Jump to content
Dogomania

Problemy z kręcącą się sierścią tzn.loczkami itd.


Ewelina & Hera

Recommended Posts

Mam problem,ponieważ mojejmu yorkowi strasznie kręci się sierść:shake:.Czy jest na to jakiś sposób?Jak możecie to podajcie mi jakiś sposób na klapnięte uszko(jedno!:razz:!).Acha i czy da się jakoś ściemnić sierść na plecach czyli z ciemno stalowej za pomocą jakiegoś szamponu czy odżywki zrobić czarną?

Link to comment
Share on other sites

Co do kręconych włosów to raczej nie da sie z tym nic zrobić. Po prostu taka jego natura. Czesto sie zdarza, ze yorkom kreca sie wloski;) U nas na jakis czas wystarcza dokladne czesanie, ale potem znowu sie lekko faluja.

Jesli chodzi o uszko to mozesz mu dac kurze lapki do gryzienia, albo zrobic wywar z lapek i go podac. Jesli twoj yorczek jest malutki to nalezy wygolic wloski, aby nie obciazaly ucha i masowac kilka razy dziennnie. Jesli jest starszy to obawiam sie, ze raczej nic sie nie da z tym zrobic.

Na trzecie pytanie nie wiem czy warto odpowiadac, bo jest troche bezsensowne:roll: Po co chcesz go farbowac? Nie podoba ci sie taki jaki jest?

Pozdrawiamy M&M

Link to comment
Share on other sites

No jasne,że poddoba mi się taki jaki jest!No i masz racje,że głupi pomysł z tym farbowaniem.No,ale moja mama przefarbowała papugę farbką plakatową,ale się zmyło:eviltong: .No ,a co do uszka to jeszcze będę próbować choc ma dwa latka.Na pewno nie ma źadnych sposobów lub szamponów na kręconcą się sierść?a co by było jakbym kupiła szampon do prostej sierści?


Pozdrowienia Ewelina&Niki;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

[quote name='Ewelina & Hera']Mam problem,ponieważ mojejmu yorkowi strasznie kręci się sierść:shake:.Czy jest na to jakiś sposób?[/quote]

Czasem po nieodpowiednich środkach na sierść sierść zaczyna się kręcić. Mojej Lunie kiedyś pod szyją zaczęła się kręcić sierść po Murnilu. Sierść się jej srobiła wogóle miękka jak u jakiegoś królika.
Mój znajomy też miał po tym problem u swoich psów z miękkim włosem po tym preparacie.
Pozdrawiam Hania

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Huskuś']Czasem po nieodpowiednich środkach na sierść sierść zaczyna się kręcić. Mojej Lunie kiedyś pod szyją zaczęła się kręcić sierść po Murnilu. Sierść się jej srobiła wogóle miękka jak u jakiegoś królika.
Mój znajomy też miał po tym problem u swoich psów z miękkim włosem po tym preparacie.
Pozdrawiam Hania[/quote]

Możesz napisać dokładniej co to za preparat, bo pierwszy raz słyszę a mnie o taki efekt właśnie chodzi. :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Ten preparat byl dostępny u weterynarzy jakieś 11 lat temu. :) Byl w formie proszku sprzedawany na sierść dla zwierząt futerkowych. Potem już go nie widziałam.
Ale właśnie przed chwilą zrobiłam odkrycie. Widać specjalnie dla Ciebie. :)
[URL]http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_specjalistyczna_alternatywna/skora_siersc/bay_o_pet/30532[/URL]
Ale czy ten Murnil ma ten sam sklad co ten sprzed 10 lat i czy ten Ci pięknie zakręci loczki i zmiękczy sierść tego nie wiem. :)
Ten jest w tabletkach ale chyba nie powinno mieć znaczenia.
Pozdrawiam Hania

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy tu znajdę odpowiedż na moje pytanie ale spróbuje. Otórz mojej suni/york 1,5 roku/ na mordce wyrosły dziwne włoski. Czarne i bardzo twarde. Jest ich kilka ale są sztywne i kłujące. Tylko na mordce. Co z nimi mam zrobić? ściąć na krótko bo wyrwania się nie podejmę/hahah/? Mordka już nie jest taka milusia i mięciusia. To jakieś dzikie owłosienie:-o ???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='szymucia']Nie wiem czy tu znajdę odpowiedż na moje pytanie ale spróbuje. Otórz mojej suni/york 1,5 roku/ na mordce wyrosły dziwne włoski. Czarne i bardzo twarde. Jest ich kilka ale są sztywne i kłujące. Tylko na mordce. Co z nimi mam zrobić? ściąć na krótko bo wyrwania się nie podejmę/hahah/? Mordka już nie jest taka milusia i mięciusia. To jakieś dzikie owłosienie:-o ???[/quote]

Może to "wąsy" czyli wibrysy. Takie włosy czuciowe. To zupełnie normalne u psów. Nie wiem czy yorkom się goli mordkę ale ja moim gole i wibrysy siłą rzeczy ścinam i to moim psom nie przeszkadza , tyle, że to pokojowce typowe. Jak nie trzeba to tych włosów nie powinno sie ścinać bo psu ułatwiają życie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...