Jump to content
Dogomania

Kilka pytań dot. schronisk.


AkiJuro

Recommended Posts

Jeżeli taki temat już się pojawił lub ten jest w złym dziale to z góry przepraszam, nie jestem nowa i nie orientuję się zbytnio na tym forum...

A więc chciałabym psa ze schroniska, namawiam nawet rodziców na takiego cusia. Jednak mam parę pytań i wątpliwości...
1. Czy jest gwarancja, że psy ze schronisk są zdrowe?
2. Ile kosztuje adopcja? (słyszałam, że niektóre schroniska pobierają opłaty, a ja chciałabym się dowiedzieć gdzieś w jakim przedziale to może być [np "między x a y zł"])
3. Wszystkie są sterylizowane/kastrowane?
4. Co myślicie o schronisku Nowy Targ? (stamtąd chcę psa)

Liczę na szybką odpowiedź i pozdrawiam. :3

Link to comment
Share on other sites

na pewno na wszystkie pytania odpowiedzą Ci pracownicy ww schroniska więc udaj się tam i się dowiedz, ewentualnie zadaj pytanie na fb [URL="http://www.facebook.com/pages/Schronisko-dla-bezdomnych-zwierz%C4%85t-%C3%9Atulok-pro-zvierat-Nowy-Targ/311178229225"]http://www.facebook.com/pages/Schronisko-dla-bezdomnych-zwierz%C4%85t-%C3%9Atulok-pro-zvierat-Nowy-Targ/311178229225[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Odpowiem tylko na 1. pytanie: [U]nie ma żadnej gwarancji, że adoptowany ze schroniska pies jest całkiem zdrowy.[/U] Po zabraniu psiaka do domu radzę w ciągu kilku dni zabrać go do weterynarza.
Odpowiedzi na pozostałe pytanie powinnaś znaleźć na stronie danego schroniska.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bobryna']Odpowiem tylko na 1. pytanie: [U]nie ma żadnej gwarancji, że adoptowany ze schroniska pies jest całkiem zdrowy.[/U] Po zabraniu psiaka do domu radzę w ciągu kilku dni zabrać go do weterynarza.
Odpowiedzi na pozostałe pytanie powinnaś znaleźć na stronie danego schroniska.[/QUOTE]
Ale nie zrazaj sie, bo mowiac szczerze NIGDY takiej gwarancji w 100% nie możemy mieć. Nie da się uniknąć wszystkiego co może dopaść nam psiaka nawet biorąc go z renomowanej hodowli.

Wiele osób ma psy ze schroniska i są całkowicie zdrowe - nie licząc choróbsk, które nękają każde psy i gonią nas, właścicieli, do weta ;)

Link to comment
Share on other sites

mam juz nie pierwszego psa ze schroniska /1987 gliwice,2009 krakow, 2011 tez ze schroniska blitej nie pytalam od osoby ktora ratowala bo pilne bylo/ w klrakowie wolne datki w gliwicach prowadzil to prywatnie pan za karme, wszystkie psy byla zdrowe tylko niedozywione zaraz tez szlam na kontrole do mojego weta jesli w schr.jest wet dostajesz psa po wizycie.wiekszosc psow jest sterylizowana jesli nie mozna dostac bon na sterylizacje. niektore schroniska prosza o zwrot kosztow szczepien /zawsze potrzeba pieniedzy miasto nie jest chetne do doplat/ Najlepiej skontaktuj sie z wolnotariuszem - ka powidza Ci jak sa traktowane psy w schronie i jakie maja plusy i minusy .A tak naprawde w kazdym schronisku siedza biedne psy ktore czlowiek skrzywdzil i podpisuje sie obiema rekami pod adopcja schroniskowa.

Link to comment
Share on other sites

Zobacz na ten wątek , tu są psy z NT [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/223647-Schronisko-na-tzw-KONCU-SWIATA-masa-psow-bezskutecznie-czekajacych-na-pomoc/page64[/URL]
Schronisko nie pobiera opłat , suki ostatnio są sterylizowane , psy wydawane bez kastarcji . Wiele znalazło nowe domy , kilka jest w domach tymczasowych .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hej, jestem wolo w schronisku w Bydgoszczy, odp na pytania:
1. nie ma żandej gwarancji, właśnie często jest wręcz przeciwnie...
2. adopcja czasem kosztuje czasem nie, u nas jest to od 0 do 50 zł.
3. u nas wszystkie psy chodzą sterylizowane do domu, ale wiem, że nie wszędzie tak jest.
ja mam adoptusia i jestem bardzo zadowolona, polecam ;)
aczkolwiek był nerwowy, bojaźliwy i bardzo chory :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...