Jump to content
Dogomania

hop!

Recommended Posts

Gdyby zwolniło się miejsce, bardzo proszę o info. :(

 

Trzeba próbować psiaka (ma jakieś imię?) ogłaszać nawet z tymi zdjęciami, które masz. Prześlij mi w prywatnej wiadomości link do ogłoszenia, które zrobiłaś lub treść ogłoszenia i dane kontaktowe. Zdjęcia ściągnę z wątku. 

Link to comment
Share on other sites

Cała przyjemność po naszej stronie. Będziemy zaglądać do spanielki. Lejdi - fajne imię.

 

Imię mi się bardzo nie podoba i nie pasuje do tej małej, ruchliwej istotki. ;) Wątek Lejdi: http://www.dogomania.com/forum/topic/147731-lejdicudna-cocker-spanielka/

 

Suczka jest już po kąpieli. Leki dostała. Panikowała przy grzebaniu w uszach, ale z przemywaniem i zakraplaniem oczu nie ma problemu. Chuda jest. Trzeba zrobić badania m.in. cukier. W poniedziałek fryzjer. 

Link to comment
Share on other sites

Kofi przeszedł chyba cudowną przemianę - oby na stałe. Ostatnio jest przykładnie grzeczny. Nic nie zniszczył. Nemo też. Jejku, jak fajnie! Maja też prawie wcale nie psoci. Skupia się na piłeczkach, które trzaskają (piłeczka jest w całości nawet przez kilkanaście dni). Zrobiłam zapas piłeczek, bo są teraz tanie w zooplusie. :)

 

9a572db220dd.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

Cytuję z wątku Lejdi...

 

Co myślicie o imieniu Fruzia? Jakoś tak mi do małej pasuje.  :) Wczoraj byłyśmy u fryzjerek. Troszkę poprawek, tu podcięte, tam podcięte i od razu lepiej. Zdjęcia zrobię wkrótce. Teraz uszy umazane, oczęta w trakcie leczenia, więc nie ma sensu. Lejdi/Fruzia ma apetyt, nie zauważyłam u niej niepokojących objawów. Kupa się unormowała (na początku były wielkie stolce). Trochę może niepokoić niedowaga i odwodnienie. Oczy wyglądają trochę lepiej, uszy też. W gorszym uchu jest trudny dostęp do kanału słuchowego, są zrosty. Jutro pójdę do swojego weta, żeby małą obejrzał i ustalę, jakie badania ewentualnie trzeba zrobić.

 

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję bardzo za wszystkie wpłaty. Leczenie Fruzi jest kosztowne. Wizyta kontrolna w piątek, a co dalej, zobaczymy. Na pewno czeka ją okulista, który dokładnie zbada oczy. 

 

W skarbonce jest 114zł :)

Dziękuję w imieniu psiaków za wszystkie wpłaty. :)

 

Wpłaty:

100zł - MikAga

10 funtów (58zł)

200zł - Loczka

81zł - Lida

-------------------

439zł

 

Wydatki:

30zł - fryzjer Olo

58zł - obroże przeciwko pchłom i kleszczom dla Bastka, Lakiego, Natki i Karisa oraz miska spowalniająca jedzenie dla Lakiego

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/9b11599943aa.jpg

-------------

88zł

 

Wydatki na Lejdi/Fruzię:

20zł - fryzjer 

16zł - odrobaczenie

130zł - wizyta i leki - KLIKNIJ

35zł - krople Maxitrol KLIKNIJ

36zł - antybiotyk KLIKNIJ

------------------------

237zł

Link to comment
Share on other sites

Olo ma nie tylko facebookowe fanki, ale też super fajne poduszki w trójkąty. Podobają mi się.

 

Poduszki kupione w sklepie JYSK. Prezentują się dobrze, a były taniutkie. :)

 

Jak wypadła wizyta kontrolna Fruzi?

 

Cytuję samą siebie z wątku Fruzi... ;)

 

"Dokupiłam dzisiaj antybiotyk i Aurizon, bo jeszcze przez tydzień trzeba pociągnąć leczenie. Dalej kropelki do oczu i grzebanie w uszach. Jest znacznie lepiej, ale trzeba porządnie doleczyć uszyska. W przyszły piątek wizyta kontrolna. Fruzia przytyła z 11,5 na 12,5kg. Zaklepałam wizytę u okulisty na 17 sierpnia, bo trzeba porządnie zbadać oczy. Fruzia faktycznie niedowidzi, chociaż dzięki super węchowi radzi sobie dobrze. Potrafi wbiec w drzwi, wpaść w słupek..."

Link to comment
Share on other sites

Kofi przeszedł chyba cudowną przemianę - oby na stałe. Ostatnio jest przykładnie grzeczny. Nic nie zniszczył. Nemo też. Jejku, jak fajnie! 

