Jump to content
Dogomania

Pilnie! Mieszaniec pekinczyka i szpica/ Grozi uspanie!


Gold_chocolate

Recommended Posts

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

co za podli ludzie!!taki psiaczek nie nadaje się do bloku?to w takim razie jaki??Serce pęka.Może ktoś weźmie go na tymczas.Sama bym wzieła,ale mieszkam za daleko.Podajcie ile może ważyć ,jaki jest do dzieci.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Poker']co za podli ludzie!!taki psiaczek nie nadaje się do bloku?to w takim razie jaki??Serce pęka.Może ktoś weźmie go na tymczas.Sama bym wzieła,ale mieszkam za daleko.Podajcie ile może ważyć ,jaki jest do dzieci.[/quote]



jak chcesz go wziąść to pewnie DOGOMANIACY wymyślą jakiś transport:evil_lol:
skąd jesteś?

Link to comment
Share on other sites

Pikus nie nadaje się do bloku poniewaz nie umie chodzić na smyczy tzn. bardzo ale to bardzo ciągnie i się wyrywa. Właścicielka (moja 60 paro letnia babcia) nie mogłaby go wziąść ze sobą do tego bloku. I prosze nie mówić że to sa podli ludzie. Po prostu pies był podwórkowy.

Pikuś kooocha dzieci! Kilka razy w tygodniu przesiadywałam z moim rodzeństwem u dziadków. Pikuś zwykle chce się bawić i ukazuje to wysokim skakaniem :) sama bym go wzięła od babci ale posiadam już swoje cztery psy i dwa koty. Więc one sa wystarczające. Jeśli są jakieś pytania to prosze zadawać.

Eee waga? to jakoś z 15/20 kilo. Nigdy go nie ważyliśmy.

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście,że podli ludzie.A poza tym wydało się,że to nie taka nagła sprawa,bo przeprowadzka nie wyskakuje z dnia na dzień.I jeszcze ta fałszywa troska o psinkę,wolą ją uśpić , zeby nie męczył się w schronisku!!!:angryy:Chyba żarty.A mix pekińczka i szpica nie może ważyć ok.20 kg.Moze ważyć co najwyżej do 10 kg.Po prostu nie będzie chciało sie wychodzić na spacer.Zabawka się znudziła,ot co.:mad:

Link to comment
Share on other sites

no właśnie szukam mu nowego domu!. Zadni podli ludzie! Po prostu lepiej go uspać niz zeby męczył się w schornisku!!! Więc prosze tak nie twierdzić! Przeprowadzka była nieustalana wcześniej, z bardzo nagłego przypadku moi dziadkowie musdzą się przeprowadzic.

Ciekawa jestem gdzie by wychodzili z nim na spacer?? Jeżeli on nie umie chodzić na smyczy?

Link to comment
Share on other sites

Wzielam psa ze schroniska mix owczarka - oddałam do adopcji. Ci ludzie którzy go wzieli naczyli go chodzic na smyczy a to przecież duży pies.
Można tylko trzeba chcieć.
A ty nie możesz pomóc dziadkom i psa nauczyć???
Zobacz ile tu nieszczęścia wokoło:(.
I nie mów że śmierć lepsza niż schronisko. Ze schroniska psy bywają adoptowane...
Gdzie jeszcze umieściłaś ogłoszenia?
A zrobiłaś plakat że pies szuka domu - może ktoś w okolicach dziadków mógłby go wziąć?

Poza tym weterynarze nie sa tacy wyrywni do usypiania zdrowych zwierząt.
I co wtedy???

Link to comment
Share on other sites

Wybacz, ale nie rozumiem - jak NIE UMIE chodzić na smyczy? Przecież się w niej nie przewraca... Pewnie się ciągnie? A to znaczy, że jest źle wychowany, co można zmienić. Mały pies w bloku to nie problem, szczególnie, że ten jest wyjątkowo urodziwy i młody.

Rozumiem, że bronisz dziadków, ale uśpienie psa bo nie umie chodzić na smyczy jest dla mnie powodem... głupim? nieodpowiedzialnym? Cóż, można tak to nazwać. A w schronisku przez jakiś czas może się będzie męczył, ale pewnie ktoś go wypatrzy - jest ładny i młody - i da mu prawdziwy, odpowiedzialny dom.

