Jump to content
Dogomania

III Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Głogowie 25-27 .01.2013 r


marcelinka371

Recommended Posts

  • Replies 119
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Rio']A tak w ogóle to po co targać ze sobą do kościoła psy?[/QUOTE]

A tak w ogóle to po co robić mszę na wystawie?
A tak na serio, to nie wiem, może nie ma się z kim zostawić psa, albo socjal, albo nie wiem, chce się go pobłogosławić czy coś w ten deseń.

Link to comment
Share on other sites

Od razu powiem, że socjalizacja to raczej nie jest żaden powód, bo jest tysiące miejsc do socjalki i nie widzę sensu robienia tego akurat w kościele..
Kościół to miejsce święte (przynajmniej dla chrześcijan), przychodzimy tam dla modlitwy. To oczywiste, że nie powinno się wprowadzać psów do świątyni, w końcu one się nie modlą. Poza tym powód jest też inny - taki sam jak zakaz wprowadzania psów do sklepu, muzeów - czystości, robienia hałasu itp. Może właściciele obiecują, że piesek nie będzie się wiercił ani się nie załatwi, ale sami dobrze wiemy, jak często się te obietnice kończą. Ciężko nad tym zapanować, żeby akurat coś psa nie zdenerwowało i nie zaczął szczekać albo nagle nie zrobił kupki - przecież nawet najgrzeczniejszym psom się to zdarza. W kościele też jest głośno, a psy są w końcu wrażliwe na hałas.
To nie jest tak, że psy wynocha, bo nie mają duszy. Z własnego doświadczenia wiem, że często bez problemu można wejść z psem na teren kościoła, a jak pada albo jest zimno, stanąć albo usiąść w przedsionku. U mnie cały czas kręcą się jakieś psiaki w pobliżu kościoła, gdy jest ciepło ludzie zabierają je i siadają z nimi na ławkach na dworze.

Oczywiście toleruję to, że możesz wyznawać inną wiarę. Ale nie widzę robienia problemu z tego, że msza odbędzie się na wystawie. Z tego co wiem ring główny zajmuje 1/3 głównej hali, a jeszcze są przecież trybuny i korytarze. I myślę, że nie będziesz jedynym wystawcą, który nie uczestniczy we mszy, a inni jakoś zamierzają dać sobie radę.

Nie zamierzam już robić OT w wątku o wystawie, jeśli ktoś bardzo chce podyskutować zapraszam na PW. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rio']Od razu powiem, że socjalizacja to raczej nie jest żaden powód, bo jest tysiące miejsc do socjalki i nie widzę sensu robienia tego akurat w kościele..
Kościół to miejsce święte (przynajmniej dla chrześcijan), przychodzimy tam dla modlitwy. To oczywiste, że nie powinno się wprowadzać psów do świątyni, w końcu one się nie modlą. Poza tym powód jest też inny - taki sam jak zakaz wprowadzania psów do sklepu, muzeów - czystości, robienia hałasu itp. Może właściciele obiecują, że piesek nie będzie się wiercił ani się nie załatwi, ale sami dobrze wiemy, jak często się te obietnice kończą. Ciężko nad tym zapanować, żeby akurat coś psa nie zdenerwowało i nie zaczął szczekać albo nagle nie zrobił kupki - przecież nawet najgrzeczniejszym psom się to zdarza. W kościele też jest głośno, a psy są w końcu wrażliwe na hałas.
To nie jest tak, że psy wynocha, bo nie mają duszy. Z własnego doświadczenia wiem, że często bez problemu można wejść z psem na teren kościoła, a jak pada albo jest zimno, stanąć albo usiąść w przedsionku. U mnie cały czas kręcą się jakieś psiaki w pobliżu kościoła, gdy jest ciepło ludzie zabierają je i siadają z nimi na ławkach na dworze.

Oczywiście toleruję to, że możesz wyznawać inną wiarę. Ale nie widzę robienia problemu z tego, że msza odbędzie się na wystawie. Z tego co wiem ring główny zajmuje 1/3 głównej hali, a jeszcze są przecież trybuny i korytarze. I myślę, że nie będziesz jedynym wystawcą, który nie uczestniczy we mszy, a inni jakoś zamierzają dać sobie radę.

