Jump to content
Dogomania

Owczarkowaty psiak już raz wymknął się śmierci,zbieramy na leczenie i hotel.


zyzol

Recommended Posts

  • Replies 346
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

...a wczoraj w okropny mróz spotkaliśmy kolejnego bezdomnego owczarkopodobnego....
jak kto może, niech zajrzy na wątek - chociaż i tak pewnie nie uda się mu pomóc, bo nie ma za co :(
[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/237260-bezdomniak-na-stacji-benzynowej-ko%C5%82o-Sochaczewa?p=20120576#post20120576[/url]

Link to comment
Share on other sites

Stan finansów u Azora.
Na dziś jesteśmy na minusie -1095,29 zł

Wydatki (do 30.09.2012): 4421 zł
hotelowanie za X/2012 420 zł
hotelowanie za XI/2012 420 zł
Razem wydatki: 5261 zł

Wpłaty (do 31.10.2012): 3780,71 zł
Wpłaty (listopad + grudzień do 15.12): 385 zł
[lista poniżej]
Razem wpłaty: 4165,71

Proszę o aktualizację finansów w pierwszym poście.


Wpłaty listopad i grudzień 2012 (do dziś):
23.11 – ED – 15 zł
26.11 - IS-S 35077 – 50 zł
26.11 – KT – 20 zł
26.11 - KK – 10 zl
28.11 - IN– 50 zl
03.12 - JG– 50 zł
03.12 - JP – 50 zl
03.12 - bazarek Ajuli na Dogomani - 140 zl

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ajula']...a wczoraj w okropny mróz spotkaliśmy kolejnego bezdomnego owczarkopodobnego....
[B]jak kto może, niech zajrzy na wątek - chociaż i tak pewnie nie uda się mu pomóc, bo nie ma za co[/B] :(
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/237260-bezdomniak-na-stacji-benzynowej-koło-Sochaczewa?p=20120576#post20120576[/URL][/QUOTE]

Chyba jednak tym razem nie sprawdzi się czarny scenariusz Ajuli ;)
Psiak wkrótce trafi do BDT z forum owczarek.pl :multi:
Teraz trzeba go tylko złapać :roll:

A co słychać u Azora ?
Czy jest już ogłaszany ?

Edited by DONnka
Link to comment
Share on other sites

[quote name='DONnka']Chyba jednak tym razem nie sprawdzi się czarny scenariusz Ajuli ;)
[/QUOTE]
zgadza się, sama jestem w szoku :D
i jestem pełna podziwu dla dziewczyn i chłopaków (chyba jacyś są?) ze Skarpety Owczarkowej i z forum owczarkowego :loveu:

Co słychać u Azora? raczej nic ciekawego.
Musimy zaprosić na wątek Maćka z Psanatorium, to będzie nas informował na bieżąco.

Ja nie wiem, czy Azor jest ogłaszany. Ma założony wątek na facebooku, ale tam już wszystko zamarło. Stwierdzam z przykrością, że osoby które zaczęły sprawę Azora chyba już mają inne zajęcia, bo ograniczają się tylko do napisania od czasu do czasu "prosimy o wpłaty" "nie zapominajcie o Azorku" itp.
Fundacja Animalia została poproszona o grzecznościowe użyczenie konta do wpłat - i jak to zwykle bywa ludzie uznali, że to znaczy, że Azor jest pod opieką fundacji. I wszyscy zniknęli.
Animalia użyczyła konta i ma teraz następnego psa.
Na którego praktycznie nie na już wpłat. Którym to psem już się nikt nie interesuje. Bo ludzie myślą, że konto fundacji zapełnia się w czarodziejski sposób samoistnie. A my mamy w tej chwili coś koło 50 psów i coś koło 80 kotów pod opieką. Część z nich chora. Stara. W hotelach.
Ja jestem z Animalii, kmk też.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ajula']Co słychać u Azora? raczej nic ciekawego.[/QUOTE]
Ja jestem całkowicie odmiennego zdania:)
Azor chodzi!!! Na [U]czterech[/U] łapach oczywiście:D Tyle, że trzeba poruszać się powolutku bo on chce tej łapy używać, ale idąc chociażby normalnym tempem, on zdaje się bać o tę łapę i podnosi ją do góry. Widać potrzebuje rozruszania, ale przynajmniej wiadomo, że to właśnie tempo ma kluczowe znaczenie. Z czasem będzie szybciej;)

[quote name='Ajula']Musimy zaprosić na wątek Maćka z Psanatorium, to będzie nas informował na bieżąco.[/QUOTE]
[B]Ajula[/B] przysłała mi zaproszenie i oto jestem:)
Jeszcze tu wrócę dzisiaj lub jutro, z niespodzianką;)

Link to comment
Share on other sites

A najbardziej potrzeba domowego doświadczonego DT, który Azorka ośmieli i nauczy mieszkać w domu, bo on długo był psem ulicznym, właściwie z tego co wiadomo to nigdy nie mieszkał w domu.
No i łatwiej by było rozpoznać jego charakter.
Niestety - marne szanse, że się stanie taki cud, jak u psiaka z Sochaczewa. Takie rzeczy nie zdarzają się często.
Nic to - ważne, że Azor jest w dobrym hoteliku i ma dobrą opiekę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ajula']Azor pewnie marzy, żeby się wreszcie ta rewia mody skończyła :D[/QUOTE]
Oj, na pewno:)

[quote name='Ajula']na szczęście następna okazja to dopiero wielkanoc i ewentualnie [B]uszy zająca[/B] ;)[/QUOTE]
Dobry pomysł;) Jednak MNIE się marzy, żeby on Wielkanoc to już w swoim domu spędził:roll:

Link to comment
Share on other sites

Do znajomych mu ludzi (nas w hotelu) wciąż czuje dystans, ale z pewnością jest już to z górki. Wystarczy trochę stabilizacji i więcej czasu spędzonego ze swoim człowiekiem / ludźmi.
Idealnie by było by przed adopcją zdążył się ze swoją rodziną zapoznać, ale pewnie małe szanse na takie wizyty.
Jest adopcyjny dla osoby, która wie co robi i na co się decyduje - jest w stanie poświęcić mu czas i wykazać się cierpliwością i łagodnością. W zamian dostanie jednak wiernego psa, który nie będzie przymilał się do byle napotkanej osoby;)
Nie wykazuje agresji lękowej, nie brudzi ze strachu czy stresu i daje normalnie wyprowadzić się na smyczy - to wystarczy na początek w nowym domu.
Nie jest psem "dla każdego". W domu nie może się zbyt wiele dziać - trójka małych dzieci biegająca mu nad głową i nie pozwalająca odpocząć.
Staramy się by jak najbardziej przywrócić go do "normalności" i z każdym kolejnym miesiącem jest bardziej adopcyjny.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...