Jump to content
Dogomania

Witam..i o porady pytam :) gordonek


Whisky1

Recommended Posts

  • Replies 205
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Whisky1']to załóżmy że ja będę musiała wstać z takim szczylem co 2-3 godziny w nocy. I co mam robić jak wróce z tego ,,spaceru" nocnego? do klatki włożyć ?[/QUOTE]

mozsz z nim zrobic to, co chcesz. naprawde. to zalezy na co masz ochote.

ja jednak poza psami mam jeszcze normalne zycie i w nocy spie, a nie zajmuje sie psami, gdyz rano musze wstac do pracy:))

Link to comment
Share on other sites

to może ktoś inny się wypowie i poradzi bo widze że mnie zbywasz i Twoje wypowiedzi ostatnie coraz mniej mi pomagają a zaczynają wręcz irytować:)
dla osoby która nie miała nigdy psa nie wszystko jest tak oczywiste jak dla Ciebie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Whisky1']to może ktoś inny się wypowie i poradzi bo widze że mnie zbywasz i Twoje wypowiedzi ostatnie coraz mniej mi pomagają a zaczynają wręcz irytować:)
dla osoby która nie miała nigdy psa nie wszystko jest tak oczywiste jak dla Ciebie.[/QUOTE]

ja pierwszego szczeniaka uczylam klatkowania niecale 3 lata temu. wczesniej mialam dorosle, adoptowane psy.
i powiem ci, ze to, o co pytasz to sa troche takie pytania z dupy.
to tak jakbys zapytala, czy dziecko, ktore wstaje w nocy na siku, potem idzie dalej spac czy tez musi wyjsc na plac zabaw a w ogole co robic z tym dzieckiem jak juz sie wysika w nocy...
pewne rzeczy w wychowywaniu psa sa oczywiste i naturalne.

jak sobie wyobrazasz sytuacje, w ktorej pies (zdrowy!!) wychodzi w nocy co dwie godziny i po kazdym wyjsciu jeszcze ma szalec iles tam czasu w domu? jak ludzie by w takiej sytuacji funkcjonowali?
po prostu kup sobie odpowiednie ksiazki i zacznij sie interesowac tematem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talagia']Whisky1 twoje pytania są po prostu trochę za banalne... Jaką książkę o psach przeczytałaś?
Szczeniaki nie sikają w nocy co 2h :) Zwykle przesypiają całą noc (u mnie to było od 1 w nocy do około 7-8).[/QUOTE]

eeej to nie cala noc!!! bo w srodku nocy wychodzilas:)))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a_niusia']eeej to nie cala noc!!! bo w srodku nocy wychodzilas:)))[/QUOTE]

Ja późno chodze spać i dlatego szczenior miał takie nocne kursy na trawniczek przed snem. :))

[quote name='Whisky1']czytam dogo,legawce, blog Mrzewińskiej o szczeniaku, video typu ja albo mój pies.
Ktoś kto do tej pory miał tylko koty no jednak musi sie nauczyć że psy troche inaczej się obsługuje. Dlatego stąd moje pytania.
Mam wiele innych pytan pewnie tez dla was banalnych odnosnie np rzek czy jezior. Czy nurt rzeki nie porwie mi psa który dopiero co wleciał do wody. Chciałabym poznać wiele zachowań które są normalne a nie na spacerze spanikować że mój piesio sie utopi :)
no i chciałabym popełnić jak najmniej błędów choć pewnie to nieuniknione.[/QUOTE]

Szczerze mówiąc nie ryzykowałabym kąpieli małego pieska w rwącej rzece ;) Osobiście z moimi psami preferujemy jeziora i można zabierać w takie miejsca spokojnie nawet 3 miesięcznego puppsa. Jeśli chodzi o rzeki to my raczej wybieramy nieduże rzeczki, które można spokojnie pokonać z brzegu na brzeg.

Link to comment
Share on other sites

a kolo mnie plynie odra i wszystkie sa dzieki temu super plywakami.

pies nie jest glupi. gretka plywa super i to bez zadnej zachetny-jest za mala, zeby aportowac i nie jest w stanie skoordynowac ruchow z trzymaniem aportu w pysku, ale idzie sie po prostu przeplynac i kiedy plywa za starszymi psami, to sama wie, kiedy zawrocic, bo jej zdnaniem to za daleko i czuje sie niepewnie, wiec wraca spokojnie do brzegu, kiedy reszta urzadza sobie tor olimpijski na srodku koryta odry:))

kiedy np. po deszczach nurt jest szybszy to rzucam pilka tak, aby to bylo dla psow bezpieczne. dla moich psow nie ma przebacz-aport jest na wage zlota:))

Link to comment
Share on other sites

ale dostajesz sprzeczne informacje, bo ja mojego pupsa codziennie puszczam do rzeki i nawet jak przechodzimy kolo naszej plazy to sama dostaje speeda i szybko wskakuje do wody:)))

wszystko nalezy ocenic samemu, a nie pytan na forum, czy masz puszczac swojego szczeniak do rzeki-nawet nie wiesz, czy bedzie lubil wode, a dodatkowo nikt z nas nie wizidzial zbiornika wodnego, w ktorym kapac sie ma twoj potencjalny szczeniak.

Link to comment
Share on other sites

podobno. to zalezy od setera. nie bez powodu na legawcach co roku pojawiaja sie kolejni nowi wlasciciele, ktorzy chca przystapic do prob polowych, a ich pies nie chce wchodzic do wody.

piszesz, ze czytasz, ze sie orientujesz, a potem piszesz, ze kupisz szczeniaka z "grupa A-wolna od tej choroby". gdzie sprzedaja takie szczeniaki?:)))) co to znaczy "stwierdzone. ze moze wystapic dysplazja"?

dysplazja jest bez watpienia choroba genetyczna jednak nie wiadomo jak sie ona dzidziczy i po zdrowych przebadanych rodzicach moga pojawic sie psy dysplastyczne. to sie zdarza.
a dbac o stawy, odpowiednio suplementowac, nie pozwalac szalec na sliskich panelach, madrze dawkowac ruch, nosic po schodach, jesli sie mieszka w bloku powinien kazdy wlasciciel szczeniaka rasy duzej i osobiscie uwazam, ze nie ma mozliwosci, abys na ten temat znalazla sprzeczne informacje. po prostu niczego o dyslazji nie czytalas:)))

Link to comment
Share on other sites

klotnie miedzy forumowiczami sa spowodowane pewna nieswiadomoscia:)) nasz ortopeda mowi, ze hodowcom jest po prostu wygodnie podkreslac duuuza role czynnikow zewnetrznych:))

ale juz o szczeniakac "z grupa A" to raczej nie przeczytalas na zadnym forum:))))


generalnie to chodzi po prostu o to, ze setery to jest rasa o mega specyficznych potrzebach. i na serio wypadaloby "odrobic lekcje" zanim wezmie sie szczeniaka do domu, a ty tego nie robisz tylko zalewasz ten watek pytaniami...wszystko spoko, ale twoje ostatnie pytanie o dysplazje pokazalo, ze naprawde nie masz podstawowego pojecia o sprawie, a informacje na ten temat sa dostepne. tak wiec: hd, pra rcd4, [url]www.google.com[/url] i do roboty. warto wiedziec minimum o chorobach obciazajacych rase, ktora wybralas.

Edited by a_niusia
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...