Jump to content
Dogomania

8 szczeniąt - Jogurt - BARDZO PILNE DT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Morska

Recommended Posts

  • Replies 580
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No to trzymajcie kciuki! Ledwo wczoraj napisałam o braku telefonów i jest! dom chętny na Jankesa, nie do kojca ani do budy. Dziś mam otrzymać odpowiedzi na ankietę i dziś chcą zobaczyć go w hotelu. Jak będzie ok, to wizyta. To dom z ogrodem. Zobaczymy czy tym razem dom okaże się dobry i odpowiedzialny.

Edited by Morska
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Morska']No to trzymajcie kciuki! Ledwo wczoraj napisałam o braku telefonów i jest! dom chętny na Jankesa, nie do kojca ani do budy. Dziś mam otrzymać odpowiedzi na ankietę i dziś chcą zobaczyć go w hotelu. Jak będzie ok, to wizyta. To dom z ogrodem. Zobaczymy czy tym razem dom okaże się dobry i odpowiedzialny.[/QUOTE]

Trzymamy z całej siły !!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Przez profil 4DogS na Facebooku, nawiązała z nami kontakt pani Beata Woźniak - wesprze Zorkę jednorazową kwota 133 zł! :) Dziś ma zrobić przelew - podałam namiary, z pierwszej strony tego wątku.
Kochani zapraszam na 4DogSoS na Facebooku, klikajcie, udostępniajcie, klikajcie "lubię to". Są tam zdjęcia Zorki i szczeniaków, im więcej osób do nich dotrze, tym więcej ich znajomych zobaczy informacje na temat potrzebnego wsparcia.
Facebook nie działa jak gumtree czy inny portal ogłoszeniowy, na fejsie popularność akcji trzeba wyklikać. Nawet jak nie chcecie na własne dane wchodzić to na dziadka, babcię, byle udostępniać - WARTO!! :)

[url]http://www.facebook.com/media/set/?set=a.479160585459280.100494.181992551842753&type=1[/url]

Link to comment
Share on other sites

Zorka tak jak Morska napisała zbyt często demonstruje swą uległość wobec człowieka i
to "swojego człowieka" bo za takiego mnie uważa. Boi się różnych przedmiotów, które
trzymam w ręku i to zarówno dużych jak miotła jak i małych np. piłeczka. Rzut piłki
ją przeraża ale jak już jest na ziemi i toczy się powoli podbiega z zainteresowaniem.
Myślę, że była bita a także rzucano w nią czymś...
A całuski wymienia praz pręty furtki z Milką niedużą sunią- dzikuską.
Nowa karma Zorce nie służy, kupy każdego dnia były coraz paskudniejsze, a wczoraj
to już konsystencji śmietany , więc wróciliśmy do poprzedniej i dziś już kupa lepsza.

Link to comment
Share on other sites

Gajowa, w takim razie trzeba jej kupić Brita, a tą da się innemu psiakowi. Ciekawe co jej szkodzi z tej karmy. Oby jej nic więcej nie zaszkodziło.

Jak się cieszę :multi:, bardzo Pani Bożenie, ogromnie dziękujemy :), tak jak i pewnemu panu Adamowi, którego Zorka zauroczyła, który też chce wspomóc regularnie :)!, bardzo tu dziękujemy wszyscy :loveu:. Dzięki temu są pieniądze na jej utrzymanie! Zorka nie idzie do schronu :multi:.
To wszystko dzięki wydarzeniu Ekiany :). Ogromnie Wam dziękuję :loveu:. Bym nie pomyślała, że wydarzenie FB może mieć taką siłę :).

Dodatkowo Selenga już napisała, że będzie allegro dla Suni :)!

Odnośnie maluchów, potencjalny ds był dziś w hotelu, aby zobaczyć malce. Właścicieka hotelu oceniła ich dobrze, ankieta wyszła ok, rozmowy również, a jutro wieczorem ma być wizyta PA, dzięki Ludwie :). Ponoć zaczynają się wahać czy jednak Jogurcika nie wybrać. Poczekajmy jednak do oceny domu, to najważniejsze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Morska']Gajowa, w takim razie trzeba jej kupić Brita, a tą da się innemu psiakowi. Ciekawe co jej szkodzi z tej karmy. Oby jej nic więcej nie zaszkodziło.

Jak się cieszę :multi:, bardzo Pani Bożenie, ogromnie dziękujemy :), tak jak i pewnemu panu Adamowi, którego Zorka zauroczyła, który też chce wspomóc regularnie :)!, bardzo tu dziękujemy wszyscy :loveu:. Dzięki temu są pieniądze na jej utrzymanie! Zorka nie idzie do schronu :multi:.
To wszystko dzięki wydarzeniu Ekiany :). Ogromnie Wam dziękuję :loveu:. Bym nie pomyślała, że wydarzenie FB może mieć taką siłę :).

Dodatkowo Selenga już napisała, że będzie allegro dla Suni :)!

