Jump to content
Dogomania

Katowice CACIB 2008 = Nominacja CRUFTS 2009


quadrupedium

Recommended Posts

[quote name='McDzik']Za to ma piekną szatę ;) Zawsze można stwierdzić, że po prostu ma kość po tatusiu ;) .. Pamiętaj, że hiper sylwetka jest zazwyczaj dla psów, które nie mają genetycznie szans na piekną szate, więc nadrabiają właśnie sylwetką. A poza tym to MOLOS, ona musi sprawiac potężne wrażenie.[/quote]
Ona ogólnie należy do berneńczyków o ciężkiej budowie i rzeczywiście ma piękna szatę, ale zbyt duża masa ciała powoduje u niej zły, ciężki chód, przez co ma zły ruch.

[quote name='marymek']McDzik - bern to nie molos. Molos to np. bernardyn, nowofundland, bern to jedna z czterech ras szwajcarskich psów pasterskich. Poza tym, suczka nie może być ociężała, suczka ma być sucza, sprawiać potężne wrażenie może, ale z umiarem. Wystarczy wzorzec poczytać. Suczka to nie pies ;-)
Atena - Ty już tak tego nie przeżywaj. Roxy była, jest i będzie piękna :loveu:[/quote]
No cóż, w pewnym sensie molos.:razz:
Co nie zmienia faktu, że zależnie odbudowy ciała,pies na daną wagę może sobie pies pozwolić. A u bernów bywa różnie bo są i psy lekkiej i ciężkiej budwoy- który wygra to już zależy od gustu sędziego :cool3:.
A Roxy ma zły chód przez swoja wagę i to jest jedyny jej mankament. No może nie jedyny:lol:.
Przeżywam, bo jak sobie pomyśle, ze to w hali to już przypomina mi się Poznań:roll:. Co prawda dostałyśmy bardzo ładny i dokładny opis, oraz doskonałą w młodzieży, ale inne czynniki mnie trochę od hal odstraszają:cool1:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='katik']Panienkabubu, a ciebie nie będzie w piątek?
Jak coś to na pewno będę cię szukać w sobotę. Z franią nie trudno cię znaleźć :lol:
My już na ostro przygotowujemy się do wystawy. Fryz już zrobiony, tylko dzień przed wystawą trzeba będzie poprawić. Cwiczymy postawę i Magia coraz lepiej stoi. Tylko nie wiem co będzie z zębami. :roll:[/quote]

Katik - to wszystko zależy od mojego planu zajeć, który jeszcze nie jest "w pełni". Ale myślę, że na chwilkę się pojawię, w razie czego gdzie Was szukać? :loveu:

[quote name='d_orka']OOO:crazyeye: wobec tego trzymamy kciuki za Halszkę i kolejne spełnienie marzeń:razz::p:loveu:[/quote]

Nie ze względów ciążowych nie będzie Halszki, ona już "duże" CWC ma, dajemy szansę innym, ale jak wiemy, w otwartej nie ma żadnej suki i został nam niedosyt, bo mogłyśmy skończyć Ch.Pl. bo Halszka teraz BARDZO się zmieniła. No, ale skończymy może gdzie indziej, na razie się rozglądam :) A marzenia spełniły się w zeszłym roku także teraz to już tylko "dokładka" i pewnie będzie dużo później niż wystawa w Katowicach :) Ale i tak dziękujemy :) no i do zobaczenia :) o ile wcześniej nie spotkamy się na spacerze z Alkiem:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Atena']Ona ogólnie należy do berneńczyków o ciężkiej budowie i rzeczywiście ma piękna szatę, ale zbyt duża masa ciała powoduje u niej zły, ciężki chód, przez co ma zły ruch.
[/quote]

Hmm.. a czym to jest spowodowane? Ma stały dostęp do ogródka? Ja rozumiem, piewnie praca etc nie umożliwiają Wam jakiś godzinnych spacerów.. A ciężką budowę można mieć przez kości już w genach, nie koniecznie to oznacza, że pies jest zbyt gruby.. Ja miałam sunię ['], ale nie berneńczyka ofc, aczkolwiek nie była podtuczona, tylko miała kości po tacie i przez to była duża [mieściła się we wzorcu!], ale w porównaniu do małych konkurentek na ringu zawsze zadziwiała trochę sędziów.

