Jump to content
Dogomania

Kupka nieszczęścia prosi o pomoc.. Martwica rany.. Tutek prosi o wsparcie...


Recommended Posts

Sieropsiniec dostał informacje że, w schronisku na śląsku przebywa psiak który wymaga pomocy gduż w warunkach schroniskowych czeka go zmarnowanie.. Problemów z tutkiem jest kilka.. Niestety...

Dostaliśmy takiego maila...

[QUOTE]Witaj Wiolu.Tak jak mówiłam .Nie wiemy co się stało .Ranę zobaczył pracownik schroniska .Tutek wtedy leżał na szczęście na boku i wnętrze drugiej tylnej nogi było widoczne.Rana niestety nie była świeża.Tutek miał dłuższą ,dość skołtunioną sierść.Dlatego nikt tego nie zauważył.Dziwne jest też to,że nie można było poznać po jego zachowaniu ,że cos mu dolega.Rana jest długa na ok.10 -12 cm .Wygląda tak jakby centymetrowym prętem zostala rozorana.Widik musiał byc wstrząsający,kiedy poni kierownik schroniska chcąc zanim dojadą do kliniki weterynaryjnej ją zabezpieczyc omal nie zemdlała.Mojąc do czynienia z różnymi przypadkami.Tutka natychmiast zawieziono do weterynarza .Niestety w ranę wdała się martwica i były złe rokowania.Jako ,że ja jestem Tutka wolontariuszką to pracownica schroniska na bierząco informowła mnie o jego fatalnym stanie.Właściwie to miałam zamiar jechać do niego bo bałam sie,ze już nigdy go nie zobaczę.Scenariusz był czarny.Martwica skóry-czyli jak nie zacznie sie rana goić to przeszczep(kolejne cierpinie dla Tutka).Obdzwoniłam wszystkich znajomych plus weterynarzy z pytaniem co można zrobic aby uniknąć przeszczepu .W krótkim czasie po tym jak podjeto decyzje o przeszczepie okazało sie ,że rana sie ziarninuje (nie wiem dokładnie czy tak sie to nazywało ale chyba tak).Ja chodziłam jak kłębek nerwów.Nie bardzo mogłam zrozumiec jak to się stało,że nie zauważyłam rany (ja w schronisku na to jestem wyczulona a może jak co niektórzy mówią przeczulona.Zwracam uwagę na wszystko ..kupa z krwia,rozcieta łapa itp i to u wszystkich psów a tu nie zauważyłam u swojego Tutka.Na dodatek to taka bieda,która w życiu nie doznała niczego dobrego .Nawet w schronisku przez długi czas Tutek i Rego nie wychodziły na spacery ze wzglegu na to,że atakowały inne psy ,wolontariusze bali sie z nimi chodzić.Mnie poproszono w zeszłym roku czy mogłaby sie nimi zając a ja mam 7 boksów w każdym po 4 lub 5 psów,.Więc kolejny był mi zupełnie zbędny .Tylko jak je zobaczyłam takie ze smutkiem we mnie wtatrzone no to mam 8 boksów.Tutka 8 lat temu przywieziono z interwecji.On i jeszcze jedna suczka w fatalnym stanie zostały zabrane facetowi,który je trzymal zamknęte w ciemnym garażu.Ponoc nie było tam niczego -miski z wodą,koca .zupełnie nic.Psy zresztą nie miały chyba żadnego kontaktu z czlowiekiem .Były tak nie ufne,że nie można było do nich podejść.No i biedy siedzą do tej pory w schronie.Gdyby nie ta rana to nie było by wydarzenia .Miałam robić małemu staruszkowi wyrzuconemu w fatalnym stanie.Jemu musze też zrobic.[/QUOTE]


[COLOR=#0000ff]Psa trzeba generalnie przenieść gdzieś do jakiegoś hoteliku DT lub ewentualnie pomóc wolontariuszce pani Lidii by psiaka można było wyleczyć. Sieropsiniec niestety nie może do Siebie na chwilę obecną wziąść psiaka który, nie dogaduje się z innymi psami a tym bardziej kotem i małym dzieckiem.[/COLOR]


Bardzo proszę o jakieś pomysły .. Co można zrobić by Tutkowi pomóc?

