Jump to content
Dogomania

labradorka , która ulega wszystkim psom i boi się ich dominacji


dobrusia

Recommended Posts

witam
mam suczkę Labradorkę 2 lata i mam z nią mały problem , jest uległa wszystkim napotkanym psom , każdy samiec sobie na niej ćwiczy, jest to strasznie irytujące. Na spacerze spotka psa np. yorka i przed nim się kładzie. W stajni mamy 4 psy 3 z nich są to małe suczki i jeden samiec . Suki ją zawsze podgryzą nastraszą a ona podkuli ogon i chowa sie za mnie . Pies na niej ćwiczy jak tylko spuszczę ją z oka, Nie wiem co mam robić, chciała bym aby umiała się obronić i nie była taka ciotka . Jest psem po szkoleniach podstawowych , jest bardzo grzeczna, nie boi sie tak to niczego tylko psów . Proszę jak wiecie co z tym można zrobić to błagam dajcie mi jakieś wskazówki. Nie chce jej uczyć agresji tylko takiej pewności siebie.:placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dobrusia']witam
mam suczkę Labradorkę 2 lata i mam z nią mały problem , jest uległa wszystkim napotkanym psom , każdy samiec sobie na niej ćwiczy, jest to strasznie irytujące. Na spacerze spotka psa np. yorka i przed nim się kładzie. W stajni mamy 4 psy 3 z nich są to małe suczki i jeden samiec . Suki ją zawsze podgryzą nastraszą a ona podkuli ogon i chowa sie za mnie . Pies na niej ćwiczy jak tylko spuszczę ją z oka, Nie wiem co mam robić, chciała bym aby umiała się obronić i nie była taka ciotka . Jest psem po szkoleniach podstawowych , jest bardzo grzeczna, nie boi sie tak to niczego tylko psów . Proszę jak wiecie co z tym można zrobić to błagam dajcie mi jakieś wskazówki. Nie chce jej uczyć agresji tylko takiej pewności siebie.:placz:[/QUOTE]

Moim zdaniem to, że jest uległa, jest na pewno lepsze niż gdyby miała być dominująca, szczególnie skoro jest całe stado. Jest taka książka, "Strachopies", w której mogłabyś znaleźć coś ciekawego, ale przede wszystkim poszukaj sobie, jak można zwiększać u psa pewność siebie. Suczka jest grzeczna, skoro chowa się za Tobą, to pewnie szuka w Tobie oparcia - starałabym się nie pozwalać innym psom na przesadne jej gnębienie, wtedy i ona bedzie się mniej bać, jak zobaczy, że przewodnik panuje nad wszystkim. Możliwe, że ona taka po prostu jest i wiele na to nie poradzisz - jedyne, co mi przychodzi dodatkowo do głowy to to, że wszystkie znane mi suki po sterylizacji stały się bardziej "twarde" i mniej uległe.

Link to comment
Share on other sites

Larys super dzięki za podpowiedz, właściwie to wiem że mam ją nauczyć ją pewności siebie tylko nie wiem zupełnie jak. Na chwilę obecną nie chce jej sterylizować bo chcemy szczeniaki. co to tej grupki psów to taki był przykład bo każdy pies na spacerze równa się strach. Najgorsze jest to że daje psom na sobie ćwiczyć i uwierzcie że na prawdę jest to wstyd :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dobrusia'] Najgorsze jest to że daje psom na sobie ćwiczyć i uwierzcie że na prawdę jest to wstyd :([/QUOTE]
a Ty od czego jesteś? nie pozwalaj na to, żeby inne psy gnębiły Twoją sukę. niestety, u psów tez się może tak zdarzyć, ze osobnik słabszy będzie zwyczajnie gnębiony przez silniejszego i tu już rola właściciela, żeby na to nie pozwalał.
a suka ma rodowód?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dobrusia']Larys super dzięki za podpowiedz, właściwie to wiem że mam ją nauczyć ją pewności siebie tylko nie wiem zupełnie jak. Na chwilę obecną nie chce jej sterylizować bo chcemy szczeniaki. co to tej grupki psów to taki był przykład bo każdy pies na spacerze równa się strach. Najgorsze jest to że daje psom na sobie ćwiczyć i uwierzcie że na prawdę jest to wstyd :([/QUOTE]

rzeczywiście genialny pomysł rozmnażac sukę, która jest strachliwa/niepewna siebie


jestes "przewodnikiem stada" czy nie jestes? nie pozwalaj zadnym psom jej napastowac! ona sie boi bo nie ma ZADNEGO oparcia w tobie

Link to comment
Share on other sites

no a co wy myślicie że zostawiam ją na pastwę losu !!!!!! aż taim tyranem nie jestem i jasne że ją bronie , ale chciała bym żeby też sama to potrafiła,nie mam zamiaru jej teraz rozmnażać tylko jak się poprawi !!!!!!! nie chce żebyście mnie umoralniali choć to czasem pomaga , tylko podpowiedzieli jak z nią ćwiczyć itp

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dobrusia']no a co wy myślicie że zostawiam ją na pastwę losu !!!!!! aż taim tyranem nie jestem i jasne że ją bronie , ale chciała bym żeby też sama to potrafiła,nie mam zamiaru jej teraz rozmnażać tylko jak się poprawi !!!!!!! nie chce żebyście mnie umoralniali choć to czasem pomaga , tylko podpowiedzieli jak z nią ćwiczyć itp[/QUOTE]

Nie unoś się to po pierwsze. Po drugie- jakim cudem jakikolwiek pies na niej ćwiczy skoro ją tak szlachetnie bronisz? Masz działać zanim zacznie ją jakiś tyrać. I zapewnić jej dużo kontaktu z psami zrównoważonymi które nie mają potrzeby tyrania słabszego osobnika.

