Jump to content
Dogomania

Legowisko


Moskalik

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Można nagradzać smakołykami za każde wejście na legowisko. Wprowadzić też komendę np. na miejsce i nagradzać za jej wykonanie.
Legowisko musi być traktowane jako psi azyl. Nie można tam psu przeszkadzać, nie można też karcić go, kiedy w nim się znajduje.
A poza wszystkim, moze jest po prostu za ciepło i dlatego nie chce leżeć na posłanku. Mój labrador najczęściej teraz leży na zimnych kaflach lub gołej podłodze - obok legowiska. Natomiast zawsze zjada swoje przysmaki - kość itp. w swoim legowisku.

Link to comment
Share on other sites

Może warto przemyślec czy legowisko jest we właściwym miejscu.
Jest na to prosty sposób - połóż je tam gdzie piesek najczęściej się kładzie, jeśli wtedy zaakceptuje legowisko to znaczy że przyczyna jest w żle wybranym przez Ciebie miejscu( macie różne gusta:evil_lol:). Jeśli dalej będzie omijał legowisko to może coś mu w nim nie odpowiada (materiał , zapach, kształt). Samo zmuszanie nic nie da - będzie tam leżał bo ty kazałaś a to powinien być psi azyl ,ukochane miejsce psa.No i oczywiście pod Twoją nieobecność wywieje psa na okoliczne kanapy i fotele (więc legowisko będzie tylko atrapą)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Mój pies lubi leżeć na swoim posłaniu, ale nie wiem jak go nauczyć, żeby chodził tam na moje polecenie.

Robię tak: kucam przy jego miejscu ze smakołykiem i go wołam mówiąc "miejsce", tylko on się wtedy boi do mnie podejść (jest ze schroniska i generalnie czasami jest nieufny jak go wołam). Biorę go wtedy na ręce i zanoszę na posłanie, mówię "miejsce" i daje nagrodę. Dobrze robię?

Link to comment
Share on other sites

piszesz, ze jest nieufny jak go wolasz - nie wiem, jaka jest skala tego zjawiska, ale moze najpierw popracowac nad zaufaniem psa, przychodzeniem na zawolanie itp.? kazdy pies ma inny charakter, ale z moich obserwacji wynika, ze niektore psy nieufne czy skrzywdzone w ogole maja problem z "zalapaniem" idei szkolenia i czesto nad nagrode przedkladaja... swiety spokoj.
ale jesli towj pies rozumie idee nagrody i chetnie wykonuje polecenia, to OK.

ja cwiczylam "na kocyk" tak: pokazywalam psu smaka, mowilam "na kocyk", pies szalal, nie wiedzac o co chodzi, i kiedy wyladowal na kocyku, dalam smaka i powtorzylam komende. ale jak pisalam, psy sa rozne, moj akurat na nowa komende reaguje tak, ze stara sie wymyslic, czego moge od niego chciec i w koncu trafia. mozna tez mu podpowiedziec - pokazac reka, poklepac kocyk. mozna wylapywac - kiedy pies sam udaje sie na poslanie, dawac komende i smaka.

jezeli twoj pies jest nieufny, to nie wiem, czy zanoszenie na rekach jest dobrym rozwiazaniem. moze mu sie kojarzyc z przymusem. albo moze skojarzyc, ze "miejsce" oznacza: zostane zaniesiony na kocyk ;)
ja popelnilam ten blad, zdejmujac psa ze stolu - teraz zdaza mu sie wlezc na stol i patrzec pytajaco: [I]no co, wezmiesz mnie w koncu na rece? [/I]:D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...