A oto i Tutek:
[IMG]http://imageshack.us/a/img801/4930/b020c081c34915e2.jpg[/IMG]


[IMG]http://imageshack.us/a/img196/6817/f3e48b606f3b08d2.jpg[/IMG]

[IMG]http://imageshack.us/a/img607/889/img4948c.jpg[/IMG]


Jeśli ktoś chciałby wspomóc Tutka finansowo tak by uzbierać fundusze na wyciągnięcie go stamtąd
to konta użyczyło nam:


Stowarzyszenie Help Animals

85 9589 0003 0007 2023 2000 0010. Adres: ul. Sienkiewicza 10A 55-320 [I]Malczyce[/I] [B]...[/B]
z dopiskiem DLA TUTKA



Wydarzenie Tutusia na FB...

[URL]https://www.facebook.com/events/131447213719062/[/URL]

Edited by Sieropsiniec
Link to comment
Share on other sites

[quote name='mari23']jestem u biedaka.... pomysłu jakoś nie mam mądrego, ale gdybym się na coś przydała......
biedny psiak :([/QUOTE]

No właśnie myśleliśmy by go zabrać do siebie ale psiak nie toleruje niestety innych psów oprócz towarzysza niedoli w boksie. Więc opcja kompletnie odpada. Może udało by się pozbierać jakieś deklaracje by chłopaka wsadzić na jakiś tymczas i przynajmniej doleczyć. Strasznie niepokoi Mnie ta martwica..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

z uwagi na ostatnie wydarzenia związane z sieropsincem , vel wiola&miłosz ,vel kofeina , vel .... więcej tutaj [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/244873-ZAGINION******-ODDANE-Wioli-Mi%C5%82osz-UWAGA%21SZUKAMY-OS%C3%93B-KT%C3%93E-POWIERZY%C5%81Y-JEJ-ZWIERZ%C4%98TA%21[/URL] myślę że potrzbna jest osoba która poprowadziłaby wątek
tu wydarzenie Tutka na fb [URL]https://www.facebook.com/events/131447213719062/?ref=22[/URL]
trzeba pomóc psu , jest stary , chory , może warto by było zmienić jego los....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='beataczl']najlepiej na osobe co zalozyla wydarzenie na feksie ,to byloby z pierwszej reki i na biezaco...[/QUOTE]najlepiej , ale nie ma konta na dogomanii... trzeba ją namówić na zarejestrowanie się :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lilk_a']z uwagi na ostatnie wydarzenia związane z sieropsincem , vel wiola&miłosz ,vel kofeina , vel .... więcej tutaj [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/244873-ZAGINION******-ODDANE-Wioli-Miłosz-UWAGA!SZUKAMY-OSÓB-KTÓE-POWIERZYŁY-JEJ-ZWIERZĘTA![/URL] myślę że potrzbna jest osoba która poprowadziłaby wątek
tu wydarzenie Tutka na fb [URL]https://www.facebook.com/events/131447213719062/?ref=22[/URL]
trzeba pomóc psu , jest stary , chory , może warto by było zmienić jego los....[/QUOTE]

poproszona przez "Sieropsiniec" zgodziłam się na udostępnienie konta do zbiórki funduszy dla tego biedaka - pomimo tego, co się stało ta "oferta pomocy" jest nadal aktualna, wpłaty zawsze podaję na bieżąco na watkach, jedyny problem to ten, że na wydatki potrzebne jest udokumentowanie fakturami lub rachunkami, takie są wymogi Ustawy o rachunkowości, które obowiązują każdą instytucję

jeżeli zbiórka będzie na konto prywatne lub innej organizacji - trzeba w pierwszym poście zmienić podany nr konta, będzie to mogła zrobić osoba, na którą moderator przepisze wątek, dobrze by było, żeby to była osoba znająca psa bezpośrednio
ten biedak naprawdę pilnie potrzebuje pomocy :(