Odnośnie maluchów, potencjalny ds był dziś w hotelu, aby zobaczyć malce. Właścicieka hotelu oceniła ich dobrze, ankieta wyszła ok, rozmowy również, a jutro wieczorem ma być wizyta PA, dzięki Ludwie :). Ponoć zaczynają się wahać czy jednak Jogurcika nie wybrać. Poczekajmy jednak do oceny domu, to najważniejsze.[/QUOTE]


Super wieści :multi:.
A jaka karma szkodzi Zorce? Brit się u nas sprawdza wspaniale . To naprawdę bardzo dobra karma w rozsądnej cenie

Link to comment
Share on other sites

Konfirm, wpłynęła wpłata od Ciebie na szczepienie i deklaracja :), dziękuję :).
Pan Adam już przelał 140zł na konto Vivy :).
Zatem u suni wszystko dobrze :). Trzeba jej tylko kupić karmę. Wstrzymam się do jutra z zakupem, bo ktoś chętny się jeszcze zastanawia nad adopcją. Czekam na jego telefon.

Odnośnie adopcji malucha, trzeba wziąć głęboki oddech :roll:.
Jak to nie trzeba się cieszyć zbyt wcześnie. Okazało się bowiem, że Państwo nie zgadzają się na wymóg kastracji, konkretnie pan domu. Zrezygnowali z tego powodu z dzisiejszej PA, a przecież mówiłam o tym od początku i rozmawiałam z córką p. Eweliną. Ankietę wypełniała ona, a de facto, to rodzice chcą adoptować szczeniaka. Ani razu z nimi nie rozmawiałam, ciągle tylko z córką (dorosła osoba). Dowiedziałam się dopiero dziś, że niby umowa miała być spisana z nią, ale ona w tym roku wyjeżdża. Nie wiem czemu ludzie od tego nie zaczynają, od określenia konkretnej sytuacji. Powiedziałam zatem, że jeśli rzeczywiście chcą adoptować szczeniaka, to niech skontaktują się ze mną jej rodzice. Nie mam zwyczaju oddawać psa/suki bez kastracji/sterylizaji, to samo w przypadku maluchów. Ludwa też jest tą sytuacją rozczarowana. Okaże się, czy zadzwonią i będą chcieli jednak porozmawiać. Trzeba dalej ogłaszać malce.

Link to comment
Share on other sites

Ludzie nie są konkretni, to jest problemem. Zamiast otwarcie mówić o sytuacji domowej, to kręcą, nie mówiąc wszystkiego, co powinni. Zawsze jednak dobrze, jeśli takie "kfiatki" wychodzą w porę.

Porobiłam trochę ogłoszeń szczylkom. To jest treść:

[QUOTE][U][SIZE=-1]3 szczeniaczki, 3 śliczne pieski 2-miesięczne szukają domów![/SIZE][/U]

Trzy szczeniaczki wraz z rodzeństwem i swoją mamą w typie Owczarka Niemieckiego zostały uratowane w listopadzie przed zamarznięciem, chore, odwodnione od razu pojechały do lecznicy. Tam zostały wyleczone, odrobaczone i zaszczepione na choroby zakaźne. Wszystkie maluszki zostały już zabrane z lecznicy i tylko tym trzem nie udało się znaleźć domków. Obecnie jeden czeka w domu tymczasowym, a dwa w hotelu, w malutkim pomieszczeniu choć ogrzewanym, to bez oświetlenia, w odosobnieniu, bez stałego, ciągłego kontaktu z człowiekiem. Tęsknią za ciepłem, za głaskaniem, za tuleniem, zamykane ciągle piszczą błagając aby ich nie zamykać, nie zostawiać... . Szczeniaczki mają obecnie 10 tygodni, są całkowicie zdrowe i urosną na spore pieski, będą przypominać swoim wyglądem Owczarka Niemieckiego, tak jak ich mama. Są wesołe, bawią się zarówno ze sobą nawzajem jak i innymi dorosłymi psami, uczą się czystości, są grzeczne.

Podaruj im dom, podaruj im rodzinę, podaruj im bezpieczeństwo.

Telefon w sprawie adopcji: xxx

Warunkiem adopcji jest umowa adopcyjna oraz wizyta przed i poadopcyjna. Prosimy o przemyślane decyzje dotyczące adopcji.[/QUOTE]

Kto chciałby pomóc w robieniu ogłoszeń? Prześlę zdjęcia na maila chętnym :).

Potrzebuję pomocy w ogłoszeniach, bo bardzo dużo czasu zajmuje mi robienie dla maluchów, Zorce i jeszcze kilku innym psiakom, które nie mają wątków na dogo.

Edited by Morska
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Morska']Ludzie nie są konkretni, to jest problemem. Zamiast otwarcie mówić o sytuacji domowej, to kręcą, nie mówiąc wszystkiego, co powinni. Zawsze jednak dobrze, jeśli takie "kfiatki" wychodzą w porę.

Porobiłam trochę ogłoszeń szczylkom. To jest treść:



Kto chciałby pomóc w robieniu ogłoszeń? Prześlę zdjęcia na maila chętnym :).

