Jump to content
Dogomania

Kaganiec CHOPo.


Maron86

Recommended Posts

Witam
Przymierzam sie do kupienia kaganca fizjologicznego CHOPo dla mojego psa.
Niestety nie mam zielonego pojecia ktory wybrac.
Pies to 52kg samiec 'w typie' Mastifa Tybetanskiego.

Wydaje sie ze ma chudy i dlugi pysk, ale jak sie okazuje szukajac kaganca powinien nosic o ten:
[url]http://allegro.pl/chopo-kaganiec-bernardyn-nowofunland-pies-i2981854043.html[/url]
Jednak bardziej mi sie podoba ten:
[url]http://allegro.pl/chopo-kaganiec-pro-rotwailer-cane-corso-pies-i2935863253.html[/url]
pod wzgledem konstrukcji.

Szaman ma dlugosc mordy 9,5cm - teraz nie wiem czy powinnam wybrac ta wersje dla bernardyna/nowofundlanda. Czy tez dla tego Cane Corso ktory moze byc lekko za dlugo?
Zalezy mi zeby kaganiec nie byl za dlugi dla niego, ale tez zeby moj maly mial jak morde rozdziabic, ziewnac, dyszec - a biega z nia wiecznie otwarta paszcze niezaleznie od pogody.

Czy ma ktos doswiadczenie w kupowaniu kaganca dla bernardyna/nowofunlanda?
Czy one przypadkiem im dalej od krtani tym bardziej zwezony (jak to jest w przypadku kagancow dingo?)?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

a może taki (sznaucer olbrzym bobteil) - [url]http://allegro.pl/kaganiec-fizjologiczny-chopo-bobtail-sznaucer-pies-i3043153115.html[/url] ? zapytaj sprzedawcy, powinien doradzić

Link to comment
Share on other sites

Ja też potrzebuję pomocy w doborze rozmiaru kagańca. Niestety pisałam do 3 sklepów i każdy mi odpisuje w jaki sposób mam zmierzyć psa. Wiem jak zmierzyć, już zmierzyłam! A dalej nie mogę dobrać. Odpisali mi, że albo jamnik/pudel, albo sznaucer mini suka, albo spaniel/foxterier. Pff! dalej nie wiem KTÓRY będzie dobry.
Może ktoś z Was mi pomoże?

Wymiary Loli:
długość pyska 6cm
szerokość pyska w najszerszym miejscu 6cm
wysokość przy zamkniętym pysku 5cm

obstawiam jamnik/pudel suka ale nie wiem czy nie będzie za mały, ma tylko 1cm więcej długości, za to już jamnik pies ma aż 3,5cm więcej długości

Link to comment
Share on other sites

Wstawiam zdjęcie. Zwierz nie podobny do żadnej rasy. 100% kundel. Ma 5 miesięcy i nie wiem ile jeszcze urośnie :( ale do kagańca chcę przyzwyczajać już teraz. Najwyżej z czasem wymienię na większy.
Szukałam tych kagańców wszędzie, no nie ma. Podobno gdzieś na ursynowie jakiś sklep ma kilka sztuk, nie zamawiają więcej, nie mają wszystkich rozmiarów. Nie opłaca mi się jechać na drugi koniec miasta, żeby zobaczyć za duże rozmiary.
Brezyl, znasz taki sklep to mi powiedz gdzie. Ja byłam w kilku okolicznych zoologach, pytałam czy nie mogą mi ściągnąć z hurtowni, pytałam też w kakadu, wstyd bo obsługa nie wiedziała co to... jeden gdzieś coś słyszał ale na oczy nie widział

[IMG]http://www.dogomania.pl/forum/attachment.php?attachmentid=10567&d=1361558353[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Ja swojemu mierzylam dlugosc kufy zeby kaganiec nie zwisal, szerokosc glowy zeby kaganiec wlazl i wysokosc jak ma 'rozdziabiona' zeby mogl swobodnie ziewnac, szczekac, ziac.

Radze porownac do rasy do ktorej nasz zwierz wymiarowo jest podobny.

PS. Ja nie znalazlam w Policach (nie slyszeli nawet o takich tylko dingo), ani w Szczecinie (tam gdzie dalabym rade dojechac z psem zeby przymierzyc).


@EDIT
Pisalam akurat razem z Pania :P
Jak dla mnie nie oplaca sie kupowac CHOPo zanim pies nie przestanie rosnac. Pozniej bedzie szkoda kupowac znow 2gi kaganiec 'bo w ten jeszcze sie upchnie', a ogolnie to tylko uzywany okazjonalnie ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maron86']
@EDIT
Pisalam akurat razem z Pania :P
Jak dla mnie nie oplaca sie kupowac CHOPo zanim pies nie przestanie rosnac. Pozniej bedzie szkoda kupowac znow 2gi kaganiec 'bo w ten jeszcze sie upchnie', a ogolnie to tylko uzywany okazjonalnie ;)[/QUOTE]
Chciałam najpierw kupić plastikowy, ale okazało się że te ładniejsze są drogie a te tanie są koszmarnie brzydkie :) w pobliskim zoologu kaganiec plastikowy ponad 20zł. wolę dołożyć i kupić fizjologa. Zresztą, mam taki sposób na wszystkie rzeczy, z których mi pies wyrasta: oddaję albo na bazarek albo do zaprzyjaźnionej fundacji. Może mało opłacalne, ale wierzę, że dobro wraca ;)

Link to comment
Share on other sites

Chyba ze tak :) Nasza 10letnia suka ma swoj kaganiec 'od malego' bo nosi go tylko w autobusie, a jezdzi raz na rok :P.