żeby nie było podejrzeń i wątpliwości wyjaśniam:

jestem tu jako osoba prywatna, społecznie pomagam w Stowarzyszeniu Help Animals prowadząc księgowość, nie jest to ani prywatna, ani tym bardziej "moja" fundacja, a "Wiola" czyli Katarzyna J. jest mi znana tylko dlatego, że pomagała tym samym psom, co ja (Dasza, Rudzik)

Edited by mari23
Link to comment
Share on other sites

myslę że dobrze by było gdyby konto zostało to samo , zawsze łatwiej zbierać na konto organizacji , można też np spokojnie wystawić allegro "cegiełkowe" bo wtedy nie ma podejrzeń co do prawdziwości celu
może być problem z prowadzeniem zarówno wydarzenia jak i wątku przez Lidkę bo ma ograniczony dostęp do internetu , ale myślę że kontakt tel między nią a osobą prowadzącą wątek by wystarczył do podawania informacji na bieżąco
najważniejszy cel teraz to zebrać deklaracje
ja mogę poprowadzić wątek , chyba że jest ktoś kto jest bliżej Tutka ,
powiem szczerze że dopiero wczoraj trafiłam na jego wydarzenie przeglądając profil alty
alta chciała zabrać Tutka i jego jedynego przyjaciela w schronisku Rogo do siebie na dt za 400 zł/mc... na jak długo można się tylko domyślać :(
czytając event zobaczyłam rozpacz i bezsilność Lidzi , kiedy alta przestała się odzywać ,o niczym nie wiedziała
ale koniec końców dobrze się stało, że zabranie psów ze schroniska nie doszło do skutku
popatrzcie na psiaki

[CENTER][IMG]http://www.lilka.grabalski.gre.pl/tutek3.jpg[/IMG]

[IMG]http://www.lilka.grabalski.gre.pl/tutek4.jpg[/IMG]

[IMG]http://www.lilka.grabalski.gre.pl/tutek5.jpg[/IMG]
[/CENTER]

czarny kudłatek to oczywiście Tutek :)

Link to comment
Share on other sites

[B]lilk_a[/B] to pisz do moda o zmiane prowadzacej watek;)
[B]mari23[/B] dobrze by bylo,zeby to Wasze konto jednak zostalo do wplat. gdzies na fejsie pisze ze wtedy moga byc znizki dla bezdomniakow...

co do fotek-sliczny ten Tutek:) i widac jak chlopaki sie razem trzymaja ..
a jak faktycznie On sie czuje teraz-potrzebuje jakiejs pomocy w lekach itp.?
nie do konca rozumiem w lecznicy przebywa obecnie czy jak

Edited by beataczl
Link to comment
Share on other sites

[quote name='beataczl'][B]lilk_a[/B] to pisz do moda o zmiane prowadzacej watek;)
[B]mari23[/B] dobrze by bylo,zeby to Wasze konto jednak zostalo do wplat. gdzies na fejsie pisze ze wtedy moga byc znizki dla bezdomniakow...

co do fotek-sliczny ten Tutek:) i widac jak chlopaki sie razem trzymaja ..
a jak faktycznie On sie czuje teraz-potrzebuje jakiejs pomocy w lekach itp.?
nie do konca rozumiem w lecznicy przebywa obecnie czy jak[/QUOTE]

oj, rzeczywiście trzeba ich obu razem wyciągać ze schronu...

przypomniała mi się historia Kajtusia i Dino....też byli nierozłaczni, razem w schronisku, razem w hoteliku, razem aż po grób....

wspaniały i niedrogi hotelik ( kojce) ma ZuziaM, to jest koło Zgorzelca - może poprosić ją i zapytać o ewentualne koszty ?

jeśli chodzi o allegro cegiełkowe - może być "od zaraz", tylko tekst i zdjęcia trzeba wysłać na maila: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]
podam potem link tutaj ( z prośbą o jego "promocję" rzecz jasna ;))

nie możemy tych psiaków bez pomocy zostawić !

