Jump to content
Dogomania

Cudaczne zachowania prawie rocznej suni.


Conrradio

Recommended Posts

Cześć,
chciałbym się dowiedzieć, co mogą oznaczać poniższe zachowania prawie półrocznej suni i jak można sobie z nimi poradzić.
Sunia jest psem moich sąsiadów, którą wyprowadzam, gdy wyjeżdżają lub nie mogą z powodu pracy itp.
Pies jest bardzo spokojny i towarzyski (garnie się do każdego), dlatego ciężko jest mi się doszukać tutaj próby dominacji, chociaż nie wykluczam takiej możliwości.
1. Gdy chcę wyprowadzić sunie i podchodzę do niej, to ona podnosi jedną przednią łapę i kładzie mi ją na ręce, lub na brzuchu.
Gdy zdejmę jej łapę, to ponawia próby aż od niej odejdę. Wygląda to na sygnał "uspokajający", bo zazwyczaj podchodzę do niej na wprost (no niestety korytarz jest dosyć wąski),
a najlepiej jest podchodzić po łuku i/lub bokiem.
2. Gdy wracam z sunią ze spaceru i odprowadzam ją do domu, to zawsze kilka metrów przed drzwiami do mieszkania (w kamienicy) wchodzi za mnie i wciska mi głowę między nogi (zawsze). Zawsze staram się zatrzymać ją nogami i smyczą, bo jeśli nie zdążę to przechodzi pode mną.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Conrradio']Cześć,
chciałbym się dowiedzieć, co mogą oznaczać poniższe zachowania prawie półrocznej suni i jak można sobie z nimi poradzić.
Sunia jest psem moich sąsiadów, którą wyprowadzam, gdy wyjeżdżają lub nie mogą z powodu pracy itp.
Pies jest bardzo spokojny i towarzyski (garnie się do każdego), dlatego ciężko jest mi się doszukać tutaj próby dominacji, chociaż nie wykluczam takiej możliwości.
1. Gdy chcę wyprowadzić sunie i podchodzę do niej, to ona podnosi jedną przednią łapę i kładzie mi ją na ręce, lub na brzuchu.
Gdy zdejmę jej łapę, to ponawia próby aż od niej odejdę. Wygląda to na sygnał "uspokajający", bo zazwyczaj podchodzę do niej na wprost (no niestety korytarz jest dosyć wąski),
a najlepiej jest podchodzić po łuku i/lub bokiem.
2. Gdy wracam z sunią ze spaceru i odprowadzam ją do domu, to zawsze kilka metrów przed drzwiami do mieszkania (w kamienicy) wchodzi za mnie i wciska mi głowę między nogi (zawsze). Zawsze staram się zatrzymać ją nogami i smyczą, bo jeśli nie zdążę to przechodzi pode mną.[/QUOTE]
Ach ona pragnie sie tulic ,zebys ja glaskala.To musi byc wspaniala kochana psia istota.Ciesz sie ze mozesz z takim psim aniolkiem wychodzic na spacer.
Ja bym dla polecenia "siad"i bym ja glaskala,i zapinala obroze
tak samo po powrocie ze spaceru

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beatrx']a z właścicielami robi tak samo? może jest spragniona czułości i dlatego tak robi. ja bym się tam nie doszukiwała niczego złego;)[/QUOTE]
Niestety nie wiem, czy takie zachowanie występuje przy właścicielach.

Dobrze wiedzieć, że jednak takie zachowanie nie jest przystankiem przed niemiłymi konsekwencjami.
Dzięki jeszcze raz za odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

co do tej łapy to mój nowy pies robił identycznie "podaj łapę" było jedyną sztuczką jaką potrafił i za jej pomocą próbował sie wkupić w łaski, ugrać smaka etc. Wiedział że nie wolno skakać i ekscytować się przed wyjściem wiec choć tak dawał upust i prosił o szybkie zapięcie syczy. Teraz nadal zdarza mu się to podawanie łapy jak np. uczy się czegoś nowego i nie wie co ma zrobić. Utarł mu sie tok rozumowania= coś chcą/chcę-podam łapę-wszyscy zadowoleni :)
drugie zachowanie moglo wyniknąć z tego że zatrzymujesz suczkę nogą przed drzwiami i też utarło jej się. Choć chęć tulania tez możliwa

Link to comment
Share on other sites

Takie "podawanie" łapy jest okazywaniem uleglości (a nie dominacji!! jak zdarzylo mi sie czytać gdzieś ! ) , jest też sposobem proszenia, jak juz ktos wyżej pisal, ona prosi, żebys juz zapinała, bo cieszy sie na spacer. Wkładanie głowy między nogi od tyłu to najprawdopodobniej chęc okazania Ci, że nie chce sie jeszcze rozstawać z Tobą, myślę, że okazuje Ci, że chciałaby Cię zatrzymać, a tu koniec spaceru i ona juz czuje "smutek" rozstania... Czy to nie jest tak, że sunia dużo siedzi sama w domu i ogólnie jest dośc samotna przez to?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='beta ata']Takie "podawanie" łapy jest okazywaniem uleglości (a nie dominacji!! jak zdarzylo mi sie czytać gdzieś ! )[/QUOTE]
Również miałem styczność z taką wzmianką, ale nie mam pojęcia gdzie.
[quote name='beta ata'][COLOR=#000000] Czy to nie jest tak, że sunia dużo siedzi sama w domu i ogólnie jest dośc samotna przez to? [/QUOTE][/COLOR]
[COLOR=#000000]Tak, niestety to prawda. Właściciel bardzo dużo pracuje, ale zawsze ma czas przed wyjściem do pracy, jak również po powrocie. Jego małżonka spodziewa się dziecka i nie może już wychodzić z psem. Dlatego ja zobowiązałem się wyprowadzać sunię na spacer, jeśli jestem "wolny".[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...