Potrzebuję pomocy w ogłoszeniach, bo bardzo dużo czasu zajmuje mi robienie dla maluchów, Zorce i jeszcze kilku innym psiakom, które nie mają wątków na dogo.[/QUOTE]

Buuu, ja nie potrafie robic ogłoszeń :shake:
Ale to świetnie, że już piątka maluchów ma domki - rozumiem, że stałe?

Link to comment
Share on other sites

Konfirm, tak napisałam w ogłoszeniu, ale z psiaków wiem, że Jogi znalazł dom, ale i go stracił w ciągu kilku dni (nie znam szczegółów), Jaskiera się ponoć klaruje (ma śliczne zdjęcia), a Joga szczęśliwa na Bemowie. Domów wiem, że szukają jeszcze Jaga i Joko. Brakuje im dobrych zdjęć, tak jak i naszym. Jak będzie ładne słońce, to trzeba zrobić rundkę z aparatem szczylkom w tym i Jeżykowi i Joko (poproszono nas), bo Zoreczka ma już ładny pakiet.

Mam pytanie. Czy znacie kogoś, kto jeździ Kobyłka-Warszawa? W lecznicy zostały nalepki od szczepień. Od 2 tygodni nie mam kiedy tam pojechać :roll:.

Jogurcik i Jankes coraz więcej czasu spędzają w ogrodzie z innymi psami i w kojcu z budą. Zostaną wstawione na stronę fundacji z mojej gminy :). Muszę znowu im zamówić wór karmy, bo wcinają jak opętani. Ciekawe czy Jeżyk też ma taki apetyt?

Wczoraj zadzwoniła do mnie Gajowa. Zorce coś się biegunka, albo luźne kupki robią. Będzie ją obserwować. Kupkę do zbadania na razie, chyba, że dziś będzie lepiej, mam nadzieję, jest bardzo delikatną sunią.

Edited by Morska
Link to comment
Share on other sites

Morska, dzieki za wyczerpująca informację o szczeniakach :smile:.
A jaką karmę poprzednio jadła Zorka? Czy to nie był Arion? Moja obecna sunia i suka mojej kuzynki, ciężko się po tej karmie pochorowały:(, a moja sunia była bezdomna i schroniskowa i nawet Pedigree czy Chapi jej nie szkodził.
No i z tego co pamiętam, suka była niedawno odrobaczana - może to reakcja na lek przeciwpasożytniczy?
U swoich psic w takim wypadku(jeśli odrobaczone),daję ryż z gotowaną marchwią i chudym mięsem drobiowym(też gotowanym) - podziabane i z glutem z siemienia lnianego. I Nutriplant. No i szybko zmieniam karmę - najpierw na kilka dni na leczniczą jelitową(zawsze mam trochę w zapasie), a potem na inną bytową - nieodmiennie ostatnio polecam Brita. No, ale to w warunkach domowych - nie wiem, co o tym myśli Gajowa. Chociaż i tak mi się wydaje, że wychodzi to taniej niż wet+ leki+ badanie. I dopiero jak nie pomoże - do weta.

Link to comment
Share on other sites

Beka, nie mogę się ostatnio do p. Joli dodzwonić. Miała jechać do Warszawy, ale nie dała rady. PNZ się dopomina o te naklejki.

Konfirm, jeśli kupka nadal będzie taka, to na pewno trzeba będzie wprowadzić ryż z marchewką i dodatkami. We wtorek ma zostać dostarczony dla niej Brit Care z łososiem, ziemniakami i ryżem (130zł/12kg).

U Zorki kłopoty... . Rozluźniona kupka, podwyższona temperatura, możliwy stan zapalny macicy., bo od kilku dni kropkuje... . Od jutra przez trzy dni ma dostawać tabletki na odrobaczanie i probiotyk na kupki, natomiast w lecznicy dostała jeszcze antybiotyk. Rada wetki: jak najszybciej ciąć.. . Policzono za leki 60zł. W tej sytuacji trzeba ją umówić na sterylkę w ciągu tygodnia, półtora.

U malców też jakieś niejasności, bo od wczoraj nie jedzą. Kupki normalne, nie są apatyczne. Poprosiłam aby im ugotowano ryżu. Ponoć troszkę zjadły i aby na dzisiejszą noc wzięto je do domu, bo przecież w altance jak coś by się z nimi działo, to nawet nie będą wiedzieć do rana. W weekend chciałam je zabrać na II szczepienie zakaźne, ale w tej sytuacji poczekam na rozwój wydarzeń. Mam nadzieję, że jutro juz będą jeść normalnie, jeśli nie, to zabiorę je do lecznicy.

Coś się mama z synami zgadały :roll:.


Jedna rzecz mnie bardzo ucieszyła. Zorka bez problemu praktycznie wskakiwała nam do samochodu, potem wychodziła spokojnie, o! i na kota w lecznicy w ogóle nie zwróciła większej uwagi, a zapewniam, zauważyła go/ją :cool3:.

Edited by Morska
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...