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bjuta']Proponuję zamknąć ten wątek (w tym celu trzeba napisać do jakiegoś moda - np Pianki) i założyć nowy. Ten w punkcie wyjścia (założony przez oszustkę) jest niewiarygodny.[/QUOTE]
tak chyba będzie najlepiej , już wczoraj o tym myślałam , a teraz jak Como jest już na dogomanii nic nie stoi na przeszkodzie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mari23']hotelik ( kojce) ma ZuziaM, to jest koło Zgorzelca - może poprosić ją i zapytać o ewentualne koszty ?



nie możemy tych psiaków bez pomocy zostawić ![/QUOTE]

Dzieki Maryniu.
Jak mowilam, mam wolny kojec, bo psiak pojechal do domu kilka dni temu.
To kojec z siatki 2 x 4 m. Mozna wstawic druga budke i psiaki moga zamieszkac razem.
Koszt ...... kurcze ....normalnie za takiego psiaka mam 320 zl za miesiac.
Zwazywszy, ze beda mieszkac razem i sa naprawde niewielkie ( ze zdjecia trudno wywnioskowac ), to po 280 zl za psiaka.
Jesli to Wam odpowiada, to zapraszam.
Po sezonie urlopowym moga zamieszkac w wiekszym kojcu ( jesli oczywiscie do tej pory nie beda juz w swoich domach ).
Prosze o informacje na telefon [B]695 555 221[/B], bo nie zagladam teraz na dogo tak regularnie. Za duzo pracy teraz w sezonie przy psiakach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bjuta']Proponuję zamknąć ten wątek (w tym celu trzeba napisać do jakiegoś moda - np Pianki) i założyć nowy. Ten w punkcie wyjścia (założony przez oszustkę) jest niewiarygodny.[/QUOTE]

[quote name='lilk_a']tak chyba będzie najlepiej , już wczoraj o tym myślałam , a teraz jak Como jest już na dogomanii nic nie stoi na przeszkodzie :)[/QUOTE]

jak bedzie nowy watek podajcie linka prosze

[quote name='zuziaM']Dzieki Maryniu.
Jak mowilam, mam wolny kojec, bo psiak pojechal do domu kilka dni temu.
To kojec z siatki 2 x 4 m. Mozna wstawic druga budke i psiaki moga zamieszkac razem.
Koszt ...... kurcze ....normalnie za takiego psiaka mam 320 zl za miesiac.
Zwazywszy, ze beda mieszkac razem i sa naprawde niewielkie ( ze zdjecia trudno wywnioskowac ), to po 280 zl za psiaka.
Jesli to Wam odpowiada, to zapraszam.
Po sezonie urlopowym moga zamieszkac w wiekszym kojcu ( jesli oczywiscie do tej pory nie beda juz w swoich domach ).
Prosze o informacje na telefon [B]695 555 221[/B], bo nie zagladam teraz na dogo tak regularnie. Za duzo pracy teraz w sezonie przy psiakach.[/QUOTE]

witaj:) dziekujemy za odp. i info :)

Link to comment
Share on other sites

Prosze jednak szukac tez innego miejsca dla psiakow, bo kilka dni temu dostalam prosbe o przyjecie 3 wyrzuconych z auta mlodych onkowatych pieskow.
Czekam praktycznie na potwierdzenie, bo jesli ich nigdzie nie umiescili, to moga w kazdej chwili przyjechac i wtedy przez jakis czas nie bede miala miejsca.
Ale to nie jest na 100 % pewne.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...