Jump to content
Dogomania

Roksi Rubaszna Staruszka. Podzielisz się 5 zł z Suczydłem?


asiuniab

Recommended Posts

Rozalindka jak zaskoczona babcia raczej ;) Nieustajaco zdrowia zycze!

 

Tak, Roza była bardzo zaskoczona zachowaniem kociaka. Niestety jeden kociak przywlókł się do naszego ogrodu we wrześniu, a ten maluch w październiku, z tydzień temu, był wcześniej i siedział w krzewach ciągle przerażony i dziki, powoli się rozkręca, najpierw zaufał zwierzętom. Musieliśmy go łapać do klatki łapki. No i niestety mamy dwa kocie tymczasy - wcale mnie to nie bawi, małe koty są okropne, strasznie rozrabiają i niszczą w domu różne rzeczy - zrzucają, tłuką, robią bałagan, drapią meble, bardzo niszczą rośliny domowe.. No ale mam taki wybór - zamknąć oczy i nie widzieć, że są w ogrodzie, albo zabrać, doprowadzić do właściwego stanu i szukać domów. Inaczej za pół roku mogę mieć rozmnażalnię u siebie.

My mamy swoje 4 koty i jak bierzemy jakiegoś kota to tylko dorosłego, nie ma z nimi takich problemów jak z maluchami.

Co do psów dziwnych - to rzeczywiście ludzie psy zwracają, spotkałam już takie wymówki, że naprawdę uważam, że niektórym to się nie tylko w głowach, ale i w 'czterech literach' poprzewracało.

Nie wiem czy ktoś by zaakceptował Rozę, nie wiem czy np. w nowym miejscu nie zaczęłaby od nowa sikać i w ogóle załatwiać się jak u nas na początku, no i te niszczenie drzwi, ścian. Ludzie nie pozwolą sobie na takie rzeczy. Roza musi mieć wyjątkowo unormowany tryb dnia. Dłużej niż 4 godziny nie wytrzyma, wieczorem ostatnie wyjście ma około północy i potem śpi 6-7 godzin i to jest jedyny czas kiedy daje radę dłużej nie wychodzić, a i to nie zawsze.

No ok, pomarudziłam sobie :).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

z przyjemnością przeczytałam "marudzenia":)

 

za to donoszę, że przelałam dla Roksi 105,00 zł

 

a ciociom wspierającym dziękuję, dziękuję i jeszcze raz dziękuję:)
 

dorcia2  - 20,00 2015-11-19 agnieszka103  - 10,00 2015-11-03 Maruda666  - 20,00 2015-11-05 LupusNord  - 20,00 2015-11-10 asiuniab  - 35,00 2015-11-16 mestudio  -  105,00 2015-11-19
Link to comment
Share on other sites

Dziękujemy serdecznie za Rozowe wpłaty od Darczyńców. 

Do wad Rozy dodam, że jakieś półtora tygodnia temu coś jej się porobiło w żołądku (nie jadła nic nowego i nic takowego nie mogła dziabnąć w ogrodzie bo u nas w ogrodzie śmieci nie ma) i w związku z tym, że ona niczego nie sygnalizuje to obudził mnie dziwny odgłos przy łóżku. Zerwałam się z przerażeniem i okazało się, że to Roza z rozmachem załatwiła się na środku pokoju, a wcześniej zrobiła to samo w naszym łóżku na kołdrze.......................Kiedyś już taką akcję przerabialiśmy z nią. Masakra to jest. Najgorsze jest to, że przed nią nie można zamknąć drzwi żeby np. spała w legowisku w innym pomieszczeniu, a nie w sypialni w legowisku czy w łóżku. Jak zamknę drzwi to ona drapie jak szalona.

Zamówiłam worek ulubionej karmy panny Rozy. Koszt 120 zł. Uzupełnię wpłaty i wydatki w weekend.

Link to comment
Share on other sites

Dywan to został wyrzucony - zakupiony ze 3 miesiące przed przybyciem Rozy. Dziurawych ścian z kraterami przy drzwiach nie da się wyrzucić i trzeba je będzie wyremontować za jakiś czas.

Nikt nie zaakceptuje takich zachowań, my też nie akceptujemy i bywamy w szoku w takich sytuacjach, ale wyjścia nie mamy. Czym innym jest załatwienie się na podłogę, a czym innym załatwianie się do łóżka jak śpimy. Nie jestem w stanie nie spać całą dobę aby nasłuchiwać czy np. Roza drepcze albo szybciej oddycha bo jest zdenerwowana.

Gdyby można ją było np. zostawić na werandzie na noc, ale też nie da rady bo piszczy jak szalona, szczeka pretensjonalnie bez umiaru - żąda w ten sposób wpuszczenia, no i drapie drzwi i ściany.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Co do psów dziwnych - to rzeczywiście ludzie psy zwracają, spotkałam już takie wymówki, że naprawdę uważam, że niektórym to się nie tylko w głowach, ale i w 'czterech literach' poprzewracało.

