Jump to content
Dogomania

Saba juz nie szuka domku -juz go ma zostaje z nami


lucia

Recommended Posts

[quote name='lucia'][CENTER][IMG]http://imageshack.us/a/img198/6466/dscf1645jh.jpg[/IMG]

Teściowa przygotowała szamę dla Sabci :)

[IMG]http://imageshack.us/a/img715/2417/dscf1644e.jpg[/IMG]

[IMG]http://imageshack.us/a/img10/8315/dscf1643j.jpg[/IMG]

[IMG]http://imageshack.us/a/img203/139/dscf1642.png[/IMG]
[/CENTER]
[/QUOTE]

No pięknieje dziewczyna z każdym zdjęciem :)

Lucia fajna czapka :P :)

Co do zastrzyku na cieczkę to moja sucz miała ras taki robiony bo z sterylką się spóźniliśmy i nic jej nie było . Potem bez problemu miała sterylke robioną . Więc myślę że to dobry pomysł .

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 442
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kataryna18 jesli chodzi o czapkę to bardzo podoba sie też Sabci :cool3: wróciłam wczoraj bez jednego pąpona)Dzwoniła Pani z miejscowości Płaczki woj.śląskie.Chce Sabę adoptować.Zgodziła się na wizytę przed adopcyjną.Pani rozsadna w rozmowie,z tym że sunia mieszkała by w kojcu .Państwo posiadają dwoje dzieci w wieku 2 i 4 lat.I tu się najbardziej obawiam znajac temperament Saby.Zapytałam czy mogliby przyjechac po Sabę,Pani stwierdziła,, że wolałaby żeby ją przywież bo maja samochód ale wie pani''....... Sprawdziłam na mapie i jest to odległośc ok40km od mojej miejscowosci.Nie wiem juz sama co o tym sądzić ,mam zero doswiadczenia w tych sprawach.

Link to comment
Share on other sites

40 km to hmm śmiech . Tym bardziej że jak mają małe dzieci to powinno im zależeć żeby psa poznać, tym bardziej jak mają możliwość i tak małą odległość do Luci . bo co to jest 40 km , mając samochód . Powinni chcieć zobaczyć psa czy jest dla Nich . Sprawdźcie domek ale mi się czerwona lampka zapala, może ja z innej epoki.

Link to comment
Share on other sites

Cioteczki,ja to dopiero jestem z innej epoki ,za kazdym razem gdy dzwonią ludzie o Sabulę zapala mi się czerwona lampka.Przecież jak tak dalej będzie to Saba nigdy nie znajdzie domku.Dzisiaj z kolei dzwoniła Pani z Częstochowy.Mówiła ,że rodzice mieli owczarka,ale wyjechali za granicę i ona teraz też chce mieć psa.Ma jeszcze zadzwonic.Odnosnie domku w Płaczkach jak i Czestochowie w ostatecznosci mogłabym pojechac na rozpoznanie .Tesciowa zas cały czas namawia by Saba została na zawsze.(boi sie o nią).Wiem,ze nie napisałam nic rozsądnego ,ale mam od tego mętlik w głowie.Jak tylko pogoda się poprawi spróbuje zapoznac Sabcie z moimi diabłami i wtedy ......

Link to comment
Share on other sites

Lucia- zastanów się na spokojnie.
Teściowa chce ale na początku nie paliła się, żeby cokolwiek zrobić przy psie. Z tego co pamiętam nie miał nawet kto jej dać jeść i sunia czekała na Ciebie.
Po drugie sąsiedzi, którzy otwierają bramę- już się uspokoili? a jak dalej tak będzie?
po trzecie: czy codziennie będziesz mogła przez conajmniej kilkanaście lat przyjeżdżać do Saby, żeby mogła wyjść na spacer?
Pies garnie się do ludzi a siedzi w kojcu i nie jest wpuszczany do domu (tego ostatniego to absolutnie nie rozumiem u nikogo. Wiem, że czasami psy wolą spędzać większość dnia na zewnątrz-zwłaszcza jak jest ładna pogoda ale jak chce wejść a słyszę, że to pies podwórkowy bo małe dzieci bo inne zwierzęta bo bo bo- to mnie niesie).


Moim zdaniem musisz w tym wszystkim zacząć ufać ludziom!
Wiesz jakiego domu szukać? Takie, który jest lepszy od tego dt, w którym pies się znajduje, gdzie Saba będzie wymarzonym psem, gdzie będzie chciana.
Owszem czasami ludzie mogą oszukać i wydaje się tylko, że będzie wszystko cacy a rzeczywistość bywa inna ALE po to są wizyty przedadopcyjne i podpisanie umowy adopcyjnej oczywiście sterylizacja.

