Jump to content
Dogomania

Potrzebny samiec dla suczki


scholastyka83

Recommended Posts

Nie ma czegoś takiego jak dopuszczanie ze względów zdrowotnych. Nie wiem skąd ta informacja, ale jeśli od weterynarza to go zmień. Od kiedy ciąża i poród dla suki to bułka z masłem i dzięki temu ma jej się stan zdrowia poprawić. Jeśli suczka niewystawowa to znaczy, że nie jest również psem hodowlanym, a takiego psa nie należy rozmnażać tylko sterylizować, aby wad potomstwu nieprzekazywać.

Link to comment
Share on other sites

Są jeszcze tacy weterynarze ? Szczerze mówiac śmiem watpić . To ze tutaj napisałaś swiadczy o tym ze faktycznie się nie znasz . Posłuchaj rad poprzedników - wysterylizuj sunię , tylko znajdź takiego weta który zrobi to dobrze i w odpowiednim czasie czyli podczas ciszy hormonalnej czyli około 6 tygodni od momentu całkowitego zakończenia ostatniej cieczki .
Wspomnę jeszcze że rozmnażanie szczeniąt bez rodowodu w Polsce jest nielegalne .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rodzice']Są jeszcze tacy weterynarze ? Szczerze mówiac śmiem watpić . To ze tutaj napisałaś swiadczy o tym ze faktycznie się nie znasz . Posłuchaj rad poprzedników - wysterylizuj sunię , tylko znajdź takiego weta który zrobi to dobrze i w odpowiednim czasie czyli podczas ciszy hormonalnej czyli około 6 tygodni od momentu całkowitego zakończenia ostatniej cieczki .
Wspomnę jeszcze że rozmnażanie szczeniąt bez rodowodu w Polsce jest nielegalne .[/QUOTE]
Oj owszem są tacy weterynarze. A i są tacy, którzy próbują przekonać właściciela, że szczeniak (labek w tym przypadku) do ok roku powinien być karmiony głównie...mlekiem (krowim) z ryżem i kaszką. Więc mało już mnie zdziwi.
I druga sprawa...tak de facto o ile wiem, to ustawa nie zabrania rozmnażania psów bez rodowodu. Zabrania robienia tego w celach zarobkowych (czyli sprzedaży takich szczeniąt). Ale...mogę się mylić bo dawno już jej nie śledziłem.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Monia85'] Jeśli suczka niewystawowa to znaczy, że nie jest również psem hodowlanym, a takiego psa nie należy rozmnażać tylko sterylizować, aby wad potomstwu nieprzekazywać.[/QUOTE]

Z całym szacunkiem ale jak czytam takie pierdoły to mi sie odechciewa,
-jakie wady ( nie widziałem tego we wpisie ze sunia miała by jakieś wady)
-jaki zakaz rozmnażania - akurat z tego co się orientuje to "[COLOR=#4D4D4D][FONT=Arial]Z dniem 1 stycznia 2012 roku w życie wchodzi nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt. Zmianie ulegają m.in. przepisy dotyczące handlu zwierzętami domowymi. Wprowadza się [/FONT][/COLOR][B]zakaz rozmnażania psów i kotów w celach handlowych" - tyle i tylko tyle.
[/B]
Poza tym kupno psa w hodowli nie gwarantuje niczego, więc nie gloryfikujmy hodowców jako jedynych sprawiedliwych.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam Hawańczyka z rodowodem ( no i mieszkam we WRO), nie wystawiam go bo nie che mi się dbać o niego - taki psotnik do kochania,
jest jednak jeszcze za młody bo ma dopiero 12 miesięcy,
ale za jakiś czas chętnie bym go dopuścił bo wszyscy sąsiedzi go kochają i niejedni chętnie by przygarnęli podobnego psiaka :-)

Link to comment
Share on other sites

To juz się robi forum pseudohodowców...
[quote name='kambala']Ja mam Hawańczyka z rodowodem ( no i mieszkam we WRO), nie wystawiam go bo nie che mi się dbać o niego - taki psotnik do kochania,
jest jednak jeszcze za młody bo ma dopiero 12 miesięcy,
ale za jakiś czas chętnie bym go dopuścił bo wszyscy sąsiedzi go kochają i niejedni chętnie by przygarnęli podobnego psiaka :-)[/QUOTE]
W wątku obok płaczesz, że Cię oszukano i sprzedano psa z wadą (czy aby na pewno tylko jedną? sprawdzałeś? robiłeś badania?), a teraz tego psa chcesz uzywać jako reproduktora? Pięknie!!! Czyli Ciebie oszukano, ale Ty już rozmanażając wadliwego psa oszukiwał nie będziesz...
Zmień nick na Kali, będzie pasował jak ulał...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ann1gorszapolowa']To juz się robi forum pseudohodowców...[/QUOTE]

Pisze Pani o sobie?
[quote name='ann1gorszapolowa']W wątku obok płaczesz, że Cię oszukano i sprzedano psa z wadą (czy aby na pewno tylko jedną? sprawdzałeś? robiłeś badania?), [/QUOTE]
Ja Płacze ? i gdzie ta Pani kultura i szacunek o która się Pani tam mocno dopomina?
Nie płacze tylko informuje że zrobił mnie hodowca w balona i teraz chowa głowę w piasek, dla Pani ze to płakanie – super! Piesek jest przebadany i poza wadą zgryzu jest to okaz zdrowia.