Życzę znalezienia domku dla niego :p

Link to comment
Share on other sites

Zamieściłam ogłoszenie tu i na forum o psach znalezionych/zaginionych. Oczywiście ogłoszenia w moim miejscu zamieszkania porozwieszałam, w szkołach pytałam dzieciaków. Nikt nie chciał go zaadoptować.

Uczyć to już go próbowałam. Dzięki temu jako tako trzyma się na smyczy i w obroży.

Zacznijmy od tego czemu moi dziadkowie chcą go oddać.
1. Będą mieszkać w bloku.
2. Pikuś jest nieusłuchany i niewychowany, nawet gdyby chodził na smyczy to mógłby wpaść pod samochód (blok będzie blisko drogi, z małym skwerkiem trawy) albo uciec - ma do tego skłonności.
3. Pikus jest psem typowo podwórkowym, który w domu był tylko jako mały szczeniak, mieszka na podwórku, ma tam swoja budkę - nie nadaje się do bloku, gdzie ją warunki takie jakie są.
4. Nie będzie mógł biegać jak dotychczas, a na kilku metrach trawnika tymbardziej.
5. Moi dziadkowie mieli propozycje adopcji Pikusia, ale się nie zgodzili. *Pierwsza osoba (baba która kupuje od nich ziemię) powiedziała że mogą go u niej zostawić, ale ona wyjeżdża przynajmniej dwa razu w tygodniu, i Pikusia ciągać za soba nie będzie. I biedak musiałby siedzieć sam, zamknięty, z zabawka i miską jedzenia.
*Druga osoba to sąsiad. Ma swoje podwórkowe Burki i powiedział że jeden w tą czy w tą to mu różnicy nie robi. Dziadek się oczywiście nie zgodził. Ze względu na to że "mu różnicy nie robi" i dlatego że te psy biegają samopas po okolicy, albo sa na łańcuchach, bo sąsiad nie ma ogrodzonej posesji.

Więc jak widac na razie nie ma kto go wziąść..

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]albo uciec - ma do tego skłonności.[/QUOTE]
A czy pomysleliscie o tym aby psa wykastrować, wtedy nie miałby skłonnosci do ucieczek i znacznie łatwiej by go mogli opanować .:razz:
No i nie wiem jak pies miałby wpasc pod amochód skoro byłby na smyczy

Link to comment
Share on other sites

Dobra dogomaniacy, nie ma się co denerwowac. Ludzi enaprawdę mają różnie podejście do zwierząt! Znam takich co je lubią, ale nigyd nie będą dl anich częścią rodziny!
Ja i moja rodzina wyprowadzaliśmy się kiedyś z małej mieścinki do miasta, naszKluska też była psem który nie chdozil na smyczy, zamieszkała z nami na 10 piętrze w bloku.CIężko bylo na poczatku, bała się windy na przykłąd. Ale tak ją kochaliśmy że kilka tygodni i zrobil się mieszczuch z niej:D
Ale nie wszyscy są tacy smai, nie ma co się pieklić tylko pomyśleć czy ktoś by takiego piesi anie chciał. Moze jakieś allegro? Może wnuczka zrobi więcej zdjęc i wklei tutaj?

Link to comment
Share on other sites

słuchajcie o co wam chodzi?! O udowodnienie tego , że sa podli czy o psa?
Czy chcecie aby osoba poszukująca domu więcej sie nie odezwała i pies został uspiony?!:angryy: Zostawmy sobie moze dla siebie te dywagacje. Psu trzeba pomóc bo jest młody i usypianie go jest zwykłym morderstwem!

Swoja droga w zyciu nie słyszałam, żeby chcieć psa usypiać dlatego, że nie umie na smyczy chodzić:angryy:

Link to comment
Share on other sites

Gold ale prosze nie pisz takich bzdur - nie zgodzili się na oddanie psa z dobrego serca...Z dobrego serca chca go uspić?! Zastanów się przez chwile co piszesz!:shake:

I jeszcze jedno - ja moja onke Melę zabrałam od hycla. Mieszkała na dworze 3 lata więc smyczy na ocyz nie widziała. Teraz ma prawie 6 i na smyczy chodzi jak od szczeniaka. wystarczy chcieć...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...