Link to comment
Share on other sites

Magdyska25 masz rację.Tym bardziej,ze tesciowa wyjezdza często do sanatorium ,poza tym jesli ja podejmę pracę to co wtedy?Kochamy Sabcię i chcielibysmy żeby nie zaznała tego co juz za nią.Sytuacja na tej posesji gdzie przebywa Saba jest potwornie niekomfortowa również i dla nas.Moze więc warto było by sprawdzic ten domek w Częstochowie(mieszkanie w bloku).Uwazam jesli ludziom zalezało by na piesku to wyszliby z propozycją przyjazdu do nas.Tym bardziej,ze odległosć tych dwóch ostatnich domków o których pisałam to zaledwie ok 50 km.No ale moze nie wziełam pod uwagę ,ze autko mogło by się ubrudzić.(takie odczucie odniosłam po rozmowie z jedna z pań):angryy:

Link to comment
Share on other sites

Kochani przed chwileczką dzwonił Pan z miejscowosci Gidle woj łódzkie jest zainteresowany Sabulą.Pan wyraził zgodę na wizytę i sterylizację.Pan posiada kojec,ale piesek mógłby wchodzic do domku. :multi: stepnie umówilismy się na sobotę.Pan przyjedzie obejrzec Sabulkę ze swoja jedenastoletnia córcią.Cioteczki to chyba jakis cud.Pan wspomniał ,że miał pieska ale odszedł bo chorował na raka kości.Czy mogłabym liczyć na na Cioteczkę, która moze mieszka blizej nas aby pomogła mi ogarnąc sprawy formalne poniewaz jak juz kiedyś pisałam mam zero doświadczenia.

Link to comment
Share on other sites

Pan sam "wpadł" na pomysł wchodzenia psa do domu czy Ty zasugerowałaś?
Mógł tak powiedzieć bo "napalił" się na psa i żeby mu tylko go dać.
Ja to nie wiem co ludzie mają z tymi kojcami... z tym to akurat mam złe doświadczenie...
no ale wybrzydzać myślę, że można w końcu Saba ma trafić do najlepszego domu a jak widzisz Lucia- tel. w jej sprawie nie milczy.

Aaa myślę, że jak zgłosiłaby się rozsądna osoba ale mieszka w mieszkaniu to jak najbardziej przy wystarczających spacerach.
W końcu niektóre psy siedzące latami w klatkach na zewnątrz znajdują właścicieli, którzy mieszkają w mieszkaniu i jest wszystko ok.

Link to comment
Share on other sites

Też mi się bardziej domek podoba w blokach...:) W Częstochowie na bank ktoś z Dogo będzie! Na CZK sprawdzimy również czy czasem ktoś ze zgłaszających się nie figuruje tam!!!
Luciu nie martw się, nie zostawimy Cię samej w akcji adopcja;) Trzeba bardzo uważać, ciągle się słyszy o wtopach adopcyjnych. Wiadomo kto na tym najbardziej traci:( Sabcia ma dobre warunki, ma jedzonko, opiekę, pewnie, że potrzebuje swojego ludzia, ale na szczęście nie ma pośpiechu w adopcji. Zróbmy to na spokojnie, dokładnie sprawdzając, który domek lepszy. A może zaraz jeszcze ktoś fajniejszy zadzowni;)

Edited by Marycha35
Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdyska25']Pan sam "wpadł" na pomysł wchodzenia psa do domu czy Ty zasugerowałaś?
Mógł tak powiedzieć bo "napalił" się na psa i żeby mu tylko go dać.
Ja to nie wiem co ludzie mają z tymi kojcami... z tym to akurat mam złe doświadczenie...
no ale wybrzydzać myślę, że można w końcu Saba ma trafić do najlepszego domu a jak widzisz Lucia- tel. w jej sprawie nie milczy.

Aaa myślę, że jak zgłosiłaby się rozsądna osoba ale mieszka w mieszkaniu to jak najbardziej przy wystarczających spacerach.
W końcu niektóre psy siedzące latami w klatkach na zewnątrz znajdują właścicieli, którzy mieszkają w mieszkaniu i jest wszystko ok.[/QUOTE]


bardzo mądre wypowiedzi piszesz . Lucia ty weź te rady do serca jeśli ci zależny na Sabci. Bo ja osobiście tu widzę chustkowe nastrojów . Po drugie z tego co czytam to lepiej poproś kogoś doświadczonego z dogo o pomoc , bo ty możesz być nie obiektywna .


Ja psa w kojcu nie uznaje. Moja mama ma jednego psa w kojcu i powiedziała że to jest jej ostatni. W brew pozorom pies w kojcu wymaga od człowieka wiecej czasu żeby się nim odpowiednio zająć. W domu , mieszkaniu czy się chcesz czy nie- to pies jest pogłaskany ,przytulony .

Edited by kataryna18
Link to comment
Share on other sites

Luciu, mamy na razie problem ze znalezieniem kogos z Radomska :-(
Nie wiem jak Ci pomoc, bede jeszcze szukac, ale jest niewesoło.
Zadzwon moze do tej Pani, o ktorej mi wspominałas w rozmowie telefonicznej, tej od kociaków .
Z Częstochowy jest sporo osób, to nie powinno byc problemu, tylko podaj namiary.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...