 

 dla części ludzi pies, kot albo inny zwierzaczek to wydawałoby się tylko gadżet, którym można się pochwalić , o zgrozo 

 

Rozalindko, psinko kochana bądź spokojna 

 

stała dla królewny wpłacona

 

pozdrawiam 

Link to comment
Share on other sites

Mam wrażenie, że z Rozą dzieje się coś złego, zrobiła się taka otępiała jakby nic nie słyszała, od kilku dni nie można jej dowołać w ogrodzie co nigdy się nie zdarzało. Dziś miała dość przyspieszony oddech przez dobrą godzinę, dużo leżała, nie chciała za bardzo wychodzić na spacery. Poobserwuję ją jeszcze jutro i w piątek do południa pojedziemy do weterynarza.  

Link to comment
Share on other sites

Byliśmy dziś z Rozą na badaniach. Niestety nic mi się nie przewidziało z tym dziwnym oddychaniem. Po pobraniu krwi okazało się, że Roza ma wysoki stan zapalny i zrobiono USG płuc w pierwszej kolejności, a potem wątroby i serca. W płucach jest guzek o średnicy 2 cm, tworzył się jakiś czas i w końcu się ujawnił. Dodatkowo wokół tego tworu guzowatego jest płyn, ma powiększone węzły chłonne w klatce piersiowej, pan weterynarz obawia się chłoniaka, ale to będzie sprawdzane po wstępnym podleczeniu. Od dziś Roza dostaje dożylnio steryd, będziemy musieli codziennie jeździć do lecznicy. Założono jej wenflon, ale nie chcę sama podawać jej leków dożylnio więc w weekend będziemy dojeżdżać. Około wtorku będzie kolejne badanie usg płuc sprawdzające jak to wygląda, czy coś się zmieniło.

W lecznicy zapłaciliśmy 125 zł. Potem wstawię skan paragonu.

 

Miałam nadzieję, że Roza odejdzie ze starości, że spokojnie zaśnie kiedyś tam, a tu taki koszmar nowotworowy.

Link to comment
Share on other sites

Najgorsze w tych nowotworach jest to, że nie ma żadnych przesłanek jak to się tworzy, dopiero w pewnym momencie jak już guz ma pewną wielkość, to organizm daje znać, no i w sumie we wtorek pies był idealnie zdrowy, a w środę po południu zaczął dziwnie oddychać i zrobił się apatyczny. Pan weterynarz wytłumaczył nam, że nowotwór wytwarza toksyny, które niszczą organizm i w pewnym momencie jak się tego nagromadzi od diabła to zaczynają się jakieś zewnętrzne objawy. Teraz najważniejsze aby zwalczyć ten stan zapalny. 

Link to comment
Share on other sites

Dziś mieliśmy kolejną wizytę i kilka zastrzyków w tym dożylny steryd. Koszt zastrzyków 40 zł. Niestety musimy dojeżdżać do lecznicy w innym mieście gdyż w naszym nikt nie prowadzi sensownej lecznicy.

Jutro kolejne zastrzyki.

 

Roza poczuła się dużo lepiej, nawet próbuje standardowo atakować swojego ulubionego koteczka.

Link to comment
Share on other sites

Mestudio, nie widziałam wczorajszych wpisów:(  Roza, sunieczko, kochanie:(

czekamy na wieści, co mówi lekarz, jakieś prognozy, rokowania, leczenie? :( jak mi jest przykro.....

 

Mestudio dobrze, że pojechałaś na konsultacje, jednak jak cały czas się przebywa z psem, to widać niuanse w zachowaniu, jakby Roza była w tych okrutnych radysach nikt by nie zauważył, że jest chora:(

Link to comment
Share on other sites

Rokowania będą dopiero po kolejnym USG w przyszłym tygodniu, po podleczeniu obecnego stanu zapalnego. Jednak tak jak wczoraj napisałam, pan weterynarz obawia się, że to chłoniak i jest źle. Do poniedziałku mamy steryd dożylny i jakieś inne zastrzyki. 

Nawet nie chcę myśleć jak to jest w schroniskach, jak te psy cierpią, takie zapomniane, nie leczone. Jak tylko się dowiedziałam, że Roza może mieć nowotwór to ciągle powracają takie chore myśli o tych schroniskowych biedakach.

Roza jest naprawdę stara, dziś leki podawała pani weterynarz i stwierdziła, że ona ma nawet oczka już wyblakłe. Nie znoszę jak pies choruje zanim odejdzie, a już taka choroba to koszmar. 

 

Co do zauważenia zmian to nie jest trudne jak się jest z psem ciągle. A ja jestem z nimi ciągle i najmniejsza zmiana jest do wychwycenia. Wiem jak Roza oddycha, wiem kiedy się denerwuje i chce nadprogramowo wyjść, a nie umie tego pokazać. Odróżniam nawet psy po tym jak drepczą po podłodze, wcale nie muszę widzieć, który idzie.

 

No nic, jutro kolejne leki, a we wtorek chyba badanie. 

 

012.JPG

 

004.JPG

 

007.JPG

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...