Jump to content
Dogomania

Co zrobić by psiak się słuchał?


Nerra

Recommended Posts

[quote name='Nerra']Witam, mam 7 miesięczną sunię Chihuahua umie już 2 komendy "siad" i "połóż się", ale co mam poradzić na to, że wykonuje je tylko gdy widzi w mojej ręce nagrodę? Albo tylko, gdy jej się chce?[/QUOTE]
ćwicz z nią nawet i sto razy dziennie, ale nagradzaj wybiórczo. pamiętaj, ze zawsze po poprawnej komendzie jest pochwała, ale smakołyk jest od czasu do czasu, czyli robisz sesję: siad, pochwała, smakołyk, komenda zwalniająca, siad, pochwała, smakołyk, komenda zwalniająca, siad, pochwała, komenda zwalniająca, siad, pochwała, smakołyk, komenda zwalniająca itd. stopniuj jej to ograniczanie smakołyków, aż praktycznie całkowicie je wyeliminujesz. i jak dajesz jej komendę to rób to tylko wtedy kiedy wiesz, ze jej nie wyłamie. póki co sucz wie, co znaczy jakieś słowo, ale nie wie, że Ciebie się słuchać trzeba i nie ma ku temu za dużej motywacji. ćwicz z nią często, codziennie, sumiennie i konsekwentnie, a zobaczysz efekty.

Link to comment
Share on other sites

Beatrx-z tym cwiczeniem nawet sto razy dziennie to juz przesadzasz,przeciez psa nie mozna znowu tak obciazac cwiczeniami.Pies to nie maszyna co bedzie jak na kluczyk nakrecana ,zeby powtarzala setki razy cwiczenia.raz sie sprezyna moze zaciac i ?
Obciazanie psow zadaniami w ciagu calego dnia tez moze wplynac na psa zachowanie i to negatywnie.Wszystkie cwiczenia nawet w zabawach musza miec umiar i tylko jest stowac do czasu kiedy pies ma ochote i sprawia mu przyjemnosc.Nawet w psich szkolach cwiczy sie tylko pol godziny nastepna pol godziny psy maja sie wspolnie bawic.

Link to comment
Share on other sites

nie przesadzam. to, ze pies siądzie na komendę wcale go nie obciąża, bo to żaden wysiłek tak naprawdę. wysiłek to będzie wtedy, kiedy pies nakręcony np. na inne psy zamiast do nich polecieć to siądzie w miejscu, jak mu właściciel powie. a tego się nie osiągnie dawaniem psu dziennie jednego polecenia do wykonania.
a takie szkoły, gdzie ćwiczenia są pół godziny, a potem pół godziny pieski się bawią są bez sensu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beatrx']nie przesadzam. to, ze pies siądzie na komendę wcale go nie obciąża, bo to żaden wysiłek tak naprawdę. wysiłek to będzie wtedy, kiedy pies nakręcony np. na inne psy zamiast do nich polecieć to siądzie w miejscu, jak mu właściciel powie. a tego się nie osiągnie dawaniem psu dziennie jednego polecenia do wykonania.
a takie szkoły, gdzie ćwiczenia są pół godziny, a potem pół godziny pieski się bawią są bez sensu.[/QUOTE]

