Jump to content
Dogomania

]:-> Szarobure suki i ich podłe życie <-:[


asiak_kasia

Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Amber']W trakcie szybkiego rozwoju fotografii cyfrowej jaki można teraz dobrze zaobserwować, każdy może być "profesjonalnym fotografem". Niektórym się wydaje, że jak sobie kupią najwyższy model lustrzanki to każdy ma mu bić pokłony. A jak widać na przykładzie tej foty sam sprzęt to za mało ;). [/QUOTE]

Nie bo potem piszą do znajomych, którzy focą dłużej o gotowe przepisy na dobre zdjęcie :p

[quote name='Amber']Wiem o tym, chciałam jedynie wspomnieć, że "niestety" jest tak, że niektórych zdjęć (szczególnie przy określonych warunkach) nie uzyska się tanim, przypadkowym sprzętem.[/QUOTE]

kwestia warunków - na dworze, polance jest łatwiej zrobić dobre zdjęcie słabszym sprzętem. Pomieszczenia i zdjęcia po zmroku to już wyższa szkoła jazdy ale są też takie dodatki jak lampa, blenda :diabloti:

Sama wolę na hali zdjęcia sportowe robić zdjęcia canonem 1d mII + canon 70-200 2.8 niż moją 5tką z 70-200 4.0 - szybszy af i brak dużych szumów niestety wygrywa mimo, że kadry całkiem podobne ;)

[quote name='Vectra']Moje foty nie są na miano profesjonal , ale są jakie są , tylko temu że mam przyzwoity amatorski sprzęt.
I serio zabawa z takimi obiektywami jest miła , a podpięłam zmiennoświetlny obiektyw , to mnie krew zalała od ciągłego kręcenia w guziczkach.

Nie oszukujmy się , sprzęt bardzo pomaga , umiejętności zdobywa się praktykując ... obróbka, no cóż , też trzeba znać podstawy , obsługi programów graficznych.
Ja zeszłam z lightrooma , bo mi komp kuca strasznie. Padła mi kość pamięci .... muszę kupić nowe pamięci i więcej ich ;)
Rawy super to prawda , ale np do focenia szczeniaków , to dysków by zbrakło ;) to są paskudni modele i dużo trzeba nacykać , by wybrać kilka. A czas który można poświęcić na robienie fotek takim maluszkom , to nie więcej jak 3-5 minut.
Bo po tym czasie zaczynają jęczenie , łażenie i się denerwują. Później łatwiej je zainteresować ;) ale do 4-5 tygodni , to niestety trzeba się uwijać jak w ukropie ;)[/QUOTE]

Tylko, że szczeniaczki to już wyższa szkoła jazdy niestety ;) Lightroom to jest kombajn po prostu i nie ma co oszukiwać się ... Jednak jest najlepszy jeżeli chodzi o prosty i nieskomplikowany program do obróbki i magazynowania zdjęć wg mnie oczywiście. Przy takiej ilości zdjęć, które czasami muszę na raz otworzyć i obrobić jest najporęczniejszy. Co do ilości zdjęć średnio z meczu czy wydarzenia robię pełną kartę 4gb rawów - około 240/260 zdjęć z tego najczęściej ostaje się góra 80 najczęściej z 40/50 ;) reszta idzie da da do kosza ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja bardzo lubie lightrooma ... tylko teraz jak odpalę fb , szopa o lajta , to komp dostaje szału :evil_lol:

moim marzeniem jest by mieć to 70-200 , jest to od dawna moje marzenie i szczerze gryzę się z wydaniem takiej kasy na zabawkę.
tylko po cholerę człowiek pracuje ? czasem trzeba sobie zrobić prezencik.

ale mam taką myśl ciekawą , bo u nas te obiektywy mają chore ceny .... i chyba poproszę kolegę z USA by tam kupił i przesłał.
jest ogromna różnica w cenie ...

