Jump to content
Dogomania

pomocy! musze podjac decyzje


pszczolka

Recommended Posts

Przeczytalam wszystkie podfora z karmami i... nadal nie potrafie sie zdecydowac! Help!
Chcialabym kupic mojemu czworonogowi karme o jak najlepszym skladzie. Z powodu czasu BARF raczej odpada.
Nie mam mega ograniczen cenowych, ale wolalabym zeby jej cena byla nizsza nic Orijen:razz:
Posiadam Shih Tzu, 6 lat, nie jest jakos szczegolnie wybredny. Nie ma alergii.
Byloby milo gdyby pozytywnie dzialala na siersc futrzaka.
Jakie macie propozycje?

Link to comment
Share on other sites

powiem Ci tak, mój od Acany ma brzydkie zacieki pod oczami (co nie znaczy że Twój też musi), TOTW składowo jest ok, Fish4dogs pozmieniał ostatnio skład, uchował sie tylko ten dla ras małych z ryb oceanicznych (zobacz sobie ze inne smaki mają mączki grochowe), jednak te 3 co podałaś są ok ogólnie

Link to comment
Share on other sites

hej hej :) przerabiałam to samno 3 tygodnie temu :)
mam "dużego yorka" ze schroniska, ma około 2-3 lat
na początku kupowałam mu Royala i jadł na przemian z gotowanym (ryż/mięso/marchewka/seler)
ale chciałam mu dawać coś lepszego niż Royal

Po przeczytaniu składów, kupiłam Acanę czerwoną Small i Orijen czerwony.
Wszystko fajnie, smakowitość ok, ale pies miał mega biegunki przez tydzień, mimo stopniowego przywyczajania do karmy...
zrezygnowałam..

I od 2 tygodni testujemy nowe karmy (próbki).
Przetestowaliśmy:
Fish4dogs (wszystkie rodzaje) - smakowitość zerowa - musiałam mieszać z ryżem, żeby to zjadł.
Sam's Field - smakowitość ok, skład super, zapach ok, cena - taniej niż Royal. Tylko słabo dostępny jest, ale na stronie www można znaleźć wszystkie punkty dystrybucji.
Symply kupione w Kakadu - tańsze od Royala, smakowitość ok, ale skład bez rewelacji. Plus - ładnie pachnie.
Fitness Trainer - skład średni, tańszy od Royala, smakowitość średnia

Czekam jeszcze na próbki od dobrej dusz :) Jara mi przesłała [COLOR=#000000]Canidae Free Grain Pure Land i White Wolf Nord Salomon Gold Edition.
Będziemy na dniach testować.

W skrócie - Acany nie polecam, Orijena też nie - to nie dla psów wrażliwych, poza tym duzy procent psów ma od nich biegunkę. Tak weterynarz jak i obsługa w sklepie zoologicznym (centrum Dr Seidla w Łodzi) powiedzieli, że to dość cieżka karma i nie wszystkie psy ją tolerują. Ma dużo ziół, może to ma wpływ.

Najlepiej zdobądź próbki, zanim kupisz duży worek.

Wydaje mi się, że docelowo zostaniemy przy Sam's Field. Ma dobry prosty skład, dużo mięsa, dobrą cenę, opinie i psu smakuje. Sto razy lepszy niż Royal.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Myślałam, że żeby ewentualne skutki działania karmy ocenić trzeba "trochę" pokarmić nią psa, wydawało mi się, że tak z dnia na dzień ciężko coś ocenić.Póki co u psa po Acanie nie ma biegunki, ale on też jakiś mega wybredny nie jest. To raczej ja chcę mu dać jak najlepszą karmę.
Zapewne przetestuje jeszcze Taste of the wild i Fish4dogs i moze cos jeszcze.

Link to comment
Share on other sites

Póki co jest ok. Pies je ze smakiem. Nie ma biegunki. Dobre wrażenie zrobił na mnie wygląd krokiecików. Pies wygląda na zadowolonego. Na konkretne efekty muszę poczekać, ale po dzisiejszej rozmowie ze sprzedawcą z zoologicznego chyba zmienię z czasem na Pacifice albo Fish4Dogs, ogólnie coś z rybkami.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='vicvictoria']Pamiętaj , żeby wybierać karmy bezzbożowe z dużą ilością mięsa . Twój pies , to nie chomik , tylko mięsożerca .[/QUOTE]
Co nie znaczy, że wszystkim psom taka karma służy.. Jakby już się odwoływać do natury psa, to przeciętnemu mięsożercy starczy 2-3 gram białka na kilogram masy ciała, psom "kanapowym" nawet mniej.

Co nie zmienia faktu, że jeśli taka karma psu służy - to warto w nią inwestować. Tylko.. nie zakładać od razu, że to idealne rozwiązanie w każdym przypadku, bo tak nie jest. Nie tylko ze względu na dużą ilość białka (które jest szkodliwe w sumie głównie dla psów z chorymi nerkami, zdrowym raczej nie zaszkodzi) ale również na sam proces trawienia. Choćby częste gazy i utrudnione trawienie (sucha karma długo zalega w przewodzie pokarmowym, a białko niestrawione zaczyna gnić). Poza tym, przy dużej ilości białka pies powinien dużo pić - a nie zawsze się tak dzieje przy suchej karmie. No i samą specyfikę suchej karmy, której do żywienia naturalnego bardzo daleko :)
Także.. Żadna karma nie jest idealna niestety. Trzeba karmienie dobrać tak, żeby nie tylko było logiczne z punktu widzenia medycyny, ale również służyło psu po prostu :)

Edited by Evodish
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Evodish']Co nie znaczy, że wszystkim psom taka karma służy.. Jakby już się odwoływać do natury psa, to przeciętnemu mięsożercy starczy 2-3 gram białka na kilogram masy ciała, psom "kanapowym" nawet mniej.

Co nie zmienia faktu, że jeśli taka karma psu służy - to warto w nią inwestować. Tylko.. nie zakładać od razu, że to idealne rozwiązanie w każdym przypadku, bo tak nie jest. Nie tylko ze względu na dużą ilość białka (które jest szkodliwe w sumie głównie dla psów z chorymi nerkami, zdrowym raczej nie zaszkodzi) ale również na sam proces trawienia. Choćby częste gazy i utrudnione trawienie (sucha karma długo zalega w przewodzie pokarmowym, a białko niestrawione zaczyna gnić). Poza tym, przy dużej ilości białka pies powinien dużo pić - a nie zawsze się tak dzieje przy suchej karmie. No i samą specyfikę suchej karmy, której do żywienia naturalnego bardzo daleko :)
Także.. Żadna karma nie jest idealna niestety. Trzeba karmienie dobrać tak, żeby nie tylko było logiczne z punktu widzenia medycyny, ale również służyło psu po prostu :)[/QUOTE]

Co innego zawartość mięsa, a co innego białka . Ja swojego psa nie będę karmiła zbożami , kukurydzą i innym węglowodanowym świństwem ! co mają powiedzieć karmiący dietą Barf , która opiera się tylko na mięsie , warzywach i owocach . To jest bliska naturze dieta . A o "dobroczynnym" działaniu węglowodanów radzę się tu dokształcić [url]http://www.krakvet.pl/forum/viewtopic.php?f=6&t=16482[/url] . Caly czas mówimy o zdrowym psie !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...