Ja tak nie uwazam,gdyz nie mozna psow przeciazac ,zeby cala godzine wykonywaly polecenia.
zajecia w psiej szkole odbywaja sie 3x w tygodniu po 60 minut.jak mozna od np. szczeniaka wymagac kocentracji 60minutowejPies pod kontrola musi tez sie pobawic z innymi psami.Pozniej starsze psy maja 15 zabawy na poczatek zajec i 45 cwiczenia w grupach 10psow.
poza tym jak ja widze jak co niektorzy na pokaz mecza psy szkoleniem ,ciagle psa obciazaja np.musi biegac 30min celem aportu ,czy musi ciagle robic polecenie siad ,lezec.to robi z psa chory psychicznie automat.Pozniej z psa robi sie jancky.Nie o cyrk nam chodzi ,a o przyjemnosc ze my wspolnie z psem dla przyjemnosci sie uczymy i chcemy cos psa nauczyc zeby wspolne zycie pod jednym dachem bylo przyjemne ,bezproblemowe.Poza tym wszystko zalezy od psa ,rasy i jego zdolnosci.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Ja tak nie uwazam,gdyz nie mozna psow przeciazac ,zeby cala godzine wykonywaly polecenia.
zajecia w psiej szkole odbywaja sie 3x w tygodniu po 60 minut.jak mozna od np. szczeniaka wymagac kocentracji 60minutowejPies pod kontrola musi tez sie pobawic z innymi psami.Pozniej starsze psy maja 15 zabawy na poczatek zajec i 45 cwiczenia w grupach 10psow.
poza tym jak ja widze jak co niektorzy na pokaz mecza psy szkoleniem ,ciagle psa obciazaja np.musi biegac 30min celem aportu ,czy musi ciagle robic polecenie siad ,lezec.to robi z psa chory psychicznie automat.Pozniej z psa robi sie jancky.Nie o cyrk nam chodzi ,a o przyjemnosc ze my wspolnie z psem dla przyjemnosci sie uczymy i chcemy cos psa nauczyc zeby wspolne zycie pod jednym dachem bylo przyjemne ,bezproblemowe.Poza tym wszystko zalezy od psa ,rasy i jego zdolnosci.[/QUOTE]

Pozdrowienia od "chorych psychicznie automatów" :evil_lol:
[URL]https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/625452_437922886250942_1960661443_n.jpg[/URL]

W ramach wyjaśnienia - każdy z psów widocznych na zdjęciu ma w życiu przede wszystkim wymagania (niektórym nie wolno nawet wyjść z pomieszczenia bez pozwolenia), a dopiero później "bezmyślne" bieganie, a 3/4 z nich, o zgrozo, śpi regularnie w kennel klatkach. Dla smaczku dodam, że dwie suki z tego zdjęcia nie cierpią innych psów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Ja tak nie uwazam,gdyz nie mozna psow przeciazac ,zeby cala godzine wykonywaly polecenia..[/QUOTE]
a czy ja mówiłam, ze pies ma godzinę wykonywać polecenia?o.O mamy przecież cały dzień, żaden problem po wstaniu dać psu parę komend, przed wyjściem na spacer, na spacerze, przed jedzeniem, po powrocie z pracy, na spacerze, robiąc cokolwiek innego. i w ciągu całego dnia, w różnych sytuacjach powtarza się psu daną komendę i pies ją przyswaja. a nie na zasadzie, że stanę przed psem i sto razy mu "siad" powtórzę, bo to jest bez sensu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beatrx']a czy ja mówiłam, ze pies ma godzinę wykonywać polecenia?o.O mamy przecież cały dzień, żaden problem po wstaniu dać psu parę komend, przed wyjściem na spacer, na spacerze, przed jedzeniem, po powrocie z pracy, na spacerze, robiąc cokolwiek innego. i w ciągu całego dnia, w różnych sytuacjach powtarza się psu daną komendę i pies ją przyswaja. a nie na zasadzie, że stanę przed psem i sto razy mu "siad" powtórzę, bo to jest bez sensu.[/QUOTE]

Zgadzam się, przecież przed treningiem z psem nie ubierasz się w mundur i przez godzine maglujesz psa, bo akurat przyszedł czas treningu...

Te komendy, które pies już zna, powinno się rzucać 'od tak" i wcale nie trzeba psa napychać za każdym razem smakołykiem... Bo to bezsensu.


[quote name='evel']Pozdrowienia od "chorych psychicznie automatów" :evil_lol:
[URL]https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/625452_437922886250942_1960661443_n.jpg[/URL]

W ramach wyjaśnienia - każdy z psów widocznych na zdjęciu ma w życiu przede wszystkim wymagania (niektórym nie wolno nawet wyjść z pomieszczenia bez pozwolenia), a dopiero później "bezmyślne" bieganie, a 3/4 z nich, o zgrozo, śpi regularnie w kennel klatkach. Dla smaczku dodam, że dwie suki z tego zdjęcia nie cierpią innych psów.[/QUOTE]

Evel, Ty okropna ! Ty niedobra ! Znęcasz się nad tymi psiakami...Po prostu to okropne !:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...