 

Niestety, cudowna przemiana Kofiego była czasowa, ale i tak jest przyzwoicie. :) Chłopaki jak to chłopaki... Mają dni lepsze i gorsze. Wszystko zniosę, ale błagam o nagrodę w postaci dobrego domu chociaż dla Nemulca. Toż to tyran, co budzi o świcie, a dźwięk jego basowego szczeku rozpiera moje domostwo. ;) Jak szybko nie wstanę, to jest kara - sprzątać muszę... Drzazgi, fragmenty różnorakie, czasem skapujące ze ścian płyny. ;) Wszystko ma być już i w tej chwili, bo Nemuś chce. Koniec kropka. ;)

Link to comment
Share on other sites

Niestety, cudowna przemiana Kofiego była czasowa, ale i tak jest przyzwoicie. :) Chłopaki jak to chłopaki... Mają dni lepsze i gorsze. Wszystko zniosę, ale błagam o nagrodę w postaci dobrego domu chociaż dla Nemulca. Toż to tyran, co budzi o świcie, a dźwięk jego basowego szczeku rozpiera moje domostwo. ;) Jak szybko nie wstanę, to jest kara - sprzątać muszę... Drzazgi, fragmenty różnorakie, czasem skapujące ze ścian płyny. ;) Wszystko ma być już i w tej chwili, bo Nemuś chce. Koniec kropka. ;)

 

Masz świadomość, że potencjalny przyszły domek Nemulca pewnie przed ostateczną decyzją zabłądzi na Twój wątek? Takie szczere Twoje wpisy mogą nie zadziałać zachęcająco  ;)

Link to comment
Share on other sites

Masz świadomość, że potencjalny przyszły domek Nemulca pewnie przed ostateczną decyzją zabłądzi na Twój wątek? Takie szczere Twoje wpisy mogą nie zadziałać zachęcająco  ;)

 

No tak... Powinnam pisać o psach w samych superlatywach. ;) Potem jak w domu psiak pokaże, co potrafi, zawsze można zgrywać głupa i udawać zdziwienie. Niestety, nie tędy droga. Taka adopcja jest ryzykowna i grozi zwrotem. Nemo ma dużo zalet, ale ma też wady. To nic nadzwyczajnego. W DS, gdzie ludzie będą mogli mu poświęcić więcej czasu i uwagi, Nemo może wszystkich zaskoczyć i stać się ideałem. :) 

Link to comment
Share on other sites

Pamiętam jak zimą myśleliśmy z utęsknieniem o letnim ciepełku, ale to już przegięcie..... Pewnie najbardziej cierpią futrzaki, ludzie mogą się skąpiej ubrać a zwierzaki futerka nie zrzucą. Widziałam w paru miejscach pojemniki z wodą dla bezdomnych psów i kotów. Dobre i to.
Lila chwilowo do łóżka się już nam nie pakuje. Odkryła, że panele i kafle są chłodniejsze niż koldra.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Pamiętam jak zimą myśleliśmy z utęsknieniem o letnim ciepełku, ale to już przegięcie..... Pewnie najbardziej cierpią futrzaki, ludzie mogą się skąpiej ubrać a zwierzaki futerka nie zrzucą. Widziałam w paru miejscach pojemniki z wodą dla bezdomnych psów i kotów. Dobre i to.
Lila chwilowo do łóżka się już nam nie pakuje. Odkryła, że panele i kafle są chłodniejsze niż koldra.

 

Lubię umiarkowane temperatury. W słoneczne, gorące dni mam złe samopoczucie. Za to lubię letnie ulewy i burze - odżywam, nabieram mocy. ;) Takich upałów jak teraz chyba nigdy wcześniej w Polsce nie było. 

 

Lila jest zaradna. Zawsze coś wymyśli, żeby jej było lepiej. ;) 

Link to comment
Share on other sites

Za to ja mam "nienormalne" psy. Gufi leży w najgorszą spiekotę w pełnym słońcu. Zuza musi być na podwórku bo nadzoruje budowę naprzeciwko ;) tylko Maniek chowa się w cień, ale do domu wchodzi niechętnie...

Link to comment
Share on other sites

Za to ja mam "nienormalne" psy. Gufi leży w najgorszą spiekotę w pełnym słońcu. Zuza musi być na podwórku bo nadzoruje budowę naprzeciwko ;) tylko Maniek chowa się w cień, ale do domu wchodzi niechętnie...

 

Faktycznie nietypowe psy. ;) Nawet nasza słoneczkolubna Kiku chowa się w cieniu, a Maja nie ma ochoty na biegi. Psy dyszą, jęzory wiszą... ;)

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj Fruzia była u weta. Waży już 13kg (przytyła 1,5kg). Antybiotyk przedłużony, uszy nadal leczymy...  :( W poniedziałek wizyta u okulisty.

 

Wydatki na Lejdi/Fruzię:

20zł - fryzjer 

16zł - odrobaczenie

130zł - wizyta i leki - KLIKNIJ

35zł - krople Maxitrol KLIKNIJ

36zł - antybiotyk KLIKNIJ

94zł - wizyta i leki KLIKNIJ

99zł - wizyta i leki KLIKNIJ

------------------------

430zł

 

Do dyspozycji miałam 351zł (70zł od MikAga, 200zł wpłaciła Loczka i 81zł Lida). Czyli jesteśmy na minusie 79zł.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...