Link to comment
Share on other sites

berneńczyk nie zadowoli sie stałym dostępnem do ogródku, to nie ONek który bedzie latał przy płocie 24/7. Z nim trzeba wychodzić na spacery ;)

Bernenczyk to wiecej niż średni pies o mocnej budowie.
coraz bardziej popularne stają sie berneczyki naprawdę mocne, nisko zawieszone, z szeroką klatką i grubą kością. Taka jest Roxy. Tylko, zalezy co kto woli, bo ja osobiście wole mocną sukę, ale suczą w wyrazie, a nie babochłopa, co też można zobaczyć na rignu bernów.
Atena spokojnie ;) zobaczysz, bedzie dobrze.
Jesli martwisz sie o ruch, to biegaj z nią wieczorami. My z Nugatem dwa tygodnie przed każdą wystawą zaczynamy takie przebieżki wieczorne, co by na rignu sie nie okazało, że Nuśku taka bieda bez kondycji :D ale zima robi swoje...
do zobaczenia! :)
My mamy taką konkurencję w otwartej, że zadowole sie doskonałą chyba... :D

Link to comment
Share on other sites

Hmm... to podobnie jak u Leonów... ostatnio stają się popularne takie 'małe czołgi', co mi w żadnym wypadku tego typu suki, jaki ja sobie w moim umysle wyklarowałam przez lata, nie przypomina. I najgorsze jest to, że sędziowie zaczęli oswajac się z taką wizją suki leona, która mi się jak najbardziej nie podoba. Szczególnie, gdy suki mają bardzo krótkie łapy, a rozstawienie przednich jest takie samo, jak rozstawienie tylnich, a ja jednak wolę, jak tylne łapy są znacznie szerzej rozstawione od przednich, jakoś ładniej dla mnie to wygląda, niż taka cegła na czterech kijkach...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nugatika']berneńczyk nie zadowoli sie stałym dostępnem do ogródku, to nie ONek który bedzie latał przy płocie 24/7. Z nim trzeba wychodzić na spacery ;)

Bernenczyk to wiecej niż średni pies o mocnej budowie.
coraz bardziej popularne stają sie berneczyki naprawdę mocne, nisko zawieszone, z szeroką klatką i grubą kością. Taka jest Roxy. Tylko, zalezy co kto woli, bo ja osobiście wole mocną sukę, ale suczą w wyrazie, a nie babochłopa, co też można zobaczyć na rignu bernów.
Atena spokojnie ;) zobaczysz, bedzie dobrze.
Jesli martwisz sie o ruch, to biegaj z nią wieczorami. My z Nugatem dwa tygodnie przed każdą wystawą zaczynamy takie przebieżki wieczorne, co by na rignu sie nie okazało, że Nuśku taka bieda bez kondycji :D ale zima robi swoje...
do zobaczenia! :)
My mamy taką konkurencję w otwartej, że zadowole sie doskonałą chyba... :D[/quote]
dokładnie

Spacer codziennie -oprócz czwartków bo mam tylko godzinę przerwy między szkołą, a zajęciami i dni kiedy naprawdę nie mam czasu, a tylko ja wyprowadzam psy- przynajmniej godzinny, ale przez cieczkę tydzień nie chodziłyśmy. Teraz na szczęście kawalerom przeszło.
Roxy ogólnie biega sama, ale również biegam z nią ;).
Jak sie odchudzać to razem :evil_lol:.

Właśnie ja też sie nastawiam na doskonałą i muszę w końcu młodą zważyć i jutro wybrać sie na spacer by po tej przerwie kondycje zacząć jej wyrabiać. Mamy miesiąc intensywnej pracy, szkoda tylko, ze ma padać i mocno wieje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mindgame']McDzik czyżbyś była z bernem? :cool3:[/quote]

A gdzież, to była aluzja do poprzednich postów właścicielki berna o słabszej kondycji, bez urazy dla nikogo ofc :) ..

W Katowicach wystawiam spaniela tybetańskiego w szczeniakach, grupa IX :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Katarzyna']Mamy miejsce na sobote w aucie z Rzeszowa.
Spokojny duzy pies (ktory pojedzie w Mercedesie Vito z tylu z bernenczykiem) lub mniejsze w transportowkach (2 miejsca)[/quote]

Hm, skorzystałabym, ale jesteśmy w niedziele.. A jedziecie może do Krakowa, Łodzi albo Opola?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...