Jump to content
Dogomania

wilczak czechoslowacki- kilka ppytan


Narejji

Recommended Posts

[COLOR=#303030][FONT=Arial]hej to pytaneijest skierowane do wlascicieli/hodowcow wilczaka czechoslowackiego[/FONT][/COLOR]
jestem wiktoria mam 14 lat
[COLOR=#303030][FONT=Arial]a wiec chcialabym kupic wilczaka bo przypomina mi moja 1 suke za ktora tesknie do tej pory. byla ona mieszancem huskiego i ON mialam tez labradora i dobermana w jednym czasie moi rodzice tez zaesze mieli psy [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#303030][FONT=Arial]duzo czytalam o tej rasie ale nadal mam kilka pytan[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#303030][FONT=Arial]1. prowadze aktywny tryb zycia biegam i cwicze samoobrone. ogolnie mam duzo czasu. szkole koncze 4x w tyg. o 13 a 1x o 16. mamy ogrodek w mieszkaniu i lasy z 3 stron. do kazdego sa 3 min. spacerkiem. pod nami mieszka wlascicielka z labkiem[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#303030][FONT=Arial]czy moge miec tego psa przy takim ukladzie? i czy nie zrobie mu krzywdy gdy mnie nie ma do 16? moja mama pracuje w domu wiec miala by na psa oko.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#303030][FONT=Arial]2. czy lepiej suczke czy pieska? jak sie zdecydowac?[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#303030][FONT=Arial]3. ile wynosi koszt utrzymania +/- miesiecznie [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#303030][FONT=Arial]i ostatnie
4. czy jak kupie w polskiej hodowli to moge jechac z nim do niemiec bo tu wlasnie mieszkamy i czy mieszka ktos w niemczech kto ma wilczaka i by sie spotkal i doradzil na poczatku.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#303030][FONT=Arial]mam nadzieje ze ktos dotrwa do konca mojego pytania hehe :) bardzo prosilabym o odpowiedz i z gory dziekuje

[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Narejji'][COLOR=#303030][FONT=Arial]
4. czy jak kupie w polskiej hodowli to moge jechac z nim do niemiec bo tu wlasnie mieszkamy i czy mieszka ktos w niemczech kto ma wilczaka i by sie spotkal i doradzil na poczatku.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#303030][FONT=Arial][/FONT][/COLOR][/QUOTE]

Odniosę się częściowo tylko do ostatniego pytania ;)
Oficjalnie pies może przekroczyć granicę kiedy jest zaszczepiony przeciwko wściekliźnie (w wieku 3 miesięcy), ma paszport i od lipca 2011 roku, pies który przekracza granicę niemiecką musi mieć również chipa.
Ja swoją sukę przywiozłam w wieku 8 tyg. więc ryzykowałam. Jednak zanim psa przywiozłam, to pytałam tu weta czy mi potem zaszczepi psa na wściekliznę w odpowiednim wieku ;) Żeby nie było jakiejś kwarantanny itp.
A tak na marginesie, nie wiem w jakim landzie mieszkasz, ale dowiedz się czy możecie mieć takiego psa ;) Bo w niektórych landach, różne rasy są niedozwolone ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Brejkej'][COLOR=#303030][FONT=Arial]2. czy lepiej suczke czy pieska? jak sie zdecydowac?
suki są łagodniejsze i łatwiejsze do ułożenia, ale jest problem z cieczką, wtedy trzeba uważać na nią mocno
[/FONT][/COLOR][/QUOTE]
Nie wiem jak jest teraz, bo podobno wilczaki są nieco bardziej "stabilne" niż kilka lat temu... ale jak mój wujek miał wilczaka, to każdy hodowca powtarzał mu, że pies, czy suka - to nie ma znaczenia, bo mają tak samo ciężki charakter.

Link to comment
Share on other sites

Wilczaki są dosyć ciężkie w wychowaniu, ich lęk separacyjny jest bardzo duży i trzeba poświęcić sporo czasu na socjalizację, szkolenia itp. do tego natura wilka - nieufne i strachliwe. Nie jest to łatwa rasa trzeba się uzbroić w czas i cierpliwość. Ja osobiście bardzo kocham wilczaki poznałam kilka i to była miłość od pierwszego wejrzenia, ale po rozmowach z hodowcami nie zdecydowałam się na kupno, ponieważ nie poświęciłabym psu tyle czasu ile potrzebuje. Może kiedyś... :)

warto przeczytać :) [URL]http://www.zperonowki.com/site/pl/node/2573[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='razed_in_black']Wilczaki są dosyć ciężkie w wychowaniu, ich lęk separacyjny jest bardzo duży i trzeba poświęcić sporo czasu na socjalizację, szkolenia itp. do tego natura wilka - nieufne i strachliwe. Nie jest to łatwa rasa trzeba się uzbroić w czas i cierpliwość. Ja osobiście bardzo kocham wilczaki poznałam kilka i to była miłość od pierwszego wejrzenia, ale po rozmowach z hodowcami nie zdecydowałam się na kupno, ponieważ nie poświęciłabym psu tyle czasu ile potrzebuje. Może kiedyś... :)

warto przeczytać :) [URL]http://www.zperonowki.com/site/pl/node/2573[/URL][/QUOTE]

