Jump to content
Dogomania

śnieg na łapkach


Małgorzata

Recommended Posts

Może to głupie pytanie ale... Właśnie wróciłam "z gór" i wyobraźcie sobie że tam był śnieg :D !(jestem rodowitą szczecinianką, więc mnie to dziwi). No i po kilku kwadransach na śniegu łapki mojej suni (sznaucerki) były tak oblepione twardymi śnieżnymi kulkami, że ciężko jej było chodzić. Ona ma dość długie włosy na nogach i na nich robiły się całe "winogrona" z twardych, ciężkich do rozkruszenia śniegowych kulek.

Czy można temu jakoś zapobiegać? Czy może coś jest nie tak z jej sierścią, że tak łatwo ulega "oblepieniu"?

Link to comment
Share on other sites

Sprawdzony sposób to smarowanie psich łap linomagiem lub wazeliną :) (smaruje się opuszki, sierść między nimi i można także sierść wokół pazurów).

Właśnie wróciliśmy z ponad godzinnego spaceru po lasie. Psice ganiały po największych zaspach. I cały spacer miałam spokój ... żadnej kuli śniegowej nie musiałam psiakom z łap usuwać.

Polecam sposób :D

Tu masz lekturę do poczytania:

http://www.dogomania.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=7200&postdays=0&postorder=asc&start=75

Link to comment
Share on other sites

Łapki to ja jej smaruję (wazeliną), ale najgorzej jest z tymi włosami wyżej, aż do łokci - kolan i na podwoziu :wink: . Ona ma tam wszędzie długie włosy (troche mi szkoda to obciąć) i po spacerze wygląda jak pudelek z takimi bąbkami na łapkach. Spróbuję z tą odżywką, bo oliwka jakoś nie pomagała.

A w sumie to żaden problem - przecież zaraz będzie wiosna :D

Link to comment
Share on other sites

Ja też mam szanucera i dobrze wiem o czym mówisz...

Ale chyba jednym sposobem na kulki z lodu, to niezbyt długie spacery... na razie nie znam innego sposobu :roll: JA jak tylko wracam z takiego dłuższego (około 40 min) spaceru pies od razu pod ciepłą wodę, żeby kulki się rozpuściły :wink:

JA już chcę wiosnę!!! Koniec problemów z wycieraniem łap, suszeniem spa, myciem łap i czym tam jeszcze... jak tylko sie ociepli ide z GALĄ do fryzjera, bo straszlwie zarosła przez tą zimę!!!

JusT@ & GALA

Link to comment
Share on other sites

U mnie to samo :D Tylko, ze ja przychodze do domu, lekko wycieram szmatka i puszczam psiaka i on sobie biega w przedpokoju (nie mam dywanu tylko kafelki) i kulki sie rozpuszczaja :D Potem tylko mopem szuru-buru 8) A jeśli chcialbym lapki pod ciepla wode to bym musial cala lazienke wycierac.... moj psiak panicznie boi sie wody..... moze w wakacje nad jeziorem zmieni do niej stosunek :D

A tak poza tym to tez chce wiosne. Ale dobrze, ze coraz cieplej sie robi... zima powoli odchodzi!! HURRRA!! :P :D :lol: 8) :fadein:

:evilbat: !

Link to comment
Share on other sites

Matt nie ciesz się za wcześnie bo cos słyszałam, że zima jeszcze wróci... :(

Mój pies tez nie przepada za wodą, ale mam nadzieje, ze na dzialce sie do niej przekona:) Będzie sobie pływała i latała z całą bandą działkową po polach i będzie fajnie :wink:

A najlepiej to jak teraz jest odwilż i idziemy sobie chodnikiem i jest kałuża, a ona nie wie czy przejść ją czy przeskoczyć czy pójśc dookoła, ale zazwyczaj chodzi dookoła nawet jeśli musiałaby kilometr pokonać:) Dziwny ten mój pies....

JusT@ & GALA

Link to comment
Share on other sites

To ty się Justa tylko ciesz, że pies ci omija kałuże, mój jak znalazł kałużę w promieniu 100 metrów to się w niej kąpał (teraz już troszkę z tego wyrósł, ma ponad 8 lat), żadnej stojącej wodzie nie przepuścił, ale na szczęście ma taką sierść,że nic się jej nie czepia - nawet rzepy rzadko - owczarko niemiecko podebną jak i cały on

Link to comment
Share on other sites

Ja też próbowałam samrować łapy wazeliną, ale jakos niespecjalnie pomagało :/ Pozatym jak już jej strasznie dużo śniegu nawłazi miedzy opuszki to po prostu go usówam!! Najszybszy sposób ;) Ale czasem jak idzie po chodniku to tak fajnie stuka tym śniegiem o podłoże jakby na szpilkach szła :) Łoczywiście to znak, że trzba usunąć nadmiar śniegu z łap:)

Jednak ten problem się kończy, bo zima mam nadzieje, juz nie powróci (na razie w wawce słoneczko świeci a aśniegu prawie niema) :)

JusT@ & GALA

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...