Jump to content
Dogomania

jak wygladaly Wasze I zajecia na kursie PT??


lidiya

Recommended Posts

Jestesmy po 1 zajeciach na kursie PT.

Prosze opiszcie jak to wygladalo u Was, bo ja sie troche zestresowalam...
Byla dzis potworna pogoda, pies sie zestresowal (nie tylko moj, ale wszsytkie, ktore tam byly) a ja znim...
Sunia pierwszy raz miala kontakt z taka iloscia psow i jeszcze w dodatku cos od niej chcialam inaczej niz zwykle na spacerze....
Tak sobie tlumacze jej zdenerwowanie- miala prawo w obliczu tylu nowosci sie zdezorientowac. Zal mi jej bylo :(

Jak u Was osoba prowadzaca szkolenie rozpoczela prace z tak zachowujacymi sie psami???
Jakie obroze musieliscie miec dla psow???

Prosze opiszcie dokladnie.
Jak rozpoznac, ze szkolenie jest prowadzone wlasciwie?

Link to comment
Share on other sites

Ja nie mialam takich problemow... Moja sunia chodzila najpierw na szkolenie podstawowe a teraz przygotowujemy sie do PT i OB... U nas (chyba) wszystkie psy prowadzone sa na zwyklych obrozach. Nasze zajecia rozpoczynamy od wprowadzenia komendy slownej, ze zaczynaja sie zajecia (ja uzywam slowa "lekcja") i juz sie nie bawimy a potem robimy z pieskami cwiczenia uspakajajace czyli, np komendy "rownaj" "siad"-z rownaj itd... Kiedy juz psy zaczna sie koncentrowac przechodzimy do dalszych cwiczen...
Przed szkoleniem zawsze pozwalamy sie im choc troche pobawic zeby rozladowac troche ta energie, ktora drzemie w naszych psach...

Link to comment
Share on other sites

U nas to wyglądało tak,że przez pół godziny było chodzenie w kółko (wiadomo z różnymi komendami),potem ok. 5-10 minut przerwy i znowu pół godziny chodzenia w kółko. Jak dla mnie to było trochę nudno. Czy u was wyglądało to tak samo(chodzi mi o kurs)??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='noblistka']U nas to wyglądało tak,że przez pół godziny było chodzenie w kółko (wiadomo z różnymi komendami),potem ok. 5-10 minut przerwy i znowu pół godziny chodzenia w kółko. Jak dla mnie to było trochę nudno. Czy u was wyglądało to tak samo(chodzi mi o kurs)??[/quote]
Nie... U nas bylo chodenie w kolko z roznymi komendami, do tego rowniez zwroty przez lewe i prawe ramie. Pozniej robilismy zetki lub kwadraty, cwiczenia po linii, oraz cwiczenie skupiania na sobie uwagi-jeden pies cwiczy w srodku, a reszta siedzi (lub lezy) i my staramy skupic uwage psa na sobie ;) Ja sie nigdy nie nudzilam na zajeciach :lol: Bardzo lubie tam chodzic i zawsze nie moge sie doczekac nastepnego spotkania!

Link to comment
Share on other sites

Kurcze chiken z tego co piszesz to metody na Waszym kursie to chyba pozytywne?? Bo u nas to normalnie łańcuszki i kolce. Wiadomo,że jak szkolisz to twój wybór,ja generalnie chciałam zobaczyć jak to wygląda i zdać egzamin.
Ale inne psy to instruktor normalnie szarpał. Jest może jakiś adres tej szkoły do której chodziliście?? Do Łodzi na pewno nie pojadę ale może się przydać:p

Zajęcia z tego co piszesz to też ciekawe. Nasz kurs był prowadzony przez związkowców,a wasz??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='noblistka']Kurcze chiken z tego co piszesz to metody na Waszym kursie to chyba pozytywne?? Bo u nas to normalnie łańcuszki i kolce. Wiadomo,że jak szkolisz to twój wybór,ja generalnie chciałam zobaczyć jak to wygląda i zdać egzamin.
Ale inne psy to instruktor normalnie szarpał. Jest może jakiś adres tej szkoły do której chodziliście?? Do Łodzi na pewno nie pojadę ale może się przydać:p

Zajęcia z tego co piszesz to też ciekawe. Nasz kurs był prowadzony przez związkowców,a wasz??[/quote]
Nasz kurs prowadzony jest przez Joanne Bohdziun, szkola "JB Szkoła Przewodników Psów" ;) Adres: [URL]http://www.szkolenia-psy.dog.pl/[/URL] [SIZE=1]Ale dzis cos nie dziala :roll: [SIZE=2]Zdjecia z kursu sa tez tutaj [/SIZE][/SIZE][URL]http://www.tresura.com/index.php?cat=treser&id=214[/URL]
P Asia okresla swoja metode nauki jako posredni miedzy szkoleniem pozytywnym a tradycyjnym... Na szkoleniu kazdy obowiazkowo ma smakolyki (lub pileczke jesli wolimy na to szkolic :cool3:) Jednak jesli pies jest na tyle niesforny ze nie da go sie inaczej ujarzmic to wtedy zostaja mu tylko imne metody do przetlumaczenia :evil_lol: Ale nie myslmy tego z szarpaniem i sprawianiem psu bolu... U mnie na podstawowym kursie byl tylko jeden pies na kolczatce ale i tak nie nosil jej caly czas tylko: najpierw sama kolczatka, pozniej kolczatka i obroza(i przepinanie na obroze gdy sie porzadnie zachowywal) a pozniej juz tylko obroza...
U nas na PT sa tylko osoby ktore skonczyly szkolenie u p Asi wiec na PT utrwalamy tylko rzeczy ktore nasze psy i tak juz umieja, poza tym uczymy tylko nowych ukladow (potrzebnych na egzaminie) no i rzeczy ktorych nie ma na kursie podstawowym czyli np przeskok przez przeszkode i pelny formalny aport...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nasza pierwsza lekcja była organizacyjna więc nie ma co wiele opisywać, dzisiaj była druga, na której uczyliśmy się chodzenia przy nodze, komendy ''do mnie'' i ''waruj'' ;) Psy były raczej spokojne, stresowały się tylko te, które przeszły słabą socjalizację i bynajmniej nie jest to wina istruktora :roll: Obroże były przeróżne, od taśmowej do parcianej, skórzanej, łańcuszków zaciskowych nawet do kolczatek dla psów, które są duże, silne i potrafią przerócić człowieka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asia40']Chken, mozesz napisać jak wygladał Wasz egzamin PT?[/quote]
Jeszcze nie przystepowalysmy do PT...
Caly czas sie przygotowujemy :cool3: A do PT lub OB (to zalezy od aportowania :evil_lol:) mamy przystapic w czerwcu na zawodach klubu boksera... :lol:
Niby duzo ale malo czasu :crazyeye: trza brac sie do roboty :razz:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Filemon.']oki dzieki bardzo.
czy tam jest tez szkolenie PT?
w ogole na jakies najlepiej mam isc? nigdy wczesniej nie bylismy na zadnym, a zalezy mi na dobren nauce dla psa typu chodzenie przy nodze ze smycza jak i bez, podstawowe komendy itp.[/quote]


Jak zadzwonisz / napiszesz do p. Magdy to napewno Ci wytłumaczy wszystko.

" program Obedience kl. 0"
Czyli siad/waruj/stoj (zmiany pozycji, na odleglosc, w marszu itd) , chodzenie przy nodze bez i na smyczy, przywolanie (siad przed Toba) , przywolanie do nogi, hop przez przeszkode.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...