Jump to content
Dogomania

Centek MA DOM oby na zawsze!!!


madzia.uje93

Recommended Posts

[quote name='ania91sc']Centuś wczoraj pojechał do nowego domu, ale póki co wolę nic nie pisać, poczekać trochę, bo naprawdę boję się już przy każdej adopcji jak to będzie za tydzień, jak pojawią się jakieś problemy (odpukać)...
U Nestora wszystko wydawało się pięknie, a jednak chłopak wrócił do schroniska... :([/QUOTE]

Czasem odnoszę wrażenie, że ludzie, którzy tylko przyjdą, obejrzą i wezmą psiaka są go bardziej warci niż ludzie, którzy super zachwalają dom a potem po jednym dniu oddają go :/

Powodzenia Centuś, obyś tym razem miał szczęście i oby to byli odpowiedzialni ludzie! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 617
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To jest chyba jakieś fatum...
Właśnie zadzwoniła do mnie Pani i powiedziała, że Centek ugryzł właściciela bez powodu. Zaczyna stawiać się w mieszkaniu, nie bardzo pozwala do siebie dojść, szczeka i warczy... Państwo powiedzieli, że jeszcze się nie poddają ale jeśli się to nie zmieni będzie musiał wrócić. Poprosili o poradę co mają robić, jak się zachować, zadzwoniłam do Magdy i Beaty z prośbą o pomoc. W tej chwili Beata rozmawia z właścicielami, której ogromnie dziękuję, Magdzie tak samo za poradę. Mam nadzieje, że Centek się uspokoi, bo jego zachowanie nie wróży najlepiej...
Naprawdę to jest jakieś fatum, mam już dość :( :( :(

Link to comment
Share on other sites

niestety Aniu, Ty masz duże psy i one mogą budzić lęk, adopcja mniejszych często jest łatwiejsza o ile ktoś się zdecyduje, choć duże znowu budzą większe zainteresowanie.
Boję się, że jeżeli Centuś okaże agresję to jego los może być mocno niepewny, pies w schronisku zachowuje się zupełnie inaczej, pamiętasz tego amstafa, który dziewczynę przytrzymał w łazience aż facet wrócił z pracy? A w schronisku zachowywał się super.

Na pewno nie ma w tym Twojej winy, pomyśl ilu psom znalazłaś dom, a nie ile go straciło!

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj rozmawiałam z Beatą mówiła, że zadzwonili od razu do Niej właściciela Centka, starała się doradzić, powiedzieć jak mają postępować, Państwo chcą jeszcze walczyć. Ale niestety Centek już raz ugryzł, a warczy na nich coraz częściej :( Dziś zadzwonię pod wieczór zapytać co i jak, mam nadzieję, że oni nie zadzwonią wcześniej ze złą wiadomością...
Naprawdę jestem podłamana tym wszystkim. Wiem, że jeśli nie uda im się zapanować nad Centkiem mimo starań to jak wróci do schroniska będzie miał małe szanse na adopcje, bo kto weźmie agresywnego psa...

Dzięki Bożena za pocieszenie ale wiesz jak to jest...
Puszka pamiętam, bo Marcin się nim zajmował niestety jego zachowanie było podobne do tego Centkowego, bo w schronisku też był łagodnym psiakiem...

Link to comment
Share on other sites

Niestety Centek jest w schronisku, wrócił dzisiaj. Nie ma co się dziwić opiekunom, że się wystraszyli, bo naprawdę jego zachowanie jest niepokojące...
Najgorsze jest to, że nie wiem co dalej??? :(
Trzeba zmienić mu opis i to o 360 stopni, dziś spróbuję coś sklecić. On musi trafić do domu z ogrodem, na pewno nie może być w mieszaniu tak mi się wydaje. Powinien trafić do konsekwentnego, doświadczonego właściciela. Zastanawiam się tylko nad tym, czy on się będzie tak zachowywał tylko w mieszkaniu, czy może to się pojawić tak samo w domu z ogrodem (jeśli będzie tylko na dworze). Nie wyobrażam sobie go w kojcu, gdyż on potrzebuje naprawdę DUŻEJ dawki ruchu. Nie wiem co robić??? Nie wiem co dokładnie napisać w tym opisie... Jakiego domu teraz dla Niego szukać??? Czy on w ogóle ma jakieś szanse na dom??? Czy może przydałoby się szukać pomocy u kogoś doświadczonego w takich sytuacjach???
Tak samo jak Bożena uważam, że Ci ludzie byli dość konkretni, wydawali się odpowiedzialni więc raczej nie przesadzali w tym co mówili...

