Jump to content
Dogomania

Parwowiroza


proszowska79

Recommended Posts

[quote name='Alchemik']Tu na dogo są wątki na ten temat, pszeszukaj - tam znajdziesz odpowiedz. Coś mi się obiło o uszy, że ok 2 lat, ale nie jestem pewna, najlepiej zapytać fachowców.
Przykro mi bardzo, z powodu pieska, trzymaj się.[/quote]

Dziekuje nie mam siły szukać

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 124
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Alchemik']Wiem, że teraz nie jest najlepszy na to okres, ale nic nie leczy z rozpaczy tak, jak inny psiak. ooo zrymowało się.
Jak coś znajdę to napewno prześlę Ci na priw i nie martw się, będzie dobrze.:calus:[/quote]

ze względu na wirusa psiaka nie będzie

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Strasznie Ci współczuję BeataSabra- naprawdę! Doskonale wiem co czujesz. Moja sunia w wieku 9 tyg. zachorowała na parvo- koszmar.Nie życzę nikomu. Co prawda nie odrazu postawiono diagnozę- bo nie miała typowych dla tej choroby objawów, ale na szczęście wet był w posiadaniu surowicy(150 zł)i odrazu jej podano. Potem kroplówki, kroplówki, kroplówki.Była w bardzo ciężkim stanie- naprawdę, był moment agonalny, bardzo się męczyła- a ja z nią.To cud,że wyszła z tego. Ale bardzo długo się zbierała. Dlatego bardzo Ci współczuję. Parvo utrzymuje się ok 7-8 mies. dlatego trzeba odczekać te miesiące, żeby znowu kupić pupilka.
Moja suka "niby" była szczepiona, odrobaczona- a zachorowała i dodatkowo miała robale.
A teraz właśnie zmagam się z kolejnym problemem po sterylce... i przeżywam na nowo- jakby to wszystko wróciło...Miałam 6 mniesięcy spokoju i znowu...Opisałam tą historię w dziale weterynaria-sterylizacja.
Także BeataSabra- nie ma tego złego- ja sobie to powtarzam.Następnego pieska obdarzysz taką samą, a może większą miłością niż tego co odszedł za TM. Jestem z Tobą, trzymaj się i wiedz, że nie jesteś sama.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fridaoo']Strasznie Ci współczuję BeataSabra- naprawdę! Doskonale wiem co czujesz. Moja sunia w wieku 9 tyg. zachorowała na parvo- koszmar.Nie życzę nikomu. Co prawda nie odrazu postawiono diagnozę- bo nie miała typowych dla tej choroby objawów, ale na szczęście wet był w posiadaniu surowicy(150 zł)i odrazu jej podano. Potem kroplówki, kroplówki, kroplówki.Była w bardzo ciężkim stanie- naprawdę, był moment agonalny, bardzo się męczyła- a ja z nią.To cud,że wyszła z tego. Ale bardzo długo się zbierała. Dlatego bardzo Ci współczuję. Parvo utrzymuje się ok 7-8 mies. dlatego trzeba odczekać te miesiące, żeby znowu kupić pupilka.
Moja suka "niby" była szczepiona, odrobaczona- a zachorowała i dodatkowo miała robale.
A teraz właśnie zmagam się z kolejnym problemem po sterylce... i przeżywam na nowo- jakby to wszystko wróciło...Miałam 6 mniesięcy spokoju i znowu...Opisałam tą historię w dziale weterynaria-sterylizacja.
Także BeataSabra- nie ma tego złego- ja sobie to powtarzam.Następnego pieska obdarzysz taką samą, a może większą miłością niż tego co odszedł za TM. Jestem z Tobą, trzymaj się i wiedz, że nie jesteś sama.
Pozdrawiam[/quote]

Surowica kosztuje 30 -50 zł

A Ares nie był mój

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Artur Dobrzynski']I znów pojawia się pytanie czy diagoza parwowirozy była potwierdzona speed testem czy to była diagnoza "na oko". Bo być może to nie była parwowiroza i w tym przypadku podanie surowicy w niczym nie pomoże. A była to np, klostrydioza dajaca identyczne objawy[/quote]

gdybanie nic nie da choroba zabrala dwa psy w ciagu pięciu dni...........

