Jump to content
Dogomania

Zuzia - Józia i braciszkowie.


Wiedźma

Recommended Posts

  • Replies 489
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[SIZE=5][COLOR=#ff0000][B]ALARM!!![/B][/COLOR][/SIZE]
[SIZE=4][COLOR=#ff0000][B]Muszę zabrać suczynę w trybie pilnym czyli na początku tygodnia!!!
[/B][/COLOR][SIZE=2]Miałam nadzieję, że dotrwa do sterylki i w dt się wykuruje, ale malizna bryknęła dzisiaj za furtkę, którą niebacznie otworzyła sąsiadka, i o mały włos, a przyprawiłaby opiekunkę o atak serca. Z pomocą rodziny Józia została odłowiona, zresztą ona przybiega na zawołanie. Na szczęście ulica była pusta. Nie chcę jednak ryzykować, że coś się stanie pani albo psinie.[/SIZE][COLOR=#ff0000][/COLOR][/SIZE]Znacie jakiś hotelik w pobliżu Zamościa? I czy w ogóle to jest dobry pomysł: wiadomo, jak jest z deklaracjami, a jak z realizacją.
No rozpacz istna.

Link to comment
Share on other sites

Pod Zamościem, hotelik u Funi. Zgadzacie się, żeby pieniądze przeznaczone na sterylkę, przeznaczyć na razie na opłatę za hotelik? I tak na razie nie można małej operować, bo cieczka skończyła się 3 dni temu. Koszt takiej malizny - 300 zł. Deklaruję na potem 100 zł.
Jeśli macie inne pomysły, piszcie, proszę; czekam z niecierpliwością.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wiedźma'][SIZE=5][COLOR=#ff0000][B]ALARM!!![/B][/COLOR][/SIZE]
[SIZE=4][COLOR=#ff0000][B]Muszę zabrać suczynę w trybie pilnym czyli na początku tygodnia!!!
[/B][/COLOR][/SIZE][/QUOTE]
Najpóźniej we środę - czwartek. Myślę, że na początek do hoteliku - boję się, że zostanę z sunią w garści i perspektywą odwiezienia jej do schroniska, a tego chciałabym uniknąć za wszelką cenę.
Dziewczyny (i chłopaki): bardzo proszę, [COLOR=#ff0000][B]nie pytajcie mnie, czy mogę wziąć Józinkę do siebie[/B][/COLOR]: gdyby tak było, nie mielibyśmy problemu.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie wpadłam na chwilę do domu. Jawność to jawność. Dostałam taki mail od dziewczyny z fb:

[I]Witam, bardzo chetnei zaopiekujemy sie Józią, ja i moja rodzina, tylko moja mama postawila warunki: 1. sunia musi byc wysterylizowana, mamy 4 psy 2. mamy problem z przywiezieniem jej to malutnie tworzonko musialoby byc do nas dostarczone. bardzo prosze dac nam sznase, bedzie maila morze milości [/I]:) (tu podpis)

Odpisałam dziewczynie tak:
[I]
1. Mała może być wysterylizowana najwcześniej za miesiąc - właśnie skończyła się jej cieczka. Na forum zebraliśmy pieniądze na ten cel.
2. Dokąd trzeba byłoby ją dowieźć?
3. Czy zgodziliby się Państwo na wizytę przedadopcyjną i zobowiązali do informowania na forum o losach Ziutki bądź też wysyłali zdjęcia, abyśmy wiedzieli, co z małą się dzieje?
[/I]
Podałam nr telefonu; chcę dopytać o szczegóły, m.in. czy państwo zechcą zdiagnozować oko Józinki. O dostęp do weterynarza w nagłych wypadkach.
Kochane, o co jeszcze zapytać? Zapisałam całą listę, mam nadzieję, że ewentualni właściciele nie zniechęcą się. Mają 4 psy: 2 wyżły, labradora i chihuahuę.

Zaklepałam miejsce u funi - na wszelki wypadek.

Edited by Wiedźma
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wiedźma']Właśnie wpadłam na chwilę do domu. Jawność to jawność. Dostałam taki mail od dziewczyny z fb:

[I]Witam, bardzo chetnei zaopiekujemy sie Józią, ja i moja rodzina, tylko moja mama postawila warunki: 1. sunia musi byc wysterylizowana, mamy 4 psy 2. mamy problem z przywiezieniem jej to malutnie tworzonko musialoby byc do nas dostarczone. bardzo prosze dac nam sznase, bedzie maila morze milości [/I]:) (tu podpis)

Odpisałam dziewczynie tak:
[I]
1. Mała może być wysterylizowana najwcześniej za miesiąc - właśnie skończyła się jej cieczka. Na forum zebraliśmy pieniądze na ten cel.
2. Dokąd trzeba byłoby ją dowieźć?
3. Czy zgodziliby się Państwo na wizytę przedadopcyjną i zobowiązali do informowania na forum o losach Ziutki bądź też wysyłali zdjęcia, abyśmy wiedzieli, co z małą się dzieje?
[/I]
Podałam nr telefonu; chcę dopytać o szczegóły, m.in. czy państwo zechcą zdiagnozować oko Józinki. O dostęp do weterynarza w nagłych wypadkach.
Kochane, o co jeszcze zapytać? Mam całą listę, mam nadzieję, że ewentualni właściciele nie zniechęcą się. Mają 4 psy: 2 wyżły, labradora i chihuahuę.

Zaklepałam miejsce u funi - na wszelki wypadek.[/QUOTE]

Ja nie chcę krakać....... Wizyta przedadopcyjna to żadna uprzejmośc ze strony potencjalnych nowych opiekunów. Albo się godzą albo niech sobie z główki Józie wybiją...
Na większości umów przedadopcyjnych jest warunek że nowi opiekunowie zobowiązują sie sunie wysterelizować...
Wizyty poadopcyjne to też normalka i Państwo nie mogą wybrzydzać...
To że akurat nie mogą sami suni odebrać to bym sie nie czepiała.

Państwo podpisują umowę adopcyjna i zobowiązują sie do dotrzymania umowy we WSZYSTKICH punktach.

Diagnoazowanie oczka i dostęp do weta są bardzo, bardzo ważne....

Jeśli Państwa zniechęcą warunki to znaczy że nie są Józinki warci.

Edited by wisela1
Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam bardzo długo z Eweliną i jej mamą. Wrażenie - bardzo pozytywne.
Wizyta przedadopcyjna -normalne. Informowanie o losach Józinki też.
2 z czterech psów - przygarnięte z biedy, w tym siedemnastoletni (!) labrador. Bud nie ma,bo psy sypiają z państwem. W domu zawsze ktoś jest, bo stado nie lubi zostawać bez opiekunów. W razie konieczności - dojazd do Lublina do weterynarza. Leczenie oka - tak, mile widziane wsparcie.
Schody:
1. Weterynarz- zdzierca. Warto byłoby małą wysterylizować przed oddaniem jej.
2. Jak Józka dogada się z chłopakami. Zastrzegłam, że w razie czego odbieram ją, ale pani mówi, że chciałaby ją na zawsze.
3. Ok. 150 km. Koszty.

Co powiecie na taki modus operandi: Zabieram Józinkę do funi. W tym czasie robimy wizytę przedadopcyjną (Sadurki koło Nałęczowa. Halo, dogomaniacy stamtąd!). Sterylka u funi - ma zaprzyjaźnioną panią doktor (to jeszcze ew. muszę uzgodnić).
Wolałabym, żeby sunia od razu pojechała do domu, ale...

Pytajcie. Podpowiadajcie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...