Nie zamierzam już robić OT w wątku o wystawie, jeśli ktoś bardzo chce podyskutować zapraszam na PW. ;)[/QUOTE]

Wiesz to zależy, gdzie mieszkasz. Jak mieszkasz w centrum czy blisko do niego to faktycznie miejsc jest od groma. Ale przykładowo jak ktoś mieszka na wsi? Być może wygodniej by mu było zrobić socjalkę w kościele, bo jest bliżej, niż jechać specjalnie do większego miasta. Oczywiście, że jak komuś zależy, to pojedzie - nie lubię po prostu ogólników.
Wiesz co małe dzieci też są głośne, trudno opanować ich zachowanie w kościele, biegają i wrzeszczą, płaczą, niszczą, a i załatwić im się zdarzy czy zwymiotować, a jakoś są mile widziane wszędzie :P

Link to comment
Share on other sites

Dla ciekawostki moje oba psy były poświecone prez kapłana...na świętego Rocha :D oba były w kościele, każde stworzenie jest dzieckiem Bożym, wiec nie rozumiem analogii... bardzo miło ze strony organizatorów, że pomysleli o takiej sprawie, mnie bardziej denerwują biegające i drące ryja bachory, których nikt nie kontroluje i nie wychowuje!

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#000000][FONT=Verdana][I]Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami, i obróciwszy się, was nie poszarpały.[/I] (Mt 7,6)
Dziećmi Bożymi są tylko ludzie, którzy wyznali Bogu swoje grzechy i powierzyli Mu siebie, swoje zbawienie. Dodam, że czasem i ci, którzy są ochrzczeni do takich nie należą..
Jeżeli komuś nie pasuje co postanowił Bóg, to już jego problem. Czasami wydaje mi się, bez urazy dla nikogo, że kościół rzymsko-katolicki powstał dla tych, którym właśnie Boże Prawo nie pasuje.
Naprawdę może lepiej zakończyć temat, bo nam się jakaś dyskusja teologiczna wywiąże i to na forum o psach...[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

No coz, mnie ta cala msza zniechecili do wystawy i wybiore sobie zagraniczny wariant :D
Srednio wierze w to cale wielkie halo z mszami, kosciolami i innymi. Kosciol sie wciska wszedzie gdzie moze i robi sie to mega irytujace bo w tym panstwie nie zyja sami chrzescijanie. A psu to akurat kolo nosa lata czy go jakis pan w sukni poswieci czy tez nie, taka prawda. Lepiej niech sie kosciol zajmie zbieraniem datkow i darow na bezdomne zwierzeta, to przynajmniej psy docenia ;)

Link to comment
Share on other sites

Tak BTW ciekawe co by obroncy kosciola na wystawie powiedzieli, gdybg np.Swiadkowie Jehowy przyszli na owa wystawe i modlili sie w swojej religii a potem rozdawali te znienawidzone przez wszystkich broszury tzn straznica i przebudzcie sie?;) Przeciez tez mieliby do tego prawo, a pewnie 98% wystawcow by ich w duchu nienawidzilo :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[TABLE]
[TR="class: tabela_formularz"]
[TD][/TD]
[TD="width: 620"]UWAGA ! Wysłanie zgłoszenia na wystawę oznacza, że wyraża Pan/Pani zgodę na nie wnoszenie klatek/transporterów/stołów trymerskich na główną płytę hali.[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

Czy to oznacza, że nie będzie wszystkich tych klatek i transporterów naokoło ringów?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Izabela124.']Czy ktoś z Warszawy się wybiera i ma dwa wolne miejsca (plus mały pies i szczeniak)?[/QUOTE]

ja jadę, tylko mnie interesuje grupa 3, która jest w piątek -czyli wyjeżdżam w czwartek, nocuje i w piątek wracam. Mam dwa miejsca wolne w aucie (na gaz)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...