Dzisiaj nie zabierałam go na spacer, poczekamy jak rozwinie się sytuacja ale chciałabym go wyprowadzać normalnie. Dziś jedynie byłam u niego przy boksie, głaskałam go, no i zachowywał się jak zawsze. Ucieszył się na mój widok. Ale z drugiej strony on nigdy nie okazywał żadnej agresji w schronisku. Na początku tylko podgryzał lekko ręce ale to raczej w zabawie i jak się cieszył ale nie był pierwszym psiakiem, który tak robił. Szybko też oduczył się tego zachowania. Jedyna niepokojąca do tej pory sytuacja miała miejsce na akcji na Dolinie kiedy to zwiał i warczał na Panią Anię i nie bardzo chciał dać się złapać...

Link to comment
Share on other sites

ode mnie też brał parówki w boksie i machał ogonem, tak samo jak głaskałam go w biurze, nie wiem co napisać, bo zapewne pamiętacie 4 kg karata, którego wyadoptowałam pomimo, że jego właścicielka miała go uśpić z uwagi na agresję. Nie uwierzyłam, pies pojechał za Poznań i tak (po roku) ugryzł opiekunkę, że miała szyty policzek, i miała inspektora z powiatu, który codziennie obserwował psa, bo oni nie zgodzili sie n na jego uśpienie, ale cały czas jest agresywny, ale co innego 4 kg a co innego 30 kg, wokół Karat chodzi tylko opiekun, reszt rodziny się go boi...

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że może warto by spróbować wysłać Centka do behawiorysty (oczywiście jeśli uda nam się uzbierać całe fundusze na ten cel) chodzi mi o wyjazd, taki miesięczny. Wówczas moglibyśmy dostać informację jak to naprawdę jest z Centkiem, jaka jest szansa dla Niego i jak należy postępować z nim. Co o tym myślicie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madzia.uje93']:-(
Skoro dla Centka życie w mieszkaniu albo z dziećmi odpada, to może pilnowanie w jakiejś firmie było by dla niego najlepsze??[/QUOTE]
Też mi się tak wydaje...Jedynie martwi mnie fakt, że on potrzeuje ogromnej dawki ruchu, a tam może mieć ograniczony dostęp do tego...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ania91sc']Też mi się tak wydaje...Jedynie martwi mnie fakt, że on potrzeuje ogromnej dawki ruchu, a tam może mieć ograniczony dostęp do tego...[/QUOTE]
W większości prawda, ale może Centek trafi na miłośników psów, którzy zapewnili by mu zabawę na terenie firmy i regularne długie spacery, czy za wiele wymagam od życia?:oops:

Link to comment
Share on other sites

Nowy opis Centka:

Centek to średni psiak (waży 30,5 kg, ma 52 cm w kłębie) mocnej budowy, o dwóch obliczach... z jednej strony łagodny, towarzyski i przyjacielski ale z drugiej pies, który wymaga DOŚWIADCZONEGO, KONSEKWENTNEGO opiekuna, gdyż zdarzają mu się momenty, w których nie potrafi nad sobą zapanować i wówczas wykazuje cechy agresywne. Nie nadaje się do mieszkania, szukamy dla niego domu z ogrodem, może zamieszkać w kojcu. Powinien idealnie sprawdzić się jako stróż. Centek potrzebuje dużej dawki ruchu. Uwielbia spacery i gonitwy za zabawką. Mocno ciągnie na smyczy i to on stara się nadać ton na spacerze. Z innymi psami dogaduje się bez większych problemów pod warunkiem, że NIE PRZEBYWAJĄ za ogrodzeniem, gdyż na te reaguje agresywnie wówczas rzuca się, szczeka i warczy. Ma dobry kontakt z opiekunem, reaguje na korekty z jego strony i słowo "fee", gdy robi coś czego nie powinien. Opiekun bez problemu może go głaskać i dotykać. Potrafi wykonywać komendę siad. Na pierwszy rzut oka to wesoły psiak, który merda ogonem do każdego, ale należy pamiętać, że pies będzie wymagał odpowiedniego traktowania, nie może poczuć, że to on rządzi! Kontakt do opiekuna: tel. 668-452-677, mail: [email][email protected][/email]


CO O TYM MYŚLICIE???

Kasiu jak zdobędziemy nowy numer to bardzo bym Cię prosiła o zmianę opisu i zdjęcia na któreś z tych:
[img]https://lh5.googleusercontent.com/-hscjMzo6GYU/Ud72kVSxyKI/AAAAAAADKHU/fHiTWDs1TIk/s720/IMG_0479.JPG[/img]
[img]https://lh3.googleusercontent.com/-9f1U6vDLuN0/UerhqR7HtOI/AAAAAAADKxk/NiDFqRFSt5c/s512/P7200052.JPG[/img]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...