Dobrze prawisz. Też bym nigdy wilczaka sobie nie sprawił, bo to by była straszna krzywda dla takiego pieska... Choć nie ukrywam że okropnie mi się też podobają - chyba po prostu przez to że tak naturalnie są zbliżone do wilków :)

Link to comment
Share on other sites

Mam koleżankę, która ma sukę wilczaka i pomimo, ze uwielbia tego psa, mówi, ze jest to właśnie bardzo trudna rasa - żadnego zostawania na noc bez niani, bo demolka pomimo licznych ćwiczeń, generalnie sporo problemów, których przy zwykłym psie nie ma. No i moja mama ma na osiedlu psa tej rasy, niestety ludzie tacy sobie, lezą, nie patrzą, a pies nie jest łagodny, ani towarzyski. Oni idą, więc trzeba uciekać, utrwalają w spie poczucie, ze mu się należy, bo jego teren.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdabroy']Odniosę się częściowo tylko do ostatniego pytania ;)
Oficjalnie pies może przekroczyć granicę kiedy jest zaszczepiony przeciwko wściekliźnie (w wieku 3 miesięcy), ma paszport i od lipca 2011 roku, pies który przekracza granicę niemiecką musi mieć również chipa.
Ja swoją sukę przywiozłam w wieku 8 tyg. więc ryzykowałam. Jednak zanim psa przywiozłam, to pytałam tu weta czy mi potem zaszczepi psa na wściekliznę w odpowiednim wieku ;) Żeby nie było jakiejś kwarantanny itp.
A tak na marginesie, nie wiem w jakim landzie mieszkasz, ale dowiedz się czy możecie mieć takiego psa ;) Bo w niektórych landach, różne rasy są niedozwolone ;)[/QUOTE]
mieszkam whessen a dokladniej w odenwaldzie i z tego co wiem to mozna tu miec te psy. bardzo dziekuje za odpowiedz :)

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#009030]www.hunde-verzeichnis.de/hund/tschechoslowakischer[B]wolfshund[/B].shtml[/COLOR]
Wie sein Name schon sagt, stammt der [B]Tschechische[/B] [B]Wolfshund[/B] vom Wolf ab. Er ist eine Keuzung aus Schäferund und Karpatenwolf. Und genau aus diesem Grund ist er Wilczaki prawie stale musza byc pod opieka ludzi. Znosza samotnosc 1-2 godz.Maja tez problemy z uciekaniem. Uwielbiaja bieganie po stromych gorkach,polach i lasach. Trzeba niesamowicie przez pierwsze dwa lata uwazac, aby nauczyl sie powracania na sygnal. Spacery musza byc przynajmiej dwa razy dziennie po 1-2 godz. gdzie moga sie wybiegac. Pies ten potrzebuje duzo ruchu. Trzeba tez przyznac, ze moja sunia jest bardzo bojaca. Ma 3 lata, ale nie z kazdym psem chce sie zaprzyjaznic. Na niemieckich stronach o wilczakach hodowcy podkreslaja, ze nie wydadza psa do ludzi, ktorzy nie beda mieli czasu dla psa i na prace z nim. Tak jak moje poprzedniczki pisaly, rasa ta jest dosc specyficzna w trzymaniu. Z jedzeniem nie ma problemow, jedza wszystko

Edited by teresaa118
rozbudowa wypowiedzi
Link to comment
Share on other sites

[quote name='teresaa118'][COLOR=#009030]www.hunde-verzeichnis.de/hund/tschechoslowakischer[B]wolfshund[/B].shtml[/COLOR]
Wie sein Name schon sagt, stammt der [B]Tschechische[/B] [B]Wolfshund[/B] vom Wolf ab. Er ist eine Keuzung aus Schäferund und Karpatenwolf. Und genau aus diesem Grund ist er Wilczaki prawie stale musza byc pod opieka ludzi. Znosza samotnosc 1-2 godz.Maja tez problemy z uciekaniem. Uwielbiaja bieganie po stromych gorkach,polach i lasach. Trzeba niesamowicie przez pierwsze dwa lata uwazac, aby nauczyl sie powracania na sygnal. Spacery musza byc przynajmiej dwa razy dziennie po 1-2 godz. gdzie moga sie wybiegac. Pies ten potrzebuje duzo ruchu. Trzeba tez przyznac, ze moja sunia jest bardzo bojaca. Ma 3 lata, ale nie z kazdym psem chce sie zaprzyjaznic. Na niemieckich stronach o wilczakach hodowcy podkreslaja, ze nie wydadza psa do ludzi, ktorzy nie beda mieli czasu dla psa i na prace z nim. Tak jak moje poprzedniczki pisaly, rasa ta jest dosc specyficzna w trzymaniu. Z jedzeniem nie ma problemow, jedza wszystko[/QUOTE]
bardzo dziekuje za Twoja odpowiedz bardzo mi pomoglaa :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...