Jump to content
Dogomania

Pies sie nie słucha i podbiega do innych psów nie reaguje na komendy pomocy


karolaa90

Recommended Posts

Witam.
Mam dość duzy problem... moja 2,5 letnia sunia podbiega do innych psów... sprawa wygląda tak...chodzę z nią do parku tam umawiamy sie z innymi właścicielami psiaków i puszczamy je ze smyczy ...pieski sobie biegają bawią się jest ok do momentu gdy moja Vivcia nie zobaczy psa idącego na smyczy zwykle jest tak ze właściciel sie uśmiecha i sam spuszcza pieska do zabawy... Viva nie szczeka na innego psa nie warczy...tylko powącha...ale mam problem z jednym facetem który na złość chodzi ze swoim psem wtedy kiedy my moja viva nie reagując na komendy podbiega do psa i zaczyna sie awantura... jak ją oduczyć tego??? bo nie mam już siły użerania się z tym facetem... i 2 razy dziennie kłótni...nawet zmiana godzin spaceru nie pomaga bo ten facet też wtedy wychodzi... tragedia a nie chce pozbawiać mojej suni zabawy z psiakami... problem w tym że to pitbull i trochę wygląda groźnie...ale to oaza spokoju i lagodności... jak ją oduczyć tego podbiegania do psów...
Pomocy!!

Link to comment
Share on other sites

Poczytaj o odwoływaniu psa, i odwoływaniu awaryjnym. Polecam książkę ARIA - DO MNIE !

Wiesz, że stwarzasz niebezpieczeństwo, spuszczając nie odwoływalnego psa? Nie dość, że może wpaść pod samochód , rower, skuter, czy motor to... masz Pita :) I jeżeli kiedys dojdzie do poważnej awantury to.... TY będziesz za to ponosiła winę, czy z Twojej czy nie Twojej winy - Masz PitBulla = Twoja wina...

Link to comment
Share on other sites

Twój pies podbiega do faceta, więc TO TY masz problem. Nie on. I radziłabym szybciutko się zabrać do roboty i nauczyć swojego psa odwołania, zanim facetowi się znudzą awantury, a zacznie wydzwaniać na SM/policję o bandzie puszczonych luzem psów w parku, z których jeden (?) odłącza się od grupy i podbiega w nieznanym celu do niego i jego zasmyczowanego psa.


P.S. Mój pies by się zes*ał ze strachu, gdyby do niego dwa razy dziennie podbiegał TTB - mamy za sobą parę nieprzyjemnych sytuacji z tego typu psami, raz skończyło się to głębokimi dziurami w psie (moim). I naprawdę miałabym w dalekim poważaniu Twoje zapewnienia, że "nic nie zrobi", tylko suka by zarobiła gazem, skoro nie potrafisz jej odwołać, bo w imię czego mój pies ma niemal dostawać zawału? Twojej nieudolności szkoleniowej?

Link to comment
Share on other sites

Poza tym "SŁUCHANIA" nas, psa trzeba nauczyć :) W przypadku jednych psów działają smaczki i słodzenie psu, jaki to on wspaniały a, w przypadku innych psów pies po prostu musi czuć respekt (nie strach) skojarzenie. Że za nie wykonanie danego polecenia jest "kara' np. odebranie jakiegoś przywileju (chociażby chodzenie luzem) Życie to nie film typu "Lessie".

Link to comment
Share on other sites

dzięki za rady...problem w tym ze robimy juz wszystko nawet linka treningowa i działa dopóki nie ma tamtego psa... zmieniłam nawet godziny spacerów... to nie mój 1 pies... i z żadnym nie miałam problemów...niestety ta jest z odzysku... i nie moge skontaktować się z poprzednim włascicielem w celu spytania jak szkolił psa z odwolywania....będę dalej próbować.... do skutku.... jesli chodzi o podbiegania z cała zgrają psów to nie... raczej robi to sama... i tylko do tego psa....:( piszecie że są nie miłe doświadczenia z takimi psami... fakt ale nie każdy Pit to morderca... a dla bezpieczeństwa Viva biega w gagańcu... w parku... wiec żadnego psa nie ugryzie... raczej to ona pada ofiarą owczarka niemieckiego... suczki...a ludzie rowery samochody czy skutery ją nie interesują.... tylko ten 1 pies...

Link to comment
Share on other sites

ja nie piszę, że nie jest miłe spotkanie z pitem ;) dla nas nawet wszystkie psy w typie TTB bądź też i rasowe, są najlepszymi kompanami do zabaw, bo mają tak samo 'nierówno pod sufitem' jak moja suczka :evil_lol:

a nie da się jakoś dogadać z tym panem, żebyś mogła w obecności jego psa poćwiczyć? bez nerwów itd, które utrudniają wszystko?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...