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]kwestia warunków - na dworze, polance jest łatwiej zrobić dobre zdjęcie słabszym sprzętem. Pomieszczenia i zdjęcia po zmroku to już wyższa szkoła jazdy ale są też takie dodatki jak lampa, blenda :diabloti:[/QUOTE]
No ja właśnie dokładnie o warunkach cały czas piszę :eviltong:

[QUOTE]Sama wolę na hali zdjęcia sportowe robić zdjęcia canonem 1d mII + canon 70-200 2.8 niż moją 5tką z 70-200 4.0 - szybszy af i brak dużych szumów niestety wygrywa mimo, że kadry całkiem podobne ;-)[/QUOTE]
Ja mam "do wyboru" Nikkora 55-200 4-5.6. "Wymiata" w takich warunkach :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiak_kasia']Mogę się podzielić domowej roboty chlebkiem z twarożkiem szczepiorkiem i kiełkami bambusa :loveu:[/QUOTE]

ja poproszę chociaż już jadłam śniadanie :evil_lol:
u nas też wiosna w pełni, koty tylko 'dwór dwór dwór!!', a z pieskiem pójdę na frizbii :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']ja poproszę chociaż już jadłam śniadanie :evil_lol:
u nas też wiosna w pełni, koty tylko 'dwór dwór dwór!!', a z pieskiem pójdę na frizbii :loveu:[/QUOTE]

Noł problem, robię i tak zawsze więcej bo mi w robocie podkradają :evil_lol:

Bedziemy kupować krówki i bede miała swoje masełko i serki i w ogole. I bede miała swoje krasule :loveu:
Sąsiedzi mają byczki i jałówki i już jesteśmy dogadani więc bedzie nas więcej :cool3:
Słowem bedę zarła eko produkty z własnej hodowli :loveu:

Link to comment
Share on other sites

ja to zawsze wszystkiego robię za dużo, jak dla wieloosobowej rodziny :evil_lol: bo taka prorodzinna jestem... mąż i dzieci mi się marzą :oops:

a eko żarcia z własnej hodowli zazdraszczam! :placz: ja usiłuję namówić ojca by sobie kury sprawili, ale mi nie idzie. przepiórki mu się umyśliły jako 3w1: jajka, mięso dla ludzi, ptak do upolowania dla kotów :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']ja to zawsze wszystkiego robię za dużo, jak dla wieloosobowej rodziny :evil_lol: bo taka prorodzinna jestem... mąż i dzieci mi się marzą :oops:

a eko żarcia z własnej hodowli zazdraszczam! :placz: ja usiłuję namówić ojca by sobie kury sprawili, ale mi nie idzie. przepiórki mu się umyśliły jako 3w1: jajka, mięso dla ludzi, ptak do upolowania dla kotów :diabloti:[/QUOTE]

kury lepsze- przepiórki, to niestety droga zabawa, i chętnych na takie będzie dużo więcej niż koty- tu plagą są ludzie:diabloti: no i te małe gnojki mają tendencję do spierdzielania. Musiałaby byc woliera zabudowana
Tak po prawdzie kuraki są dużo tańsze i łatwiejsze w utrzymaniu. Jajka niewątpliwy plus, szczególnie, że ogromna różnica miedzy tym co jest w sklepie a tym od własnych kur. Fajnym rozwiązaniem są kury nioski, plus jakies tam mięsne i kogut z tych ozdobnych.

Z doświadczenia, powiem wam nie kupujscie pełnowymiarowego koguta, bo będzie jazda :roll:
My mieliśmy takiego delikwenta, któy rozorał mi policzek pazurami. Agresor straszny, atakował wszystko i wszystkich, w końcu TZ mu się odmachnął sztachetką i niestety kogut nie przezył tego spotkania :shake:
Strach było wyjśc na działkę bo panoszył się strasznie, psy, koty, konie, wszystko było podrapane i podziobane.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiak_kasia']Bedziemy kupować krówki i bede miała swoje masełko i serki i w ogole. I bede miała swoje krasule :loveu:
Sąsiedzi mają byczki i jałówki i już jesteśmy dogadani więc bedzie nas więcej :cool3:
Słowem bedę zarła eko produkty z własnej hodowli :loveu:[/QUOTE]

Dzień doberek :loveu:

zazdraszczam krówek i mleczka i serka :loveu:

Link to comment
Share on other sites

dlatego powiem , że dobry kogut , to kogut w rosole :diabloti:

też miałam niemiłe spotkania , z takim ptaszyskiem i nie lubię ich.
a najbardziej wredne , to byli koguty japonki , czy jak im tam.

w takiej stadnince , właściciel miał te kurki i kogutka ... to to bardziej wściekłe niz stado cao i kaukazów

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...