Jump to content
Dogomania

Malutki niejadek! Czym karmić?


Acia_

Recommended Posts

Napewno był już taki temat, ale ja nieznalazłam go wiec założyłam nowy. Mój malutki Misio niechce jeść! Pije wode i jak mu sie da coś nowego to je np. wczoraj dałam mu szyneczki zjadł, dziś nawet na nią nie spojżał. Suchej karmy niechce jeść. To co ja mam mu dawać? Szynki już nielubi, żółtego serka też, ryżu też nie:placz: . To ja już niewiem, a o niema jeszcze zabardzo ząbków więc tymbardziej niewiem! Może ktoś z was mi pomoże?

Link to comment
Share on other sites

Jak to nie ma ząbków? :crazyeye:jeśli on nie ma ząbków to powinien być jeszcze z mamą i pić mleko.
Ale skoro jest u Ciebie, spróbuj z papką dla dzieci. Gerber w słoiku z drobiem i warzywami powinien mu smakować. Staraj się podawać mu posiłki o jednakowych porach i miskę zostawiaj na 10-15 minut. Potem miseczkę zabieraj i czekaj do następnego posiłku. To powoduje że pełna miska jest dla psa atrakcyjna.
Pamiętaj że maleńki piesek nie powinien zjadać więcej niż 150-200 kcal dziennie, w co najmniej pięciu porcjach.
Jeśli posmakuje mu papka zacznij zamieniać jeden posiłek na karmę dla szczeniąt. Nie rozpieszczaj psa szynką i żółtym serem bo to jest dla niego niezdrowe - za dużo soli i przypraw. Poza tym wprowadzasz od szczeniaka złe nawyki żywieniowe.

Link to comment
Share on other sites

Spróbuj karme namoczyć w przegotowanej wodzie.
Nie chce Cię straszyć ale przy tak malutkim piesku musisz uważac, skoro jest taki niejadek karm go sama.Wydaje mi się ale to jest moje zdanie tylko, że zbyt wcześnie został od mamy odebrany.

Link to comment
Share on other sites

wydaje mi sie ze hodowca zawczesnie sprzedal sczeniaka:shake: Czasami Yorką puzno wychodza zabki, ok 8 tyg,Koralik skonczyl 8tygodni a zabeczki sa ledwo widoczne ,dostaje namaczanego startera i rozdrobnione miesko z rozgotowanym ryzem,uwielbia serek wiejski granolki:lol: Z ta szyneczka to bym radzila uwazac,po narobi wiecej szkody niz pozytu,to zamalutki piesek na takie karmienie.

Link to comment
Share on other sites

Oj Asiu, nie radziłabym tam urozmaicać tego Menu.. bo jak tylko pisek podrosnie bedą problemy.
Karmy dla szczeniat, suche sa tak przystosowane dla nich, ze nie brakuje im ani jednej witaminki i sa odpowiednio zbliansowane. Pokarm jaki bedzie mu dawala, bedzie składnikow strasznie chwiejmy, przyzwyczaisz Go do wszystkich smakow i bedzie problem. Moj tez na poczatki nie chcial jesc, ale karma stala, troszke namaczalam, troszke sucha jadł i sie nauczyl ze to jego pokarm. Dziś jak tylko slyszy jak mu nasypuje wyrwa sie ze snu i leci z drugiego pokoju. Pisek musi sie nauczyc gdzie załatwiac potrzeby, gdzie jest jego miejsce i CO Powienien jesc!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...