Jak się przejawia ten jej strach przed innymi psami spotykanymi na spacerach? Ogon pod siebie i dzida do tyłu, chowanie się za ciebie czy co?


Z psa uległego nie zrobisz psa dominującego, przykro mi. To tak jak z ludźmi- jak ktoś z natury jest ciapą to nie stanie się nagle herosem co bys nie zrobil.


Po kiego chcesz ją rozmnażać? Rozumiem że ot tak sobie, a szczeniaczki rozdać za darmo "dobrym" ludziom?

Link to comment
Share on other sites

jej strach przejawia się ta że kładzie się od razu przed każdym napotkanym psem czy to dog czy to york . ma też pieski z którymi się bawi ale jest to jeden dwa . nie wiem czy to fakt że wychowywana była z dorosłym psem ?? bo ja jestem jej drugim właścicielem suczki jak miała 5 miesięcy to ją wzięłam a od małego wychowywała się z dorosłym samcem labradorem czy to też miało jakiś wpływ

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dobrusia']jej strach przejawia się ta że kładzie się od razu przed każdym napotkanym psem czy to dog czy to york . ma też pieski z którymi się bawi ale jest to jeden dwa . nie wiem czy to fakt że wychowywana była z dorosłym psem ?? bo ja jestem jej drugim właścicielem suczki jak miała 5 miesięcy to ją wzięłam a od małego wychowywała się z dorosłym samcem labradorem czy to też miało jakiś wpływ[/QUOTE]

Możliwe, że po prostu suczka miała zapewnioną małą ilość kontaktu z innymi psami w pierwszych miesiącach jej życia. MOżliwe też, że była tyrana od początku jako słabsza, a hodowca czy ten od kogo ją wziąłeś nie ingerował, nie bronił jej i pozwalał na takie jej traktowanie.

Ja szczerze wątpię, żeby coś się w tej kwestii zmieniło- ona jest po prostu bardzo uległa i tyle. Pomyśl właśnie o zapewnieniu jej kontaktu z psem (psami), które nie są tak nachalne, nie próbują jej stłamsić- w ich towarzystwie będzie się czuła bardziej zrelaksowana.
Jesli tylko jakiś spotkany przez was pies będzie próbował ją zdominować mimo tego że przecież okazuje ona uległość- natychmiast to przerwij, odgrodz tego psa od niej sobą, odsuń go nogą- cokolwiek. Nie możesz pozwalać na to żeby inne psy po niej jeździły.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dobrusia']no a co wy myślicie że zostawiam ją na pastwę losu !!!!!! aż taim tyranem nie jestem i jasne że ją bronie , ale chciała bym żeby też sama to potrafiła,nie mam zamiaru jej teraz rozmnażać tylko jak się poprawi !!!!!!! nie chce żebyście mnie umoralniali choć to czasem pomaga , tylko podpowiedzieli jak z nią ćwiczyć itp[/QUOTE]

Czy Ty wiesz cokolwiek o genetyce, żeby sukę rozmnażać? Co za różnica, czy jej się poprawi? Myślisz, że jak nagle stanie się pewna siebie, to jej się to w genach zapisze i przekaże takie cechy szczeniakom? Jest nadmiernie uległa, niepewna siebie i to właśnie szczeniaki od niej dostaną. Po co? Jest pełno labradorów, które mają fajne i stabilne charaktery. Twojej suce szczeniaki do szczęścia nie są potrzebne. A jak masz ochotę poniańczyć słodkie szczeniaki, to na pęczki jest ich w schroniskach, weź sobie kilka na dom tymczasowy. Na jedno wyjdzie.

Ćwicz z suką posłuszeństwo przy innych psach. Podstawowe komendy, sztuczki. Możecie się zapisać do jakiegoś klubu sportowego (u mnie w okolicy są grupy ludzi, którzy ćwiczą z psami do Obedience, czyli posłuszeństwo sportowe) lub znajdź w necie ludzi, którzy spotykają się, żeby z psami ćwiczyć. Chodzi o to, żeby te psy nie bawiły się bez kontroli, ale żeby były skupione na właścicielach i nie mogły się wzajemnie dręczyć. Twoja suka zauważy, że przy innych psach spokojnie może się skupić na Tobie, a szkolenie podnosi pewność siebie. Kiedy pies wie, co ma robić, łatwiej mu reagować.

No i do diaska, nie pozwalaj innym psom na poniewieranie Twoim! Proś właścicieli o zabranie nachalnych psów, jeśli na spacerze podbiegnie jakiś i nie da się go odgonić - rzuć łańcuszek albo pełną wody butelkę pod łapy. To Twój pies i masz obowiązek zapewnić mu komfort psychiczny :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...