Po wymiarach ktore podala Pani odnosnie psa wydaje mi sie ze ten kaganiec powinien byc ok:
[url]http://allegro.pl/chopo-kaganiec-fox-terrier-cocker-spaniel-suka-i3034730666.html[/url]

Prosze pamietac ze szerokosc mozna troche nagiac i zmiejszyc/zwiekszyc bo kaganiec ma te 'widelki' nachodzace na czaszke. Mojemu musialam troche rozszerzyc ;). Moze byc pasek skorzany za dlugi, u mnie wlasnie tak bylo - wystarczylo nawiercic dziurke w odpowiednim miejscu.
Z kaganca jestem zadowolona (w koncu z 'jorczkami' nie podlaza mi pod psa), pies tez bo ma wiecej swobody i nie chodzi na kantarku

Link to comment
Share on other sites

Myślałam o tym rozmiarze, długość 7,5 jest w sam raz, ale szerokość 9cm i wysokość 10cm to mi się wydaje za dużo. Nawet jak się dognie to i tak będzie wieelki. Lola na u nasady pyska 6cm i dalej jej się mocno zwęża, przy nosie ma szczuplutki pychol. Mordka taka trójkątna.
Zamierzam jej kaganiec zakładać od czasu do czasu, np w lesie lub u weterynarza jeśli zajdzie konieczność. Autobusami nie jeździmy ale w życiu różnie bywa i wolę mieć psa zapoznanego z kagańcem, żeby problemów nie było :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hej']Brezyl, znasz taki sklep to mi powiedz gdzie. Ja byłam w kilku okolicznych zoologach, pytałam czy nie mogą mi ściągnąć z hurtowni, pytałam też w kakadu, wstyd bo obsługa nie wiedziała co to... jeden gdzieś coś słyszał ale na oczy nie widział [/QUOTE]

Nie jestem z Warszawy, ale miałam nadzieję, że w tak dużym mieście bez problemu można znależć chopo. Co do "Kakadu" nie dziwi mnie to, czas kiedy tą firmę prowadzili pasjonaci i takich zatrudniali minęły i to się nie wróci.
Natomiast co do postu Maron86, czasami chopo można dostać w Dog Games w Szczecinie, jeżeli nie ma ich na ich stronach internetowych, można się zapytać kiedy maja dostawę. Mnie sprowadzili trzy abym mogła wybrać najlepszy dla mojego psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Brezyl']Nie jestem z Warszawy, ale miałam nadzieję, że w tak dużym mieście bez problemu można znależć chopo. Co do "Kakadu" nie dziwi mnie to, czas kiedy tą firmę prowadzili pasjonaci i takich zatrudniali minęły i to się nie wróci.
Natomiast co do postu Maron86, czasami chopo można dostać w Dog Games w Szczecinie, jeżeli nie ma ich na ich stronach internetowych, można się zapytać kiedy maja dostawę. Mnie sprowadzili trzy abym mogła wybrać najlepszy dla mojego psa.[/QUOTE]
Bo Warszawa taka jest, z jednej strony biurowce i centra handlowe, a z drugiej bezdomni, pijacy i grożące zawaleniem kamienice. Mieszkam tu 6 lat i zawsze mam problem z zakupami. Głupia tendencja, wszystko się przenosi do centrów handlowych a branżowych sklepów nie widać. Pasmanteria czy zwykły niemarkowy obuwniczy - zapomnij. Albo buda na bazarze albo centrum handlowe z cenami 3 razy większymi. W zoologach panie pierwszy raz słyszały o kagańcach fizjologicznych. Tutaj liczy się albo bardzo niska cena dla plebsu, albo wybajerzone złote z cekinami dla bogaczy. Reszta normalnych ludzi kupuje przez internet :/
Sorki jak jakiś Warszawiak poczuje się urażony. Takie są moje obserwacje z tego miasta. Jest po prostu ogromna przepaść.

Link to comment
Share on other sites

Z moim 52kg psiakiem ktory naprawde zle znosi jazde, chyba by nie dotrwal do tego sklepu - zygajec z niego i tak sie jazda stresuje ze biegunki dostaje, a niestety od wypadku ojca nie mamy samochodu.
Jednak kaganiec dobralismy przez internet i jest super, Szaman nawet nie kombinuje jak sie go pozbuc poprostu po 1 dniu sie przyzwyczail. 2giego dnia glupol w cos wsadzil kaganiec i stanol z wielkim obrzydzeniem na pysku, nie chcial sie ruszyc (ma pecha :P). Teraz juz wie jaki rozmiar ma kaganiec i jak uwazac zeby go sobie nie ubabrac :).

Zazwyczaj sprzet dla psow kupujemy na wystawie w szczecinie - niestety raz do roku, ale i ceny sa fajne i sprzet wytrzymaly :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...