Melduję się i ja, wraz z dwiema innymi użytkowniczkami USTALIŚMY WSZYSTKO O NIEJ, włącznie z adresem. Sprawę dalej przekazałyśmy OTOZowi i FO jako, ze zwykli użytkownicy nie mamy mocy prawnej, niestety stanęło chyba na tym co my zrobiłyśmy i dalej sprawa nie ruszyła :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nikky']Melduję się i ja, wraz z dwiema innymi użytkowniczkami USTALIŚMY WSZYSTKO O NIEJ, włącznie z adresem. Sprawę dalej przekazałyśmy OTOZowi i FO jako, ze zwykli użytkownicy nie mamy mocy prawnej, niestety stanęło chyba na tym co my zrobiłyśmy i dalej sprawa nie ruszyła :)[/QUOTE]
Super że jesteś i Tu:multi:.
Ani ja ani FO nie odpuścimy! Niestety zmuszenie "służb" do pracy za którą biorę pieniądze to bardzo trudna sprawa:angryy:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka SdZ']Bardzo nie ładnie bez zgody osób, które angażowały się, pisać o sprawie. Nie po to zakładaliśmy grupe zamknieta,żeby teraz sprawa fruwała po dogomanii!! Najwygodniej tak: czekać aż inne "jelenie" załatwią wszystko,a potem sobie zasługi przypisywać.[/QUOTE]
Tu nie chodzi o "zasługi" ale o skuteczną pomoc zwierzętom. Sprawa jest na Dogo bo miejscowy OTOZ nie robi nic by sprawdzić sytuację zwierząt u tej "Pani". Kopiowanie ogonów zwierzętom z powodów "estetycznych" jest w Polsce zakazane. Obcinanie ogonków szczurkom to znęcanie się nad nimi co zgodnie z ustawą o ochronie zwierzęt jest przestępstwem! Od 12 dni prokuratura i OTOZ z Wybrzeża jest powiadomiony o sprawie i nic się nie dzieje.Tylko dzięki nagłaśnianiu (również na Dogo) udało się zmusić niektóre osoby do przestrzegania praw zwierząt.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka SdZ']A poza tym zebrane dowody nie zostaną przekazane bez mojej zgody osobom trzecim przez FO.[/QUOTE]
Zgodnie z Polskim prawem KAżDY kto posiada wiedzę i podejrzenie o możliwości popełnienia przestępstwa MA OBOWIąZEK powiadomić o tym organy ścigania. FO powiadomiło prokuraturę i przekazała dowody. Wszystkie organizacje i instytucje które mają w statucie zatwierdzoną możliwość podjęcia interwencji w tej sprawie też takie materiały otrzymają jeżeli podejmą interwencje. To nie są osoby "trzecie". Dobrostan żywych i czujących istot to sprawa najważniejsza.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nikky']Poproszę o zapis prawny w takim razie dotyczący tego, dokładne art. i itd.[/QUOTE]
Z całym szacunkiem dla Ciebie by zakończyć off-topa napiszę krótko.
Nie jestem od edukacji Obywatelskiej z tego co wiem obowiązek takiej edukacji ma szkoła.
Wszystkie obowiązujące w RP przepisy prawa możesz sobie wygoooglować ze stron MSW.
Zarówno ja jak i FO zrobimy wszystko co uznamy za właściwe i zgodne z prawem by skutecznie pomóc tym zwierzętom !

Link to comment
Share on other sites

Ale jeśli chcesz wykorzystywać moją korespondencję, objęta prawami autorskimi to jest Twój obowiązek dostarczyć mi odpowiednie przepisy, w innym przypadku nie masz prawa tego robić, ponieważ ja sobie tego nie życzę. Skoro twierdzisz, że istnieją takie zapisy, podaj mi je proszę, ponieważ z tego co ja się dowiedziałam, nie dokładnie podałeś mi ich treść i mam prawo domniemać, że dochodzi do łamania praw autorskich. Zwłaszcza, że osoby trzecie to wolontariusze bez mocy prawnej do interwencji, tutaj już sobie sami zaprzeczacie :)

Link to comment
Share on other sites

Co do zasady każda[URL="http://lexvin.pl/tag/korespondencja"] korespondencja[/URL] jest tajna. Zgodnie z kodeksem cywilnym zgodę na jej rozpowszechnianie mogą wyrazić jedynie podmioty, którym przysługuje tajemnica korespondencji, a więc: nadawca oraz adresat. Podmioty te mogą żądać poszanowania tego dobra przez osoby trzecie, a ponadto nadawca może domagać się zachowania korespondencji w tajemnicy przez osobę, do której jest ona skierowana. Natomiast przepisy pr. aut. przyznają jedynie adresatowi korespondencji uprawnienie do wyrażenia zgody na jej rozpowszechnianie, a w okresie 20 lat od jego śmierci także małżonkowi, a w przypadku jego braku kolejno zstępnym, rodzicom lub rodzeństwu, chyba, że co innego wynika z woli adresata korespondencji (art. 82 pr. aut.).

Link to comment
Share on other sites

Nikke Ty zajmij się ochroną prawną swojej korespondencji a ja dalej będę robił wszystko by pomóc tym ogonkom.
Zawsze też możesz wystąpić do sądu z pozwem gdy uznasz że pogwałciłem Twoje prawa:lol:.
Czy teraz już możesz skończyć off-topa? Zwierzętom to nie pomoże. Zresztą istnieje PW do tego typu konwersacji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PACZEK']Nikke Ty zajmij się ochroną prawną swojej korespondencji a ja dalej będę robił wszystko by pomóc tym ogonkom.
Zawsze też możesz wystąpić do sądu z pozwem gdy uznasz że pogwałciłem Twoje prawa:lol:.
Czy teraz już możesz skończyć off-topa? Zwierzętom to nie pomoże. Zresztą istnieje PW do tego typu konwersacji.[/QUOTE]

Proszę drogi Pączku, Al oszoł jak zwał tak zwał nie kompromituj się i nie udawaj teraz wielkiego,aktywnego obrońcy zwierząt, bo nie zrobiłeś nic dla dobra tych zwierząt! Nawet nie zadzwoniłeś do TOZ i nie zgłosiłeś interwencji ( już nie wspominając o zdobyciu adresu delikwentki, my także z tajnej gruby na fb to zrobiliśmy)Interwencje zgłosiła osoba z grupy. Potrafiłeś tylko obrażać i pisać jaki TOZ to leniwy jest za Państwowe pieniądze. I nie chodzi tutaj teraz o wręczanie medali za wszystko tylko chodzi o KULTURE, bo chamstwa nie znoszę!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka SdZ']Proszę drogi Pączku, Al oszoł jak zwał tak zwał nie kompromituj się i nie udawaj teraz wielkiego,aktywnego obrońcy zwierząt, bo nie zrobiłeś nic dla dobra tych zwierząt! Nawet nie zadzwoniłeś do TOZ i nie zgłosiłeś interwencji ( już nie wspominając o zdobyciu adresu delikwentki, my także z tajnej gruby na fb to zrobiliśmy)Interwencje zgłosiła osoba z grupy. Potrafiłeś tylko obrażać i pisać jaki TOZ to leniwy jest za Państwowe pieniądze. I nie chodzi tutaj teraz o wręczanie medali za wszystko tylko chodzi o KULTURE, bo chamstwa nie znoszę![/QUOTE]
Zgłosiłem Twój post do moderacji i mała uwaga nie jestem dla Ciebie Pączkiem. Ten post to nie tylko off-top ale i prowokacja z Twojej strony.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...