Jump to content
Dogomania

Ślepy psiak spod Wrocławia poszukuje ciepłego kąta i szansy na lepsze życie...


Recommended Posts

[CENTER]Niestety Ślepak powrócił z adopcji... :-(

Psiak musiał zostać oddany, ponieważ zaistniał konflikt pomiędzy nim, a innymi psami...
Ślepak ma tendencję do "gwałcenia" swoich towarzyszy.
Nadzieją miała być kastracja, lecz niestety w niczym nie pomogła...
A jego zapędy doprowadziły do ataku ze strony jednego z psiaków i bardzo krwawo i boleśnie się dla niego zakończyły...

Teraz przebywa w oławskim schronisku.

Okazało się także, iż nie jest staruszkiem - ma około 4 lata...

Kąt dla Ślepaka z "problemem" wciąż potrzeby... :-(

Teraz jednakże ów kąt musiałby być tylko jego kątem... Współistnienie z innymi psami raczej nie wchodzi w grę...

===================================

Oto psiak, który szuka swojej szansy na... życie.

Nieznane są jego losy, ale ma już swoje lata - [B]ponad osiem[/B],
i co najgorsze - [B]nie widzi[/B]...

Weterynarz, który operował mu łapę (miał na niej jakąś "gulę"),
proponował uśpienie go, lecz Pani,
która bardzo chce mu pomóc, nie zgodziła się.

Pies obecnie przebywa w pobliżu Wrocławia.
Jest niestety zamknięty w piwnicy,
dlatego bardzo potrzebuje pomocy...
...[B]ciepłego kąta[/B], [B]opieki [/B]i [B]uczucia[/B].

Oto on:

[IMG]http://imageshack.us/a/img546/6783/p1040747k.jpg[/IMG]

[IMG]http://imageshack.us/a/img850/5521/p1040777b.jpg[/IMG]

[IMG]http://imageshack.us/a/img28/3489/p1040778w.jpg[/IMG]

[IMG]http://imageshack.us/a/img585/7995/p1040768f.jpg[/IMG]

[IMG]http://imageshack.us/a/img824/9066/p1040774g.jpg[/IMG]

[IMG]http://imageshack.us/a/img341/2228/p1040765c.jpg[/IMG]

[B]Bardzo prosimy o pomoc![/B]

[/CENTER]

Edited by MyrkurDagur
Link to comment
Share on other sites

[quote name='ocelot']Ale dlaczego w piwnicy?[/QUOTE]

Nie ma nigdzie dla niego miejsca - został zabrany z przytuliska, w którym z racji jego stanu groziło mu uśpienie. Psiak wychodzi na dwór i z tego, co wiem, jest bardzo spokojny i garnie się do człowieka...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sarunia-Niunia']Dziewczyny, trafiłam tu z wątku Bobiczka...
Moim zdaniem trzeba Bidusiowi szybko robić wydarzenie na fb... stamtąd pomoc jest naprawdę realna....[/QUOTE]

A czy wiesz może, kto mógłby pomóc i zająć się tym...? Ja nie mam pojęcia o fejsbukowych akcjach...

Link to comment
Share on other sites

Otrzymałam informację, iż psiak znalazł dom - przygarnęła go pani, która ma już kilka psiaków, w tym także innego niewidomego, a jeszcze innego wyciągniętego ze schroniska. Ma duży teren, więc psiaki mają dla siebie wiele przestrzeni do dyspozycji. Mam także otrzymać dodatkowe informacje, więc jeśli tylko coś więcej wiedzieć będę, dam znać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MyrkurDagur']A czy wiesz może, kto mógłby pomóc i zająć się tym...? Ja nie mam pojęcia o fejsbukowych akcjach...[/QUOTE]
[quote name='MyrkurDagur']Otrzymałam informację, iż psiak znalazł dom - przygarnęła go pani, która ma już kilka psiaków, w tym także innego niewidomego, a jeszcze innego wyciągniętego ze schroniska. Ma duży teren, więc psiaki mają dla siebie wiele przestrzeni do dyspozycji. Mam także otrzymać dodatkowe informacje, więc jeśli tylko coś więcej wiedzieć będę, dam znać. [/QUOTE]

Najlepsze wieści, jakie mogłam tu przeczytać, a do założenia wątku chciałam się zaoferować...
Na szczęście już nie potrzeba:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Niestety temat Ślepaczka powraca... :(

Psiak musiał zostać oddany, ponieważ zaistniał konflikt pomiędzy nim, a innymi psami - Ślepak ma tendencję do "gwałcenia" swoich towarzyszy. Nadzieją miała być kastracja, lecz niestety w niczym nie pomogła... A jego zapędy doprowadziły do ataku ze strony jednego z psiaków i bardzo krwawo i boleśnie się dla niego zakończyły...

Teraz przebywa w oławskim schronisku.

Kąt dla Ślepaka z "problemem" wciąż potrzeby... :( Teraz jednakże ów kąt musiałby być tylko jego kątem... Współistnienie z innymi psiakami nie wchodzi w grę...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marycha35']O jasny gwint, zapisuję bidulca. Wrzucę Twoje pytanie-zaproszenie na Owczarkową Skarpetę, w moim banerku link:) Psiak z lekka onkowaty;)[/QUOTE]

Dziękuję! :)

---------------------------

Ja niestety wyjeżdżam za kilka godzin na tydzień, ale zaraz po powrocie zajmę się wątkiem. Postaram się także odwiedzić Ślepaka w schronisku, to będę mogła coś więcej od siebie napisać.

Będę bardzo wdzięczna za odwiedzanie i przekazywanie wątku Ślepaka. Obawiam się bowiem, że będzie miał on nikłe szanse na adopcję...

Link to comment
Share on other sites

Dziewczynki koleżanka z Dogo (Iljova) obiecała zrobić dla Ślepaczka kolaż z tekstem i z fotami i wstawić to na FB oraz rozsyłać, zapraszać na wątas i ogólnie maks reklamować psiaka. Tylko potrzebuje namiary osoby, która się psem opiekuje, tele, email. Umówiłam się z Nią tak, że jak dane się pojawią wyślę Jej sms i Ona zaczyna akcję reklamową:) Ilusiu, dziękóweczka śliczna:):):)

Link to comment
Share on other sites

Jestem na zawołanie Marychy :)
Na fb też będę udostępniać jak Iljova mi poda link do wydarzenia.
Czy do chłopaka nie byłoby dobrze tresera-behawiorystę...może on by pomógł na to zachowanie....kiedyś psi psycholog powiedział mi że to zachowanie nie musi oznaczać seksualnego podłoża,to u psów jest oznaka zabawy...dziwne bo dziwne ale....wystarczy czasem dobra chęć opiekuna - może wystarczyć karcenie gazetą.Mi pokazywał jak reagowac gdy pies skacze.najpierw prowokowac do skakania i od razu zrzucać, odrzucać i karcić...może warto próbować ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...