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 years later...

zgadzam sie z przedmówcami - objawy parvo są nieswoiste czyli bez testu nie ma pewnosci że to parvo. Speed test to koniecznośc. Ale jak sama nazwa mówi jest szybki w wykonaniu. Pobiera sie wymazówką troche kupki z pupki i robi test - trwa kilka minut - koszt bodajże ok 80 zł.
A szczepić warto - no ale to chyba oczywista sprawa.
Faky że z dostępnych srodków parvo zabija jedynie chyba Vircon ale ostrożnie jeśli w domu są małe dzieci lub inne zwierzęta bo to dośc toksyczny srodek

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[b][color=red]pilne ![/color][/b]
[b][color=red]warszawa[/color][/b]
[b][color=red]szukamy ozdrowieńca po parwo.[/color][/b]
[b][color=red]potrzebna krew dla naszych 3 maluchów, które ledwo zipią w lecznicy na gagarina![/color][/b]
[b][color=#ff0000][/color][/b]
[b][color=#ff0000]tel. Do mnie 600 101 446[/color][/b]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[SIZE="3"][COLOR="red"]Pilnie poszukujemy psa do transfuzji krwi, min. 20 kg, który jest ozdrowieńcem po parwo - to szansa dla Matyldy, możliwe, że jedyna, jaką ma![/COLOR][/SIZE]

Wątek: [url]http://www.dogomania.pl/threads/177065-Matylda-ma-super-DS?p=13878503#post13878503[/url]

Matylda ma silne objawy parwo, leży w szpitaliku - pomóżcie dogomaniacy!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Hej Bardzo proszę o szybką odpowiedż :(
Mam szczeniaczka,sunie Beagla ma 7 tygodni stwierdzono u niej parwowirozę :( Dostaje zastrzyki, kroplówki raz dziennie u veta. Tyle że ona nie ma biegunki tylko raz zrobiła z krwią. Natomiast nadal wymiotuje co 2 albo 3 a nawet 4 godziny. Strasznie sięo nią boję. Jakie ma szanse na wyzdrowienie ? proszę napiszciemi na GG: 9775233 w życiu się tak nie bałam a nie całe pół roku temu straciłam pierwszego psa którego musieliśmy uśpić po operacji :(Nie chcę kolejny raz tego przeżywać, jakie szanse na wyzdrowienie ma moja mała sunia Bella ? Czekam z niecierpliwością na odpowiedź. A i oczywiściedostaje wode ze strzykawki co godzinę jak kazał vet i ryżową papkez ryżem, ale zwykle wymiotujepo tym ale nie jedzeniem tylko tą żółtą cieczą. Błagam odpiszcie:(((

Link to comment
Share on other sites

Szanse są 50:50.
Bardzo trudno jest uratować szczeniaka.
Moi rodzice dawno temu zawieźli chorego szczeniaka na pogotowie weterynaryjne (nie wiem, czy jeszcze istnieje, gdzieś koło kina Femina w Warszawie) i tam go uratowali.
Mi się dwa razy udało uratować szczeniaki z miotu w którym wystąpiła parwowiroza. Weterynarz do którego chodzę powiedział mi, że gdy zaszczepi się zarażonego psa to organizm zwalcza chorobę z większą siłą. Ale to jego teoria, bo inni weterynarze nie chcą absolutnie szczepić psów zarażonych. U mnie takie szczepienie pomogło ale tylko szczeniakom w dobrej kondycji. Te słabe nie przeżyły. Tobie nie proponuję tego bo Twój szczeniaczek już jest pewnie słaby.
Jedyne co to możesz robić wszystko co możliwe.
Ja jeszcze poiłam wodą z zalanego siemienia lnianego (o ile dobrze pamiętam to siemię zalewa się wodą 75 stopni i pod przykryciem trzyma kilka minut). Do pysia wlewałam strzykawką (oczywiście bez igły).

Z zegarkiem w ręku zawsze czekam 6 tygodnia gdy można zrobić pierwsze szczepienie przeciwko tej okropnej chorobie.
Bądź dobrej myśli. Mam nadzieję, że Twój weterynarz jest dobrym specjalistą a piesek jest silny i przezwycięży chorobę.
Jeżeli leczenie rozpoczęto gdy choroba się jeszcze nie rozszalała daje spore szanse na wyzdrowienie.
Kilka najbliższych dni będzie decydujące.

Link to comment
Share on other sites

Dostaje też siemię lniane. Dziś czuje sie lepiej od wczoraj w ogóle nie wymiotuje sama poszła rano do miski z przegotowaną wodą i dość dużo się napiła. Gdy dostawała zupę w strzykawce to nie protestowała, nie wyrywała się tak jak zwykle. Dziś mija 5 dzień i wieczorem znów do weterynarza. Powiedział nam że zawinił poprzedni weterynarz bo Bella chyba była przeziębiona a tamten ją zaszczepił, a że nie powinno się przeziębionego psa szczepić. Wydaje mi się że się poprawia bo spaceruje sobie i właśnie zaczęła sama pić te wodę. Czy to dobrze ? Ile ma procent że wyzdrowieje ? Ostatni raz wymiotowała wczoraj wieczorem... Tak się o nią boję :(

Link to comment
Share on other sites

Dostaje też siemię lniane. Dziś czuje się lepiej od wczoraj w ogóle nie wymiotuje sama poszła rano do miski z przegotowaną wodą i dość dużo się napiła. Gdy dostawała zupę w strzykawce to nie protestowała, nie wyrywała się tak jak zwykle. Dziś mija 5 dzień i wieczorem znów do weterynarza. Powiedział nam że zawinił poprzedni weterynarz bo Bella chyba była przeziębiona a tamten ją zaszczepił, a że nie powinno się przeziębionego psa szczepić. Wydaje mi się że się poprawia bo spaceruje sobie i właśnie zaczęła sama pić te wodę. Czy to dobrze ? Ile ma procent że wyzdrowieje ? Ostatni raz wymiotowała wczoraj wieczorem... Tak się o nią boję :(