[quote name='ann1gorszapolowa']a teraz tego psa chcesz uzywać jako reproduktora? Pięknie!!! Czyli Ciebie oszukano, ale Ty już rozmanażajc wadliwego psa oszukiwał nie będziesz... [/QUOTE]
Jaki reproduktor? Ja nie zamierza zakładać hodowli , pseudo hodowli czy czegoś podobnego – nawet jak dopuszczę swojego psa to zrobię to tylko raz przed sterylizacją i tylko po to aby obdarować miotem znajomych.
Bo znajomi sąsiedzi pytają czy nie mogli by dostać szczeniaka po moim piesku – i jak się dowiadują ze nie, bo wada zgryzu to nikomu to nie przeszkadza – i ja wiem dlaczego – pies którego by dostali ode mnie wiedząc o jego możliwym nieprawidłowym zgryzie niczym by się nie różnił od psa kupionego u hodowcy – bo jak w moim przypadku nawet gdyby wada wyszła o hodowca schowa głowę w piasek – a no zapomniał bym jeszcze jedna kluczowa różnica 2500!

[quote name='ann1gorszapolowa']Zmień nick na Kali, będzie pasował jak ulał...[/QUOTE]


Mam dla Pani podobną propozycję myślę że nick tylko „ja wiem i tylko ja się znam” jest wolny

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kambala']
Ja Płacze ? i gdzie ta Pani kultura i szacunek o która się Pani tam mocno dopomina?
[/QUOTE]
Proszę Pana, w kwestii formalnej.... jestem mężczyzną. Pana kłamstwa, docinki, czy też chamstwo nie robią na mnie kompletnie żadnego wrażenia. Chodziło mi wyłącznie o zwrócenie uwagi na zachowanie elementarnej kultury w odpowiedzi na post użytkowniczki Monia85, która w przeciwieństwie do mnie jest kobietą. Pana post był po prostu chamski...
Jesli stawia pan znak równości pomiędzy słowem płacze, a słowem pierdoły, to proponuję skorzystanie ze słownika języka polskiego...

[quote name='kambala']

Piesek jest przebadany i poza wadą zgryzu jest to okaz zdrowia.
[/QUOTE]
Proszę Pana, jest Pan na forum dotyczącym rasy hawańczyk, na którym wypowiadają się m.in. hodowcy tej rasy, a z tego co Pan pisze wynika, że uważa Pan, iz znalazł się na forum o chomikach na onecie, gdzie nikt nigdy hawańczyka na oczy nie widział....
Piesek ma 12 miesięcy i juz jest przebadany pod kątem chorób charakterystycznych dla rasy, czyli patella, pra - katarakta, a może i serce...kpi Pan sobie, czy może uważa innych za idiotów, a siebie za supercwaniaka?
A może po prostu uważa Pan, że każde kłamstwo "przejdzie" na tym forum? W sąsiednim wątku, pisze Pan, że
[quote name='kambala']
Życie galopuje to nie miałem czasu się zając teatem jednak jutro idę do weterynarza i poproszę go o opisanie wady.
[/QUOTE]
4 miesiące nie miał Pan czasu pójść do weterynarza...
A ma Pan czas, w ogóle dla swojego psa?
[quote name='kambala'] nie che mi się dbać o niego [/QUOTE]
A jak tam z jego łapkami, których tragiczny stan opisuje Pan w sąsiednim wątku? Same się naprawiły/naprostowały/zdiagnozowały no bo na weta czasu nie było, prawda?!

[quote name='kambala']
Jaki reproduktor? Ja nie zamierza zakładać hodowli , pseudo hodowli czy czegoś podobnego – nawet jak dopuszczę swojego psa to zrobię to tylko raz przed sterylizacją i tylko po to aby obdarować miotem znajomych.
Bo znajomi sąsiedzi pytają czy nie mogli by dostać szczeniaka po moim piesku – i jak się dowiadują ze nie, bo wada zgryzu to nikomu to nie przeszkadza – i ja wiem dlaczego – pies którego by dostali ode mnie wiedząc o jego możliwym nieprawidłowym zgryzie niczym by się nie różnił od psa kupionego u hodowcy – bo jak w moim przypadku nawet gdyby wada wyszła o hodowca schowa głowę w piasek – a no zapomniał bym jeszcze jedna kluczowa różnica 2500!
[/QUOTE]
Ten fragment Pana wypowiedzi to po prostu PEREŁKA!!! Nie wymaga żadnego komentarza...
[quote name='kambala']
Mam dla Pani podobną propozycję myślę że nick tylko „ja wiem i tylko ja się znam” jest wolny[/QUOTE]
Serdecznie dziękuję za sugestię zmiany nicku. Jest ona jak najbardziej zasadna :) Sądzę, że nick "lubiędrażnićinternetowychtrollikłamcówipseudohodowców" będzie dobry :)

Link to comment
Share on other sites

Nie zamierzam zniżać się do Pańskiego poziomu dlatego tez nie będę komentował bzdur które Pan napisał. ( cały czas polecam czytanie ze zrozumieniem słów i intencji w jakich zostały wypowiedziane)

Ps. Ma Pan w takim razie bardzo krótką pamięć, bo nie pamięta Pan sytuacji gdy również został w jakiś sposób oszukany przez hodowcę i odradzał pan telefonicznie zakup psa z danej hodowli.

A wkładanie mi w usta że chcę zakładać pseudohodowlę jest poniżej wszystkiego -chyba znając realia z jednego psa bez suki -miotu się nie osiągnie:) chyba że to Pan też potrafi ,bo z tego co tu czytam hodowca może wszystko.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...