Link to comment
Share on other sites

Madzia121206-na jakiej podstwie lekarz stwierdzil ,ze pies ma parwo?
Nie zawsze jak pies wymiotuje i ma krew w biegunce to musi byc parwo-ta postac najostrzejsza Psy umieraja juz po 3-4 dni od chwili zarazenia.Mialam pieski co zachorowaly na Korona-wirus slabsza odmiana parwo .Zachorowaly po szczepieniu ,gdyz mialy b.slaby system immunologiczny ( odebrane ,z meliny),mialy wtedy 3,5 miesiaca i niestety mimo ,ze i surowice ,kroplowki itd dostawaly, umarly. Objawy moich psow byly nastepujace :notoryczna biegunka ,po 3 dniach z domieszka krwi,co charakterystyczne biegunka b.cuchnaca,pies apatyczny ,co wypijal to wymiotowal,pozniej nawet domieszka zolci,psy slabe mimo ,ze caly czas dostawaly na zylnie kroplowki. Pieski chorowaly tydzien

Madzia ,mam nadzieje ,ze u Twojego pieska to wystapil wstrzas organizmu po szczepieniu ,gdyz slabych ,zaziebionych psow nie wolno szczepic. Organizm zwierzecia zamiast walczyc z tymi wirusami sie poddaje i pies zaczyna chorowac ,zamiast sie uodparniac.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem jak stwierdził bo nie było mnie tam, jechałam z nim dopiero na drugi dzień bo wcześniej jechała mama z siostrą. Tyle że Bella nie ma biegunki. On wczoraj nie wymiotuje ale jest bardzo osłabiona teraz bardzo dużo spi, troszkę pochodzi i znowu spi. Dajemy jej ze strzykawki specjalną zupę jak kazał vet, przegotowaną wode i zmiksowane mięso z marchewką i ryżem. Strasznie się boję. Troszke ciałka jej przybyło bo przestała wymiotować ale za to nie robi żadnej kupki od 5 dni (wtedy tylko zrobiła raz biegunkę i wtedy z nią jechalismy do innego veta co jexdzimy do niego teraz). Jakie ona ma szanse ? Bardzo się boję. Dziś wczesnie rano wyszła z koszyka w którym śpi i poszła i napiła się sama dośc dużo wody. czy to dobry znak ? Ale teraz jest słabiutka, wieczorem znów jedziemy do veta. Proszę powiedzcie czy jet nadzieja ?

Link to comment
Share on other sites

Moja dwuletnia suczka przeszła parwowirozę na wiosnę. Udało się ją uratować. Tydzień czasu pod kroplówką- nie miała dostawać nic do jedzenia-jedynie bardzo niewielkie ale częste ilości wody. Dostawała masę zastrzyków przeciwwymiotnych, glukozę, elektrolity, witaminy .
Objawy to wymioty co chwilę pianą, wodą i strasznie mocna, śmierdząca biegunka, niezawsze z krwią...

Link to comment
Share on other sites

Madzia -czy piesek dostal surowice? Zeby stwierdzic parwo nalezy dac do labolatorium stolec do badania(tak bylo w przypadku moich suczek)
Madzia -mysle ,ze suczka przeszla juz najgorsze przeciez minal juz tydzien ,a poza tym piesek pije samodzielnie plyny, to bedzie wszystko okey.

Link to comment
Share on other sites

[B][URL="http://www.dogomania.members/8922-xxxx52"][B]xxxx52[/B][/URL]
Nie wiem czy dostał surowice:/ a kupke zrobił tylko raz jak już wspominałam. Rano pisałam że cały czas leży ale nie dziwię sie bo jest strasznie gorąco. Przed chwilką znowu sama napiła się dość dużą ilość wody i dostała strzykawką papkę (zmiksowane mięso marchewkę i ryż) dajemy jej też czasem gotowane siemię lniane. Bardzo się cieszę że sama pije tyle wody, mam nadzieję że to dobry znak ? Zobaczymy co wieczorem powie weterynarz. Chcę być dobrej myśli i że Bella wyzdrowieje. A nie wymiotuje już od wczoraj z czego się cieszę a chorobę ma już 5 dzień...
[/B]

Link to comment
Share on other sites

Madzia zaproponuj wet.podanie suczce surowicy.Surowice podaje sie nawet kiedy piesek ma zaawansowana chorobe.
Cudownie ze piesek sam pije , ale sprawdzaj codziennie elastycznosc skory,czy piesek jest wystarczajaco nawodniony (chodzi o uklad krazenia)Jezeli juz niema piesek biegunki ,to tez dobry znak.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...